www.svetmobilne.cz
>
>
>

Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou

Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
, , aktualita
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
K oblíbeným
reklama
Na hodnocení bezpečnosti elektromobilů je ještě poměrně brzy. Nejezdí jich po cestách tak moc, abychom mohli vyhodnotit, jak velkým problémem jsou jejich akumulátory. Každopádně elektromobily Tesla už po několika nehodách shořely, nicméně zároveň sbírají ta nejlepší hodnocení z testů bezpečnosti. Tu nedobrovolně otestoval majitel jednoho Modelu S P90D, který při jízdě využíval autopilota, když tu na něj z boku najelo nákladní auto s návěsem a v podstatě vozu zdemolovalo celou přední část. Řidič se sice snažil nehodě zabránit, ale ani systém autopilota ani řidič se už nedokázali vyhnout srážce.
 
 
Vůz po nehodě vypadá opravdu velmi špatně a v podstatě je zdemolovaná celá přední polovina vozu včetně místa řidiče. O to více je s podivem, že to řidič odnesl jen zlomenou rukou a jeho dcera spící na zadním sedadle několika stehy na koleně. Z vozu odešli sami bez pomoci hasičů a vystříhávání z vozu. Pravdou nicméně je, že zranění ruky bylo hodně vážné a vyžadovalo už několik operací. Také naštěstí nedošlo k požáru vozu od akumulátoru, ten ale nebyl přímo zasažen nárazem.
 
Quarm (řidič) měl přitom už objednán nový vůz Model Y před nehodou, a protože byl v době dodávky nového vozu v nemocnici, Tesla mu jej doručila tam. Tímto si automobilka opět trochu šplhla, neboť poslední dobou má spíše opačné problémy (např. neuznávání reklamací za množící se upadlé nárazníky).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala