Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou

12.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Na hodnocení bezpečnosti elektromobilů je ještě poměrně brzy. Nejezdí jich po cestách tak moc, abychom mohli vyhodnotit, jak velkým problémem jsou jejich akumulátory. Každopádně elektromobily Tesla už po několika nehodách shořely, nicméně zároveň sbírají ta nejlepší hodnocení z testů bezpečnosti. Tu nedobrovolně otestoval majitel jednoho Modelu S P90D, který při jízdě využíval autopilota, když tu na něj z boku najelo nákladní auto s návěsem a v podstatě vozu zdemolovalo celou přední část. Řidič se sice snažil nehodě zabránit, ale ani systém autopilota ani řidič se už nedokázali vyhnout srážce.
 
 
Vůz po nehodě vypadá opravdu velmi špatně a v podstatě je zdemolovaná celá přední polovina vozu včetně místa řidiče. O to více je s podivem, že to řidič odnesl jen zlomenou rukou a jeho dcera spící na zadním sedadle několika stehy na koleně. Z vozu odešli sami bez pomoci hasičů a vystříhávání z vozu. Pravdou nicméně je, že zranění ruky bylo hodně vážné a vyžadovalo už několik operací. Také naštěstí nedošlo k požáru vozu od akumulátoru, ten ale nebyl přímo zasažen nárazem.
 
Quarm (řidič) měl přitom už objednán nový vůz Model Y před nehodou, a protože byl v době dodávky nového vozu v nemocnici, Tesla mu jej doručila tam. Tímto si automobilka opět trochu šplhla, neboť poslední dobou má spíše opačné problémy (např. neuznávání reklamací za množící se upadlé nárazníky).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama