Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran

13.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
Portfolio smartphonů Nokia pro letošní rok už je nejspíš kompletní, se začátkem roku 2018 se však můžeme těšit na další nové modely. Kromě dvojice vlajkových lodí Nokia 9 a Nokia 8 (2018) budou představeny také cenově dostupnější zástupci včetně druhé generace Nokie 6. Aktuální „Šestka“ je mezi zákazníky docela oblíbená díky kvalitnímu zpracování, konkurenceschopné ceně nebo čistému Androidu bez nadstaveb a s pravidelnými aktualizacemi. Připomeňme, že představena byla nejprve na čínském trhu (jako vůbec první smartphone Nokia od společnosti HMD Global) a až později výrobce odhalil globální variantu. To by se mohlo opakovat v případě nástupce, jedny z prvních informací o připravované novinky totiž opět pocházejí z Číny.
 
 
Zdrojem je nám tamní databáze telekomunikačních zařízení TENAA, kde se Nokia 6 (2018) objevila na několika fotografiích. I přes vypnutou obrazovku si můžeme všimnout, že na přední straně došlo ke znatelnému ztenčení rámečků, ani Nokia se tedy nevyhnula tomuto trendu. Také se zdá, že byl použit displej s poměrem stran 18:9 (neboli 2:1) namísto 16:9. Z důvodu ztenčování rámečků přistoupil výrobce k přesunutí čtečky otisků prstů, která je u aktuální Nokie 6 umístěna v domovském tlačítku pod displej, druhá generace ji však patrně nabídne na zadní straně. Dále si můžeme všimnout, že zadní strana bude mít pozměněný modul fotoaparátu, který si smartphone vypůjčil od levnější kolegyně Nokie 5.
 
Zadní kryt je patrně z kovu a má matný povrch, drobným ozvláštněním jinak konzervativního designu je kontrastní linka okolo již zmiňovaného fotoaparátu. Všimnout si můžeme také plastových krytek v horní a spodní části, které zakrývají anténu. Na pravém boku potom své místo našla tlačítka pro ovládání hlasitosti a napájení. TENAA v tomto případě neodhalila parametry, jako tomu bylo u jiných telefonů, ale některé spekulaci o Nokii 6 (2018) se na internetu už objevily. Můžeme očekávat zvýšení úhlopříčky displeje, možná až na šest palců, stejně jako použití výkonnějšího procesoru Snapdragon 630 nebo Snapdragon 660 spolu se 4GB RAM. Docela závažnou vadou na kráse aktuální Nokie 6 totiž může být použití procesoru Snapdragon 430, který rozhodně nepatří k tomu nejvýkonnějšímu na trhu.
 


reklama