Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Levná Nokia 2 nejspíš potěší velkou baterií

14.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Připravovaný smartphone Nokia 2, který se stane nejlevnějším modelem v nabídce této značky, odkryl svůj design na uniklých renderech. A také jsme se dozvěděli, jakou bude mít novinka kapacitu baterie.
Objevily se také dvě nové fotografie telefonu. Je veřejným tajemstvím, že společnost HMD Global připravuje ještě levnější smartphone, než je aktuální Nokia 3. O modelu Nokia 2 jsme mohli slyšet už několikrát a tentokrát se objevil v databázi amerického úřadu FCC, který se mimo jiné zabývá certifikací telekomunikačních zařízení před uvedením na trh. V databázi se objevil mimo jiné dokument, který prozrazuje některé technické parametry. Nás z nich zajímá jen jeden, který uvádí kapacitu baterie 4 000 mAh. To je velmi solidní kapacita, za kterou by se nemusel stydět žádný smartphone. Navíc v kombinaci s low-endovými komponenty, které nespotřebují tolik energie, by mohla být výsledná výdrž baterie excelentní, až několik dnů bez nabíjení by u tohoto modelu nemělo představovat vážnější problém.
 
 
A potom se objevilo několik renderů ukazujících nejspíš finální podobu smartphonu. Je z nich patrné, že zařízení nabídne plastové tělo s matným povrchem a výrazným modulem zadního fotoaparátu, který se stal typickým znakem všech dosavadních smartphonů Nokia s Androidem. Zobrazená černá varianta jistě nebude jedinou, kterou výrobce nabídne. Z obrázků můžeme také vyčíst, že telefon bude postrádat čtečku otisků prstů, chybí totiž na přední i zadní straně. Připomeňme, že už dříve se na internetu objevila zmínka o použití displeje s HD rozlišením, to znamená 1280 x 720 pixelů. Na úhlopříčce se různé zdroje neshodují, ale očekáváno je 5” nebo méně.
 
 
Okolo displeje bychom měli najít poměrně tlusté rámečky a tlačítka by měla být řešena softwarovou formou, to znamená ve spodní části obrazovky. K další předpokládané výbavě patří čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 212, který by mohl být kombinován s 1GB RAM, tajně však doufáme, že výrobce nakonec zvolí minimálně dvojnásobek, který je potřeba pro svižnější běh operačního systému. U novinky je očekáván čistý Android bez uživatelských nadstaveb, o který se snad bude HMD Global starat stejně svědomitě jako v případě dražších modelů. Je možné, že se telefon dostane na trh ještě s Androidem Nougat, ale můžeme očekávat aktualizaci na poslední Android Oreo.
 


reklama