Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola končí s vlajkovými loděmi, žádný další telefon Moto Z letos nebude

2.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Zdá se, že Motorola definitivně vzdala souboj se svými konkurenty v kategorii high-endových modelů. Společnost totiž uvedla, že letos kromě Moto Z4 nepředstaví žádný další smartphone z nejvyšší řady. Na Snapdragon 855 tak mohou fanoušci zapomenout.
Motorola tento týden představila smartphone Moto Z4, který nabízí parametry střední třídy. Fanoušci, kteří čekali, že společnost letos představí ještě opravdovou vlajkovou loď – patrně pod názvem Moto Z4 Force –, ovšem mají smůlu. Motorola na svém oficiálním twitterovém účtu zveřejnila informaci, že Moto Z4 je jediný model ze série Moto Z představený v roce 2019. Připomeňme, že „Zetka“ jsou nejvyšší řadou v nabídce této značky a jako jediné podporují vyměnitelné moduly Moto Mods. Jako krajně nepravděpodobná se tedy jeví možnost, že by Motorola představila letošní vlajkovou loď v rámci jiné, třeba zbrusu nové řady.
 
 
To znamená, že v letošní nabídce Motoroly nenajdeme smartphone, který by se mohl rovnat s konkurenčními vlajkovými loděmi od značek jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi. Pravděpodobnost, že si letos koupíme Motorolu s procesorem Snapdragon 855, přesto nebyla příliš vysoká. Poslední skutečná vlajková loď této značky, která mohla držet krok s konkurencí, byla Moto Z2 Force vybavená Snapdragonem 835. Stejný procesor přitom používal i nástupce Moto Z3 Force v době, kdy na trhu byly telefony s modernějším Snapdragonem 845. Jinak řečeno, Motorola už svůj boj s konkurencí ve třídě high-endových modelů částečně vzdala už vloni a letos už to s nástupcem ani zkoušet nebude.
 
Pro úplnost dodejme, že letos nebude představen ani telefon Moto Z4 Play. Ani by to nedávalo příliš smysl, neboť většinu parametrů očekávaných od tohoto modelu (včetně procesoru střední třídy Snapdragon 675) obsahuje Moto Z4. Zdá se, že právě střední třída by mohla pro Motorolu stěžejní. Prosadit se v ní snaží také se svou novou řadou Motorola One, která se snaží zákazníky nalákat na moderní design, kvalitní fotoaparát nebo čistý Android s pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi. V nabídce zůstává také řada Moto G, některé její modely jsou ovšem už na rozhraní s low-endy. Odchod Motoroly z kategorie vlajkových lodí by ovšem mohl znamenat impulz pro mateřské Lenovo, aby se svými vlastními high-endovými modely vstoupilo na trhy mimo Čínu.
 


reklama