Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 9 se objevila v „maskovacím“ obalu, výbavu však neutajila

29.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevily fotografie údajné Nokie 9, připravované vlajkové lodi s Androidem. Smartphone se objevil ve speciálním obalu ukrývajícím design, byla ovšem odhalena řada parametrů zahrnující QHD displej, Snapdragon 835 či duální fotoaparát.
Zatímco Nokie 3, 5 a 6 se každým dnem dostanou na český trh, mnozí fanoušci finské značky netrpělivě vyhlížejí další modely. Podle nepotvrzených spekulací se můžeme těšit na telefony vyšší střední třídy Nokia 7 a 8 i plnohodnotnou vlajkovou loď Nokia 9. A právě posledně jmenované zařízení se nejspíš objevilo na nedávno uniklých fotografiích. Jednalo se ovšem jen o prototyp, který byl navíc zahalen ve speciálním obalu maskující jeho design. Výrobce se snaží, aby nebyla podoba telefonu zveřejněna před oficiálním představením.

Přesto se povedlo zjistit alespoň pár detailů týkajících se vzhledu. Telefon by měl mít kovový rám, zadní strana potom bude nejspíš ze stejného materiálu. Pod displejem nalezneme domovské tlačítko, které bude jistě sloužit také jako čtečka otisků prstů. Zpoza krytu vykukuje také 3,5mm audio jack, takže jeho absence se zájemci o telefon nemusejí bát. Port USB Type-C má být umístěn na spodní hraně, společnost mu pak bude patrně dělat hlasitý reproduktor. Na pravém boku nejspíš nalezneme tlačítko napájení i pro ovládání hlasitosti.

Zadní fotoaparát bude podle dostupných informací vyřešen obdobně jako u již představených smartphonů Nokia. „Devítka“ se však bude údajně lišit v použití duálních snímačů. Oba by měly mít rozlišení 13 MPx, ale barevný bude nejspíš jen jeden z nich. Redaktorovi francouzského webu Fandroid, kterému se telefon dostal do ruky, se povedlo pořídit několik snímků, ale jejich kvalitou není zrovna nadšen. Na druhou stranu se stále jedná o nefinální prototyp, který nebude mít všechny komponenty ani software na 100 % vyladěné. Aplikace fotoaparátu nabízí pár zajímavých funkcí, jako je možnost živého streamování videa na YouTube či Facebooku, nebo snímání předním i zadním fotoaparátem zároveň.

Se svou další výbavou se potom Nokia 9 může směle porovnávat s jinými vlajkovými loděmi:
  • 5,27“ displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD)
  • procesor Qualcomm Snapdragon 835 taktovaný na 2,47 GHz
  • 4GB RAM a 64GB interní úložiště
  • „čistý“ Android 7.1.1 Nougat s nejnovějšími bezpečnostními aktualizacemi

Zdroj nezmiňuje žádné informace o ceně ani dostupnosti, ale podle dřívějších spekulací by se měla Nokia 9 oficiálně představit letos v létě, na evropské trhy se však možná dostane až na podzim. Cena by mohla být srovnatelná s podobně vybavený modely.

Zdroj: Frandroid.com
reklama