www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9: shrnutí známých informací o budoucí vlajkové lodi

Nokia 9: shrnutí známých informací o budoucí vlajkové lodi
, , aktualita
HMD Global brzy představí ještě jednu vlajkovou loď, která svou výbavou předčí současnou Nokii 8. Připravovaná Nokia 9 se už objevila na renderech a víme toho také docela dost o její výbavě, pojďme si tedy vše přehledně shrnout.
reklama
Aktuální vlajková loď Nokia 8, která se před časem začala prodávat také na českém trhu, patří v mnoha ohledech mezi špičku, přece jenom však ztrácí na některou konkurenci. Není to však poslední špičkový model od společnosti HMD Global, na cestě je totiž Nokia 9, která by měla být o něco větší a ještě lépe vybavená. K představení možná dojde až počátkem příštího roku, podle spekulací by měla být novinka odhalena společně s velmi levným modelem Nokia 2 a globální verzí telefonu Nokia 7, který byl zatím uveden jen na čínský trh. O připravované Nokii 9 zatím na internet unikly jen střípky, jejich složením však můžeme dostat docela podrobný obrázek o designu a výbavě tohoto smartphonu.
 

Nokia 9: co zatím víme o designu a výbavě?

 
Design. Twitterový účet @Onleaks nám přinesl rendery založené na interních nákresech, výsledkem by tedy mohla být docela přesná podoba Nokie 9. Očekáváme, že výrobce využije kombinaci kovového rámu se zakřiveným skleněným panelem na zadní straně. Rozměry zařízení by měly činit 140,9 x 72,9 x 7,5 mm, v místě modulu zadních fotoaparátů by však měla tloušťka vzrůst až na 8,5 mm. Očekáváme také nějaký stupeň odolnosti proti vodě a prachu.
 
Displej. Nokia 9 by mohla být vybavena minimálně 5,5" AMOLED displejem s Quad HD+ rozlišením a zakřivenými okraji, které můžeme znát třeba ze Samsungu Galaxy Note 8. Výrobce také patrně použije panel s čím dál oblíbenějším poměrem stran 18:9 neboli 2:1. Všimnout si můžete také toho, že rámečky okolo displeje jsou poměrně tenké, a tak nezbylo místo pro domovské tlačítko a čtečka otisků prstů byla přesunuta na zadní stranu.
 
 
Procesor. Jako nejpravděpodobnější volba se jeví Snapdragon 835, ale jelikož má být telefon představen až začátkem roku 2018, mohl by výrobce použít už Snapdragon 845, který má být podle posledních spekulací oznámen ještě v prosinci 2017. Procesor bude jistě kombinován s minimálně 4GB RAM, vyloučena však není ani 6GB verze. Velikost interního úložiště by se mohla zastavit na 64GB nebo 128GB.
 
Další výbava. Nokia 9 bude vybavena duálním zadním fotoaparátem, přičemž se spekuluje o použití stejných snímačů jako v případě Nokie 8. Můžeme také očekávat technologii nahrávání zvuku od divize Nokia OZO, při poslechu hudby však nejspíš zamrzí absence 3,5mm audio jacku, jehož funkci by měl suplovat port USB Type-C. Operačním systéme bude už nový Android Oreo, a to bez uživatelských nadstaveb.
 
 

Video: Nokia 9 na počítačových renderech

 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik