Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola Moto X4 pózuje na prvním obrázku

12.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo a Motorola nepřestávají společně zásobovat trh novými modely. Brzy by měl být představen zástupce z obnovené řady Moto X4, která by měla nyní reprezentovat vyšší střední třídu. A na prvním renderu to telefonu sluší.
uniklý přehled smartphonů Moto pro rok 2017 odhalil, že se Lenovo rozhodlo obnovit řadu Moto X, která dříve představovala vlajkové modely značky Motorola. Potom však přišly modely Moto Z s podporou vyměnitelných modulů Moto Mods. Nyní se řada Moto X vrací, ale už nebude vrcholem nabídky, nýbrž bude představovat jakýsi přechod mezi střední třídou a high-endy. Web Androidauthority.com koncem tohoto týdne zveřejnil první render, který připravované Moto X4 z obou stran a hned ve dvou barevných variantách.
 

Můžeme si všimnout, že záda smartphonu mají velmi lesklý povrch ze skla, které se jistě bude snadno umazávat a ani při pádu telefonu na zem nevydrží tolik jako kov. Potom nelze přehlédnout výrazný modul fotoaparátů, který vystupuje mírně nad povrch a ukrývá hned dva snímače. Na přední straně zamrzí poměrně velký nevyužitý prostor nad displejem. Dole se nachází oválné domovské tlačítko, které bude jistě sloužit také jako čtečka otisků prstů. To je asi to nejdůležitější, co můžeme vyčíst z uniklého obrázku, zdroj však přidává také bohaté informace o výbavě telefonu.
 
Moto X4 údajně nabídne 5,2" displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a nový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 630, kterému by měla sekundovat 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Jen dodejme, že předchozí spekulace se zmiňovaly o výkonnějším čipu Snapdragon 660. Popsaná verze je podle dostupných informací určena pro trhy v Evropě a na celém americkém kontinentu, pro Asii by si potom měl výrobce připravit variantu se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Chloubou smartphonu by měl být duální zadní fotoaparát kombinující 12MPx a 8MPx snímač. Kromě rozlišení se tyto dva senzory odlišují také světelností objektivu, velikostí pixelů či úhlem záběru. O selfie se potom údajně postará 16MPx přední fotoaparát. Není pochyb o tom, že telefonu nebude dělat sebemenší problém nahrávání videí ve 4K rozlišení.
 
Posledním důležitým parametrem, který byl odhalen v předstihu, je 3000mAh nevyjímatelná bateries podporou rychlého nabíjení TurboCharging. Bonusem navíc potom má být voděodolnost celého zařízení potvrzená certifikací IP68. Zatím není jasné, kdy dojde k oficiálnímu představení modelu Moto X4.
 


reklama