Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nokia 9 zase středem pozornosti. Bude mít starší procesor?

, , aktualita
Nokia 9 zase středem pozornosti. Bude mít starší procesor?
Na internetu se objevily nové informace týkající se očekávané vlajkové lodi Nokia 9. Kromě možného renderu přední strany jsme se dozvěděli detaily o výbavě, která by měla zahrnovat procesor Snapdragon 835.
Nokia 9 zase středem pozornosti. Bude mít starší procesor?
O Nokii 9 se spekuluje už velmi dlouho, ale společnost HMD Global stále váha s jejím představením. K oficiálnímu uvedení snad dojde začátkem příštího roku, kdy by měla spatřit světlo světa po boku Nokie 8 (2018) a možná také pár dalších modelů této finské značky. Ještě než se tak stane se můžeme podívat na údajný render z čínského zdroje, který snad ukazuje podobu přední strany Nokie 9.
 
 
Víceméně nám potvrzuje předchozí domněnky, že výrobce bude následovat aktuální trendy a u své nové vlajkové lodi využije displej s poměrem stran 18:9 a tenčími rámečky. Milovníci selfie pak jistě ocení duální přední fotoaparát. Nic moc jiného nám render neodhaluje. Pozornější čtenář si může všimnout ještě dvou plastových krytů antény na horní hraně telefonu, což značí použití kovového zadního krytu. Přesto zatím nemůžeme potvrdit pravost tohoto renderu, klidně může jít o práci nějakého nedočkavého fanouška. Nasvědčovala by tomu neshoda s informacemi, které se objevily v databázi amerického úřadu FCC. V jeho databázi byla Nokia 9 objevena s modelovým číslem TA-1005 a kódovým označením Avatar.
 
Smartphone by měl být podle údajů v databázi vybaven 5,5” OLED displejem o neznámém rozlišení, který pochází od společnosti LG Display. Nejvíce asi překvapí použití procesoru Snapdragon 835 známého z letošních high-endových modelů. Qualcomm však už představil nástupce s názvem Snapdragon 845, proč ho tedy nenajdeme v Nokii 9? Možná proto, že v době plánovaného uvedení telefonu na trh ještě nebude k dispozici dostatek kusů nového procesoru. Masová výroba totiž bude stále ještě v začátcích a většinu kusů by si měl pro své potřeby zabrat Samsung, jak tvrdí spekulace. Stejný problém se objevil i začátkem letošního roku a doplatil na něj například model LG G6.
 
K další výbavě Nokie 9, kterou nám prozradil záznam FCC, je operační systém Android Oreo, 128GB úložiště, 3250mAh baterie, duální zadní fotoaparát (12 + 13 MPx) a 5MPx přední snímač. Poslední zmiňovaný parametr neodpovídá renderu výše, který ukazuje dva přední fotoaparáty.
 


reklama