www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude
, , aktualita
Zdá se, že Motorola definitivně vzdala souboj se svými konkurenty v kategorii high-endových modelů. Společnost totiž uvedla, že letos kromě Moto Z4 nepředstaví žádný další smartphone z nejvyšší řady. Na Snapdragon 855 tak mohou fanoušci zapomenout.
K oblíbeným
reklama
Motorola tento týden představila smartphone Moto Z4, který nabízí parametry střední třídy. Fanoušci, kteří čekali, že společnost letos představí ještě opravdovou vlajkovou loď – patrně pod názvem Moto Z4 Force –, ovšem mají smůlu. Motorola na svém oficiálním twitterovém účtu zveřejnila informaci, že Moto Z4 je jediný model ze série Moto Z představený v roce 2019. Připomeňme, že „Zetka“ jsou nejvyšší řadou v nabídce této značky a jako jediné podporují vyměnitelné moduly Moto Mods. Jako krajně nepravděpodobná se tedy jeví možnost, že by Motorola představila letošní vlajkovou loď v rámci jiné, třeba zbrusu nové řady.
 
 
To znamená, že v letošní nabídce Motoroly nenajdeme smartphone, který by se mohl rovnat s konkurenčními vlajkovými loděmi od značek jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi. Pravděpodobnost, že si letos koupíme Motorolu s procesorem Snapdragon 855, přesto nebyla příliš vysoká. Poslední skutečná vlajková loď této značky, která mohla držet krok s konkurencí, byla Moto Z2 Force vybavená Snapdragonem 835. Stejný procesor přitom používal i nástupce Moto Z3 Force v době, kdy na trhu byly telefony s modernějším Snapdragonem 845. Jinak řečeno, Motorola už svůj boj s konkurencí ve třídě high-endových modelů částečně vzdala už vloni a letos už to s nástupcem ani zkoušet nebude.
 
Pro úplnost dodejme, že letos nebude představen ani telefon Moto Z4 Play. Ani by to nedávalo příliš smysl, neboť většinu parametrů očekávaných od tohoto modelu (včetně procesoru střední třídy Snapdragon 675) obsahuje Moto Z4. Zdá se, že právě střední třída by mohla pro Motorolu stěžejní. Prosadit se v ní snaží také se svou novou řadou Motorola One, která se snaží zákazníky nalákat na moderní design, kvalitní fotoaparát nebo čistý Android s pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi. V nabídce zůstává také řada Moto G, některé její modely jsou ovšem už na rozhraní s low-endy. Odchod Motoroly z kategorie vlajkových lodí by ovšem mohl znamenat impulz pro mateřské Lenovo, aby se svými vlastními high-endovými modely vstoupilo na trhy mimo Čínu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala