www.svetmobilne.cz
>
>
>

Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou

Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
, , aktualita
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
K oblíbeným
reklama
Na hodnocení bezpečnosti elektromobilů je ještě poměrně brzy. Nejezdí jich po cestách tak moc, abychom mohli vyhodnotit, jak velkým problémem jsou jejich akumulátory. Každopádně elektromobily Tesla už po několika nehodách shořely, nicméně zároveň sbírají ta nejlepší hodnocení z testů bezpečnosti. Tu nedobrovolně otestoval majitel jednoho Modelu S P90D, který při jízdě využíval autopilota, když tu na něj z boku najelo nákladní auto s návěsem a v podstatě vozu zdemolovalo celou přední část. Řidič se sice snažil nehodě zabránit, ale ani systém autopilota ani řidič se už nedokázali vyhnout srážce.
 
 
Vůz po nehodě vypadá opravdu velmi špatně a v podstatě je zdemolovaná celá přední polovina vozu včetně místa řidiče. O to více je s podivem, že to řidič odnesl jen zlomenou rukou a jeho dcera spící na zadním sedadle několika stehy na koleně. Z vozu odešli sami bez pomoci hasičů a vystříhávání z vozu. Pravdou nicméně je, že zranění ruky bylo hodně vážné a vyžadovalo už několik operací. Také naštěstí nedošlo k požáru vozu od akumulátoru, ten ale nebyl přímo zasažen nárazem.
 
Quarm (řidič) měl přitom už objednán nový vůz Model Y před nehodou, a protože byl v době dodávky nového vozu v nemocnici, Tesla mu jej doručila tam. Tímto si automobilka opět trochu šplhla, neboť poslední dobou má spíše opačné problémy (např. neuznávání reklamací za množící se upadlé nárazníky).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře