Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class

11.5.2021, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Od automobilky Mercedes-Benz jsme se poslední dobou dočkali několika elektromobilů (EQV, EQS, EQA, EQC, chystá se i EQE). Nyní se chystá další, přičemž prozatím tu máme jen koncept. Nese název EQT a půjde o předobraz nové T-Class, kompaktnějšího minivanu ve srovnání s obchodně velmi úspěšnou V-Class. Přesto ale nečekejte vyloženě drobka.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Stále půjde o hodně velký vůz pro 7 cestujících, jehož rozměry činí 4945 mm na délku, 1863 mm na šířku a 1826 mm na výšku. Je tak dokonce o 5 cm delší než krátká verze V-Class, v ostatních rozměrech je o zhruba 5,5 cm menší.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Design odpovídá novým elektrickým konceptům automobilky, nicméně se dá čekat, že sériová verze bude poněkud civilnější a patrně také nedostane obrovská 21" litá kola. Koncept má LED světla vepředu i vzadu. Samozřejmostí je infotainment systém MBUX s možností hlasového ovládání. Na střední řadu lze umístit 3 dětské autosedačky, třetí řadu lze pochopitelně sklopit nebo úplně vyjmout. V případě konceptu tu máme panoramatickou střechu a speciální úložiště pro sportovní vybavení.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Standardní T-Class se objeví na trhu v roce 2022, představena ale bude ještě letos spolu s užitkovou verzí Citan. Pokud jde o elektrickou variantu, ta se představí také ještě letos, do prodeje ale půjde o něco později.
 
Mercedes-Benz EQT
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama