www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia potvrdila Android P pro všechny nové smartphony

Nokia potvrdila Android P pro všechny nové smartphony
, , aktualita
Nokia informovala, že do konce roku aktualizuje všechny své aktuální smartphony na nový Android 8.0 Oreo. Už nyní však také přislíbila, že v budoucnu přijde aktualizace na dosud nepředstavený Android P.
K oblíbeným
reklama
Nokia, respektive společnost HMD Global, která zajišťuje vývoj, výrobu i prodej novodobých telefonů této finské značky, to s aktualizacemi nejspíš myslí opravdu vážně. Už od představení prvních modelů můžeme slyšet sliby o rychlých a častých aktualizacích. A zdá se, že nezůstane u planých řečí, bezpečnostní záplaty od Googlu na telefony opravdu chodí, mnohdy navíc dříve než na refereční modely Pixel a Nexus. Už několikrát navíc zástupci HMD Global potvrdili, že všechny nové smartphony Nokia dostanou aktualizaci na Android 8.0 Oreo. Nedávno jsme se navíc dočkali upřesnění, že k updatu všech modelů dojde do konce roku 2017.
 
 
Aktualizace pravděpodobně začnou od současné vlajkové lodi Nokia 8, pro kterou by mohl být Android 8.0 Oreo podle spekulací vydán v říjnu. Juho Sarvikas, Chief Product Officer (CPO) v HMD Global, dokonce nedávno zveřejnil dvojici fotografií, na které ukazuje Nokii 8 už s poslední verzí Androidu. Zatím se jedná jen o beta verzi a velikost updatu činí 1,3 GB. Připomeňme si, že Android Oreo vyjde pro všechny již představené modely: 
  • Nokia 3
  • Nokia 5
  • Nokia 6
  • Nokia 8
 

Velmi brzký příslib Androidu P pro nové Nokie

 
A zatímco řada výrobců se ještě nevyjádřila ani k aktualizacím na již vydaný Android 8.0 Oreo (Android O), HMD Global už uživatelům nových Nokií slibilo dokonce aktualizaci na budoucí verzi operačního systému od Googlu, která vyjde až v příštím roce. Pokud tedy patříte mezi vlastníky některé z nových Nokií, můžete se už nyní začít těšit na Android P. V případě vlajkové lodi Nokia 8 to zase tolik nepřekvapí, ale pro low-endový model jako Nokia 3 taková podpora rozhodně není samozřejmostí, vždyť řada levných smartphonů za svůj život nedostane žádnou větší aktualizaci. Uvidíme, zda se podobné péči bude těšit také ještě levnější Nokia 2.
 
HMD Global také uvažuje o oficiální možnost odemknutí bootloaderu, která by uživatelům usnadnila různé úpravy či instalaci jiných ROM. To znamená, že ani po ukončení podpory, která je plánována na dva roky, by majitel telefonu nemusel zůstat u pomalu zastarávající verze Androidu.
 
Zdroj: Gsmarena.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Dvakrát doplněno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik19 komentářů
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik