www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class

Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
K oblíbeným
reklama
Od automobilky Mercedes-Benz jsme se poslední dobou dočkali několika elektromobilů (EQV, EQS, EQA, EQC, chystá se i EQE). Nyní se chystá další, přičemž prozatím tu máme jen koncept. Nese název EQT a půjde o předobraz nové T-Class, kompaktnějšího minivanu ve srovnání s obchodně velmi úspěšnou V-Class. Přesto ale nečekejte vyloženě drobka.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Stále půjde o hodně velký vůz pro 7 cestujících, jehož rozměry činí 4945 mm na délku, 1863 mm na šířku a 1826 mm na výšku. Je tak dokonce o 5 cm delší než krátká verze V-Class, v ostatních rozměrech je o zhruba 5,5 cm menší.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Design odpovídá novým elektrickým konceptům automobilky, nicméně se dá čekat, že sériová verze bude poněkud civilnější a patrně také nedostane obrovská 21" litá kola. Koncept má LED světla vepředu i vzadu. Samozřejmostí je infotainment systém MBUX s možností hlasového ovládání. Na střední řadu lze umístit 3 dětské autosedačky, třetí řadu lze pochopitelně sklopit nebo úplně vyjmout. V případě konceptu tu máme panoramatickou střechu a speciální úložiště pro sportovní vybavení.
 
Mercedes-Benz EQT
 
Standardní T-Class se objeví na trhu v roce 2022, představena ale bude ještě letos spolu s užitkovou verzí Citan. Pokud jde o elektrickou variantu, ta se představí také ještě letos, do prodeje ale půjde o něco později.
 
Mercedes-Benz EQT
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala