www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude
, , aktualita
Zdá se, že Motorola definitivně vzdala souboj se svými konkurenty v kategorii high-endových modelů. Společnost totiž uvedla, že letos kromě Moto Z4 nepředstaví žádný další smartphone z nejvyšší řady. Na Snapdragon 855 tak mohou fanoušci zapomenout.
K oblíbeným
reklama
Motorola tento týden představila smartphone Moto Z4, který nabízí parametry střední třídy. Fanoušci, kteří čekali, že společnost letos představí ještě opravdovou vlajkovou loď – patrně pod názvem Moto Z4 Force –, ovšem mají smůlu. Motorola na svém oficiálním twitterovém účtu zveřejnila informaci, že Moto Z4 je jediný model ze série Moto Z představený v roce 2019. Připomeňme, že „Zetka“ jsou nejvyšší řadou v nabídce této značky a jako jediné podporují vyměnitelné moduly Moto Mods. Jako krajně nepravděpodobná se tedy jeví možnost, že by Motorola představila letošní vlajkovou loď v rámci jiné, třeba zbrusu nové řady.
 
 
To znamená, že v letošní nabídce Motoroly nenajdeme smartphone, který by se mohl rovnat s konkurenčními vlajkovými loděmi od značek jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi. Pravděpodobnost, že si letos koupíme Motorolu s procesorem Snapdragon 855, přesto nebyla příliš vysoká. Poslední skutečná vlajková loď této značky, která mohla držet krok s konkurencí, byla Moto Z2 Force vybavená Snapdragonem 835. Stejný procesor přitom používal i nástupce Moto Z3 Force v době, kdy na trhu byly telefony s modernějším Snapdragonem 845. Jinak řečeno, Motorola už svůj boj s konkurencí ve třídě high-endových modelů částečně vzdala už vloni a letos už to s nástupcem ani zkoušet nebude.
 
Pro úplnost dodejme, že letos nebude představen ani telefon Moto Z4 Play. Ani by to nedávalo příliš smysl, neboť většinu parametrů očekávaných od tohoto modelu (včetně procesoru střední třídy Snapdragon 675) obsahuje Moto Z4. Zdá se, že právě střední třída by mohla pro Motorolu stěžejní. Prosadit se v ní snaží také se svou novou řadou Motorola One, která se snaží zákazníky nalákat na moderní design, kvalitní fotoaparát nebo čistý Android s pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi. V nabídce zůstává také řada Moto G, některé její modely jsou ovšem už na rozhraní s low-endy. Odchod Motoroly z kategorie vlajkových lodí by ovšem mohl znamenat impulz pro mateřské Lenovo, aby se svými vlastními high-endovými modely vstoupilo na trhy mimo Čínu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala