Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď Nokia 8 zná svou cenu, low-endová Nokia 2 odhalila design

31.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevila nová informace o evropské ceně připravované Nokie 8, která je o něco nižší než původní odhadovaná. Levná Nokia 2 pro změnu odhalila v benchmarku malou část své výbavy a objevily se také náčrty designu.
Nokia 8 má být údajně novým vlajkovým modelem od společnosti HMD Global, která zajiVlajková loď Nokia 8 zná svou cenu, low-endová Nokia 2 zase design šťuje výrobu a distribuci modelů této značky. K oficiálnímu představení nového smartphonu by měli dojít 16. srpna, většina detailů se však na internet dostala už dříve. Mezi nimi také cena, která byla dosud odhadována na 600 eur. To sice není zrovna málo, ale stejně by podle těchto informací byla Nokia 8 levnější než mnohé vlajkové lodě konkurence.
 
 
Z Rumunska však přišla příjemná zpráva, tamní pobočka Vodafonu totiž zařadila Nokii 8 (pravděpodobně omylem) do své nabídky i s uvedenou cenou. Operátor by měl telefon prodávat za 2 354 lei, v přepočtu asi 516 eur nebo 13 500 Kč. Ceny smartphonů na rumunském trhu jsou podobné jako v České republice, proto bychom ani v případě Nokie 8 neměli očekávat výraznější rozdíly. V takovém případě by měla Nokia 8 ambice k tomu stát se bestsellerem, neboť by za danou částku nabídla 2K displej, procesor Snapdragon 835, 4GB RAM, duální zadní fotoaparát Zeiss nebo aktuální verzi Androidu.
 
Další připravovanou novinkou od HMD Global je Nokia 2. Jak už napovídá číselné označení, mělo by se jednat o jednoduchý model určený pro nenáročné uživatele. Připomeňme, že v současné době je nejdostupnějším telefonem v nabídce Nokia 3, ale “Dvojka” má být ještě menší a levnější. Znát je to bohužel také na designu, který už zdaleka není tak pohledný jako u ostatních modelů Nokia. Pod displejem by mělo být poměrně dost volného prostoru, který není nijak využít. Tlačítka jsou totiž jen virtuální ve spodní části displeje.
 
 
Asi příliš nepřekvapí, že by měl mít telefon vnější kryt kompletně z plastu. Marně byste hledali čtečku otisků prstů, která patrně zůstane vyhrazena dražším modelům. To by ovšem nemělo platit o softwarově výbavě. Nokia 8 totiž údajně bude disponovat Androidem 7.1.1 Nougat, který by neměl být nijak výrazně upravován, navíc uživatelé mohou očekávat časté a rychlé aktualizace. Hardwarové parametry nám už dříve odhalil benchmark a zahrnují 4,5” HD displej, čtyřjádrový procesor Snapdragon 212, 1GB RAM a 8GB úložiště. Co se týče rozlišení fotoaparátů, očekáváme 8 MPx vzadu a 5 MPx vpředu.
 
reklama