Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto Z4 oficiálně: střední třída s podporou Moto Mods

31.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola představila smartphone Moto Z4, který to s cenou nijak nepřehání, ale na druhou stranu postrádá nejnovější Snapdragon 855. Nesmí chybět ani podpora vyměnitelných modulů, které umožňují snadno přidat další funkce.
Moto Z4 není nástupcem loňské Moto Z3, ale spíše Moto Z3 Play. Nejedná se totiž o vlajkovou loď v pravém slova smyslu, neboť telefon využívá procesor Qualcomm Snapdragon 675 používaný ve střední třídě. Naopak jinými parametry by ovšem mohl směle konkurovat i high-endovým modelům. Patří mezi ně 6,4" OLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměrem stran 19:9. Do displeje byla integrována čtečka otisků prstů a drobný kapkovitý výřez potom ukrývá 25MPx fotoaparát na selfie. O ochranu čelní strany se stará sklíčko Gorilla Glass 3, nanovrstva P2i potom chrání telefon při politím vodou.
 
 
Designéři měli při práci výrazně svázané ruce, neboť museli zachovat stejné rozměry a tvar jako u předchozích modelů z řady Moto Z. Důvodem je podpora stejných vyměnitelných krytů Moto Mods, které umožňují telefonu přidat nové funkce (včetně 5G) nebo rozšířit stávající. Zpětná kompatibilita tedy umožňuje majitelům starších telefonů Moto Z přejít na novější model, aniž by se museli zbavovat příslušenství. I přes tato omezení se výrobci povedlo výrazně ztenčit rámečky okolo displeje a naopak navýšit kapacitu baterie z 3 000 na 3 600 mAh. Navíc nechybí podpora 15W rychlého nabíjení TurboPower, přičemž kompatibilní nabíječka se nachází v základním balení.
 
Už zmiňovaný procesor Snapdragon 675 má po ruce 4GB operační paměť a 128GB vnitřní úložiště, které lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Nejedná se tedy o žádného rekordmana v benchmarcích, ale většině uživatelům by mohl nabízený výkon plně dostačovat. Výhodou může být absence těžkopádných uživatelských nadstaveb, místo toho výrobce použil čistý Android 9.0 Pie, který prošel pouze minimem změn ze strany Motoroly. Na zádech se nachází pouze jediný fotoaparát, a to 48MPx snímač s optickou stabilizací obrazu a světelností f/1.7. V základním nastavení pořizuje 12MPx fotky, které vzniknou spojením čtyř pixelů v jeden. Nechybí ani noční režim pro snímky za horšího osvětlení, který můžeme znát z cenově dostupného fotomobilu Motorola One Vision.
 
Moto Z4 se začne na americkém trhu prodávat příští týden s cenovkou 500 dolarů, v přepočtu 11 600 Kč bez DPH. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
 


reklama