Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 7 a 8 jsou na obzoru: nový bezrámečkový design a Snapdragon 660?

15.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HMD Global podle nejnovějších informací připravuje dvě další novinky s logem Nokia, které by svou výbavou i designem měly stát nad již představenými modely. V případě modelů 7 a 8 se počítá s ještě prémiovějším designem či výkonnějším procesorem.
Po trojici smartphonů Nokia 3, 5 a 6 s Androidem a nové generaci tlačítkové Nokie 3310 by měla společnost HMD Global brzy znovu rozšířit portfolio svých modelů. Nedávno jsme psali o vlajkové lodi vybavené Snapdragonem 835, která by měla přijít v červnu. A nyní se objevila další spekulace, která se týká dvojice zástupců vyšší střední třídy, kteří by měli nést názvy Nokia 7 a Nokia 8. Překvapit by nás měli novým designem, který bude opět využívat celokovové tělo, ale na první pohled budou nejspíš rozlišitelné od nižších modelů. Zcela jinak by měla vypadat například oblast okolo zadního fotoaparátu. Na přední straně je potom očekáván displej s velmi tenkými rámečky okolo.

Nokia 8 by měla pochlubit Quad HD rozlišením, zatímco u Nokie 7 nejspíš nalezneme Full HD panel. Prozatím neznámé konkrétní úhlopříčky displejů, ale Nokia 7 bude nejspíš o trochu menší než Nokia 8. Oba modely by měly být poháněny novým osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 660, který zatím nebyl použit v žádném jiném telefonu. Mělo by ovšem jít o velmi výkonný čip, který navazuje na Snapdragon 652. Samozřejmostí u obou smartphonů potom bude čtečka otisků prstů nebo podpora rychlého nabíjení baterie.

Počítat bychom měli také se znatelně kvalitnějšími fotoaparáty, což se týká především použití jiných senzorů. Nokia 8 by dokonce mohla disponovat optikou Carl Zeiss, ale to je zatím spíše nejistá informace. Na twitterovém profilu Nokia Mobile bylo nedávno potvrzeno, že nové telefony nemají technologie od Carl Zeiss, ale svým způsobem tím společnost nevyloučila, že by jí nemohly disponovat budoucí modely. Jasno naopak máme v případě operačního systému, kde bude jistě použit Google Android.

Nokia už na MWC 2017 přislíbila, že Android nebude zbytečně upravovat a bude používat vždy jeho nejnovější verzi. Uživatelé se mohou těšit také na pravidelné měsíční aktualizace, které se týkají bezpečnosti systému. Na druhou stranu zatím společnost nepotvrdila, jak dlouho plánuje udržovat jednotlivé modely aktuální. Nokie 7 a 8 budou údajně představeny v průběhu letošního roku. Zdroj ovšem nevylučuje, že finální názvy se ještě mohou změnit.

Zdroj: Nokiapoweruser.com
reklama