www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude
, , aktualita
Zdá se, že Motorola definitivně vzdala souboj se svými konkurenty v kategorii high-endových modelů. Společnost totiž uvedla, že letos kromě Moto Z4 nepředstaví žádný další smartphone z nejvyšší řady. Na Snapdragon 855 tak mohou fanoušci zapomenout.
K oblíbeným
reklama
Motorola tento týden představila smartphone Moto Z4, který nabízí parametry střední třídy. Fanoušci, kteří čekali, že společnost letos představí ještě opravdovou vlajkovou loď – patrně pod názvem Moto Z4 Force –, ovšem mají smůlu. Motorola na svém oficiálním twitterovém účtu zveřejnila informaci, že Moto Z4 je jediný model ze série Moto Z představený v roce 2019. Připomeňme, že „Zetka“ jsou nejvyšší řadou v nabídce této značky a jako jediné podporují vyměnitelné moduly Moto Mods. Jako krajně nepravděpodobná se tedy jeví možnost, že by Motorola představila letošní vlajkovou loď v rámci jiné, třeba zbrusu nové řady.
 
 
To znamená, že v letošní nabídce Motoroly nenajdeme smartphone, který by se mohl rovnat s konkurenčními vlajkovými loděmi od značek jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi. Pravděpodobnost, že si letos koupíme Motorolu s procesorem Snapdragon 855, přesto nebyla příliš vysoká. Poslední skutečná vlajková loď této značky, která mohla držet krok s konkurencí, byla Moto Z2 Force vybavená Snapdragonem 835. Stejný procesor přitom používal i nástupce Moto Z3 Force v době, kdy na trhu byly telefony s modernějším Snapdragonem 845. Jinak řečeno, Motorola už svůj boj s konkurencí ve třídě high-endových modelů částečně vzdala už vloni a letos už to s nástupcem ani zkoušet nebude.
 
Pro úplnost dodejme, že letos nebude představen ani telefon Moto Z4 Play. Ani by to nedávalo příliš smysl, neboť většinu parametrů očekávaných od tohoto modelu (včetně procesoru střední třídy Snapdragon 675) obsahuje Moto Z4. Zdá se, že právě střední třída by mohla pro Motorolu stěžejní. Prosadit se v ní snaží také se svou novou řadou Motorola One, která se snaží zákazníky nalákat na moderní design, kvalitní fotoaparát nebo čistý Android s pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi. V nabídce zůstává také řada Moto G, některé její modely jsou ovšem už na rozhraní s low-endy. Odchod Motoroly z kategorie vlajkových lodí by ovšem mohl znamenat impulz pro mateřské Lenovo, aby se svými vlastními high-endovými modely vstoupilo na trhy mimo Čínu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala