www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů

Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
, , aktualita
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz se chystá na elektrickou budoucnost. Před pár dny představila nové plug-in hybridy A250e a B250e, nyní přichází na řadu elektrické MPV EQV, jehož koncept byl představen na jaře. Tato novinka vycházejíci ze třídy V (V Class) asi nebude ideálním vozidlem pro rodinné dovolené s dlouhými přejezdy, nicméně zaujmout může především nejrůznější taxikářské služby, perfektní využití může najít jako shuttle busy na letištích a podobně. Vůz má totiž fyzicky velký 100kWh Li-Ion akumulátor pod podlahou, takže nijak neomezuje prostor pro posádku a z tohoto množství se využívá 90 kWh.
 
Mercedes-Benz EQV
 
Při spotřebě 27,0 kWh/100 km hovoří výrobce o dojezdu 405 km, což tedy poněkud nesedí a v ideálním případě mi vychází spíše něco lehce nad 300 km. I to je ale dost na půldenní šichtu, aby se přes obědovou pauzu vůz dobil a byl připraven na odpoledne. Nabíjet je možné nejen pomocí AC (např. z wallboxu) s maximálně 11 kW, což by celý vůz nabilo za 10 hodin (ideálně přes noc), ale pochopitelně i mnohem rychleji pomocí DC s až 110 kW. To už baterii vybitou na 10 % nabijete na 80 % za 45 minut.
 
Mercedes-Benz EQV
 
Zajímavostí jsou pádla pod volantem umožňující nastavit sílu rekuperace. Po sundání nohy z plynu tak vůz může téměř plachtit při nejslabším nastavení, nebo naopak mít rekuperaci nastavenou tak silně, že vůz bude možné ovládat jediným pedálem (bude brzdit tak silně, že ve většině případů nebude potřeba používat pedál brzdy).
 
Mercedes-Benz EQV
 
Mercedes-Benz EQV je poháněn elektromotorem o maximálním výkonu 150 kW a točivém momentu 362 Nm. Poháněna jsou přední kola a je možné vyvinout maximální rychlost až 160 km/h, což by mělo bohatě stačit. Samozřejmostí je i multimediální výbava a systém MBUX, který podporuje hlasové ovládání. Asistenta je možné vyvolat pokynem "Hey, Mercedes".
 
Mercedes-Benz EQV
 
Vůz bude k dispozici ve dvou rozvorech. Základní verze bude mít 3200mm rozvor a délku 5140 mm, k mání ale bude také prodloužená verze s 3430mm rozvorem a délkou 5370 mm. Zavazadlový prostor může mít dle uspořádání kapacitu až 1030 litrů. MPV může mít v základu 6 sedadel, objednat a sestavit bude ale možné také verzi se 7 nebo 8 sedadly. Výroba bude probíhat ve Španělsku.
 
Mercedes-Benz EQV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala