www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 excelovala v crash testu, 5 hvězd ze všeho

Tesla Model 3 excelovala v crash testu, 5 hvězd ze všeho
, , aktualita
Elektromobil Tesla Model 3 se ukázal být v crash testech NHTSA nebývale bezpečným automobilem. Při dnešním stylu hodnocení totiž ani nelze dosáhnout lepších výsledků, exceloval ve všech testech.
K oblíbeným
reklama
U veřejnosti panuje velká obava o chování elektromobilů při nehodě, což ostatně dokazují i některé požáry takových automobilů v minulosti. Pokud však jde o standardizovaný crash test National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), tak zde elektromobil Tesla Model 3 naprosto exceloval. V testech lze dosáhnout maximálně pětihvězdičkového hodnocení a toho dosáhl v naprosto všech prováděných testech.
 
Crash test Tesly Model 3
 
Vůz nabídl excelentní tuhost skeletu, takže při předním i bočním nárazu nedošlo k vážnému poškození prostoru pro posádku. Díky těžké baterii ve spodní části vozu také Model 3 profituje z velmi nízkého těžiště, což mu dopomohlo k nadprůměrné odolnosti proti převrácení při bočním nárazu. Malé elektromotory také nezabírají spoustu místa, což výrobci umožnilo větší hrátky s deformačními zónami.
 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala