Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 2 obdrží rovnou Android 8.1 Oreo

31.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zástupce Nokie potvrdil, že aktualizaci na Android Oreo dostane i nejlevnější model Nokia 2. Součástí navíc bude pár vychytávek z edice Androidu Go, které pomohou telefon ještě zrychlit. A jak si tento model vedl v testu odolnosti?
Nokia už dříve informovala, že všechny své smartphony aktualizuje na Android Oreo (a dokonce také na budoucí Android P). To se týká také nejlevnějšího modelu Nokia 2, ačkoliv ostatní výrobci většinou aktualizace low-endových modelů přehlížejí. Produktový ředitel společnosti HMD Global Juho Sarvikas na svém Twitteru znovu potvrdil, že s aktualizací se počítá také pro Nokii 2, která navíc přejde rovnou na Android 8.1, přeskočí tedy Android 8.0. A má to vcelku logický důvod, Android 8.1 je totiž pro výrobce dostupný také ve verzi Android Go, která je určena právě pro nejslabší telefony s 1GB operační pamětí.
 
 
Update přinese některé vychytávky pro zlepšení správy paměti, výsledkem by tedy mělo být zrychlení systému. Není jasné, zda budou součástí také nějaké další novinky z Androidu Go, jako jsou odlehčené verze některých aplikací od Googlu či snadnější úspora mobilních dat. Prozatím nebylo oznámeno, kdy bude Nokia 2 aktualizována na Android Oreo, ale jistě se tak stane někdy v příštím roce. Připomeňme, že společnost HMD Global už dostala novou verzi Androidu na Nokii 8 a zároveň probíhá celosvětové, veřejně přístupné beta testování na Nokiích 5 a 6.
V posledních dnech se také začalo spekulovat o ještě levnějším modelu Nokia 1, který by přišel na trh rovnou s Androidem 8.1 ve verzi Go.

 

Video: Nokia 2 prošla testem odolnosti


Známý youtuber JerryRigEverything vyzkoušel ve svých videích odolnost už mnoha nových smartphonů a výjimkou není ani levná Nokia 2. Na přední straně i objektivu 5MPx fotoaparátu nalezneme starší sklo Gorilla Glass 3, které se poškrábe až látkou tvrdosti 6 na Mohsově stupnici tvrdosti. Zadní strana je z plastu a není složité ji poškrábat. Pevnost konstrukce vylepšuje kovový rám, přičemž se podařilo telefon ohnout rukama, ale i přes takové poškození stále fungoval. Nokia 2 neušla ani testu se zapalovačem, ke zničení displeje přitom došlo za pouhých pět sekund. Na průběh testu se můžete podívat ve videu níže:
 
 


reklama