reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech

23.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Svou vlajkovou loď pro rok 2019 představilo také Lenovo, které smartphony se svým logem ovšem neprodává v Evropě. Nové Z6 Pro si tedy nejspíš na českém trhu nekoupíme, i když prostřednictvím neoficiálního dovozu nebo čínských e-shopů se možná přece dostane i k některým českým zájemcům. Omezená dostupnost ovšem zamrzí, neboť vlajková loď čínského výrobce by mohla zajímavě obohatit nabídku našich obchodů. Po designové stránce zvolilo Lenovo skleněné tělo, které zajímavým způsobem odráží světlo. Na přední straně potom zaujmou velmi tenké rámečky okolo 6,39" Super AMOLED displeje, který využívá rozlišení Full HD+ a v horní části je narušen drobným výřezem. Přímo do displeje byla integrována čtečka otisků prstů.
 
 
V případě procesoru byl zvolen Snapdragon 855 společně s 6GB, 8GB nebo dokonce 12GB RAM. Ani na interním úložišti se nešetřilo, na výběr je ze 128GB, 256GB a 512GB varianty. Aby se vnitřní komponenty nepřehřívaly, dostal telefon kapalinové chlazení s měděnou trubicí o tloušťce 5 mm a větším prostorem pro odvod tepla. Kvarteto zadních fotoaparátů bylo uspořádáno vertikálně. Nahoře se nachází 16MPx širokoúhlý snímač, pod ním 48MPx primární a dále 8MPx telefoto objektiv. Od ostatních je potom oddělen ještě 2MPx kamera, která by měla sloužit pro zdokonalení videí. Kombinace několika technologií zabraňujících roztřesení videí je zastřešena umělou inteligencí, která slouží i k dalším vylepšením pořízených fotek a videí. Na přední straně se potom nachází 32MPx fotoaparát určený pro selfie a videhovory.
 
 
Kapacita baterie 4 000 mAh rozhodně nikoho neurazí, navíc smartphone podporuje 27W rychlé nabíjení. K doplnění energie až pro dvě hodiny hraní by proto mělo postačit pouhých 15 minut nabíjení. V oblasti konektivity asi nepřekvapí VolTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5. nebo USB Type-C, k tomu všemu si navíc telefon udržel 3,5mm audio jack. Tento dříve tradiční konektor přitom pomalu začíná být u vlajkových lodí spíše raritou. Lenvoo Z6 Pro podporuje Dual SIM, druhý slot navíc může posloužit pro microSD kartu. Operačním systémem je Android 9. Pie s novou nadstavbou ZUI 11. telefon vstoupí na čínský trh příští týden a jeho cena se bude odvíjet od zvolené paměťové varianty. Nejlevnější bude stát 2 899 juanů (9 900 Kč bez DPH), naopak nejdražší 4 999 juanů (14 999 Kč).
 


reklama
reklama
reklama