www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 7 a 8 jsou na obzoru: nový bezrámečkový design a Snapdragon 660?

Nokia 7 a 8 jsou na obzoru: nový bezrámečkový design a Snapdragon 660?
, , aktualita
HMD Global podle nejnovějších informací připravuje dvě další novinky s logem Nokia, které by svou výbavou i designem měly stát nad již představenými modely. V případě modelů 7 a 8 se počítá s ještě prémiovějším designem či výkonnějším procesorem.reklama
Po trojici smartphonů Nokia 3, 5 a 6 s Androidem a nové generaci tlačítkové Nokie 3310 by měla společnost HMD Global brzy znovu rozšířit portfolio svých modelů. Nedávno jsme psali o vlajkové lodi vybavené Snapdragonem 835, která by měla přijít v červnu. A nyní se objevila další spekulace, která se týká dvojice zástupců vyšší střední třídy, kteří by měli nést názvy Nokia 7 a Nokia 8. Překvapit by nás měli novým designem, který bude opět využívat celokovové tělo, ale na první pohled budou nejspíš rozlišitelné od nižších modelů. Zcela jinak by měla vypadat například oblast okolo zadního fotoaparátu. Na přední straně je potom očekáván displej s velmi tenkými rámečky okolo.

Nokia 8 by měla pochlubit Quad HD rozlišením, zatímco u Nokie 7 nejspíš nalezneme Full HD panel. Prozatím neznámé konkrétní úhlopříčky displejů, ale Nokia 7 bude nejspíš o trochu menší než Nokia 8. Oba modely by měly být poháněny novým osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 660, který zatím nebyl použit v žádném jiném telefonu. Mělo by ovšem jít o velmi výkonný čip, který navazuje na Snapdragon 652. Samozřejmostí u obou smartphonů potom bude čtečka otisků prstů nebo podpora rychlého nabíjení baterie.

Počítat bychom měli také se znatelně kvalitnějšími fotoaparáty, což se týká především použití jiných senzorů. Nokia 8 by dokonce mohla disponovat optikou Carl Zeiss, ale to je zatím spíše nejistá informace. Na twitterovém profilu Nokia Mobile bylo nedávno potvrzeno, že nové telefony nemají technologie od Carl Zeiss, ale svým způsobem tím společnost nevyloučila, že by jí nemohly disponovat budoucí modely. Jasno naopak máme v případě operačního systému, kde bude jistě použit Google Android.

Nokia už na MWC 2017 přislíbila, že Android nebude zbytečně upravovat a bude používat vždy jeho nejnovější verzi. Uživatelé se mohou těšit také na pravidelné měsíční aktualizace, které se týkají bezpečnosti systému. Na druhou stranu zatím společnost nepotvrdila, jak dlouho plánuje udržovat jednotlivé modely aktuální. Nokie 7 a 8 budou údajně představeny v průběhu letošního roku. Zdroj ovšem nevylučuje, že finální názvy se ještě mohou změnit.

Zdroj: Nokiapoweruser.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik