Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto Z3 oficiálně: zapomenutá vlajková loď z loňska

3.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola ukázala nový modulární smartphone Moto Z3, který svou výbavou zapadá mezi high-endy, ale nezvládá držet krok s letošními vlajkovými loděmi. Novinka je připravena na 5G sítě, ale bude ještě vyžadovat speciální modul.
Další z očekávaných letošních smartphonů od Motoroly byl oficiálně představen. Moto Z3 není vlajkovou lodí, ale přesto spadá mezi high-endové modely. Těžko říct, kam výrobce se svou novinkou míří, neboť výbava odpovídá loňským vlajkovým lodím. Rozhodující pro řadu uživatelů proto bude cena, která byla stanovena na 480 dolarů, v přepočtu 10 600 Kč bez DPH. Moto Z3 se bude exkluzivně prodávat u amerického operátora Verizon a prozatím to nevypadá, že by se telefon chystal na mezinárodní trhy. Novinka totiž vypadá takřka stejně jako již prodávané Moto Z3 Play a mnoho odlišností nenajdeme ani ve výbavě.
 
 
Moto Z3 využívá šestipalcový displej typu Super AMOLED s rozlišením 2160 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměrem stran 18:9. Uvnitř tepe Qualcomm Snapdragon 835, tedy loňský procesor, který ovšem i dnes by jen složitě hledal přemožitele. Kombinován je přitom se 4GB operační pamětí a 64GB vnitřním úložištěm, přičemž využít lze slot na až 2TB microSD karty. Na zadní straně je připraven duální fotoaparát, který sestává ze dvou 12MPx snímačů. Na přední straně se nachází ještě 8MPx kamerka na selfie s širokými pozorovacími úhly.
 
K zabezpečení je možné využívat čtečku otisků prstů důmyslně ukrytou v logu na zadní straně telefonu, případně technologii rozpoznávání obličeje. 3000mAh baterie patří přinejlepším k průměru, ale potěší alespoň 15W rychlé nabíjení TurboPower. Na těle zařízení byste marně hledali 3,5mm audio jack, takže sluchátka připojíte buď bezdrátově či přes adaptér na USB Type-C, který je součástí základního balení. V oblasti konektivity dále nalezneme Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 či NFC, ale kde je ono slibované 5G?
 
 
Moto Z3 podporuje MotoMods, tedy přídavné moduly dostupné pro všechny telefony z řady Z. A jeden z připravovaných modulů zpřístupní na Moto Z3 síť 5G od Verizonu, která by měla být ve vybraných regionech USA spuštěna ve druhé polovině roku 2019. Kromě toho je smartphone pochopitelně kompatibilní i s jinými moduly, které byly vydány dříve. Doplňme, že Moto Z3 se začne u Verizonu prodávat 16. srpna.
 


reklama