www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9: shrnutí známých informací o budoucí vlajkové lodi

Nokia 9: shrnutí známých informací o budoucí vlajkové lodi
, , aktualita
HMD Global brzy představí ještě jednu vlajkovou loď, která svou výbavou předčí současnou Nokii 8. Připravovaná Nokia 9 se už objevila na renderech a víme toho také docela dost o její výbavě, pojďme si tedy vše přehledně shrnout.
reklama
Aktuální vlajková loď Nokia 8, která se před časem začala prodávat také na českém trhu, patří v mnoha ohledech mezi špičku, přece jenom však ztrácí na některou konkurenci. Není to však poslední špičkový model od společnosti HMD Global, na cestě je totiž Nokia 9, která by měla být o něco větší a ještě lépe vybavená. K představení možná dojde až počátkem příštího roku, podle spekulací by měla být novinka odhalena společně s velmi levným modelem Nokia 2 a globální verzí telefonu Nokia 7, který byl zatím uveden jen na čínský trh. O připravované Nokii 9 zatím na internet unikly jen střípky, jejich složením však můžeme dostat docela podrobný obrázek o designu a výbavě tohoto smartphonu.
 

Nokia 9: co zatím víme o designu a výbavě?

 
Design. Twitterový účet @Onleaks nám přinesl rendery založené na interních nákresech, výsledkem by tedy mohla být docela přesná podoba Nokie 9. Očekáváme, že výrobce využije kombinaci kovového rámu se zakřiveným skleněným panelem na zadní straně. Rozměry zařízení by měly činit 140,9 x 72,9 x 7,5 mm, v místě modulu zadních fotoaparátů by však měla tloušťka vzrůst až na 8,5 mm. Očekáváme také nějaký stupeň odolnosti proti vodě a prachu.
 
Displej. Nokia 9 by mohla být vybavena minimálně 5,5" AMOLED displejem s Quad HD+ rozlišením a zakřivenými okraji, které můžeme znát třeba ze Samsungu Galaxy Note 8. Výrobce také patrně použije panel s čím dál oblíbenějším poměrem stran 18:9 neboli 2:1. Všimnout si můžete také toho, že rámečky okolo displeje jsou poměrně tenké, a tak nezbylo místo pro domovské tlačítko a čtečka otisků prstů byla přesunuta na zadní stranu.
 
 
Procesor. Jako nejpravděpodobnější volba se jeví Snapdragon 835, ale jelikož má být telefon představen až začátkem roku 2018, mohl by výrobce použít už Snapdragon 845, který má být podle posledních spekulací oznámen ještě v prosinci 2017. Procesor bude jistě kombinován s minimálně 4GB RAM, vyloučena však není ani 6GB verze. Velikost interního úložiště by se mohla zastavit na 64GB nebo 128GB.
 
Další výbava. Nokia 9 bude vybavena duálním zadním fotoaparátem, přičemž se spekuluje o použití stejných snímačů jako v případě Nokie 8. Můžeme také očekávat technologii nahrávání zvuku od divize Nokia OZO, při poslechu hudby však nejspíš zamrzí absence 3,5mm audio jacku, jehož funkci by měl suplovat port USB Type-C. Operačním systéme bude už nový Android Oreo, a to bez uživatelských nadstaveb.
 
 

Video: Nokia 9 na počítačových renderech

 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala