www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz EQV: koncept elektrovanu se 150 kW

Mercedes-Benz EQV: koncept elektrovanu se 150 kW
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila na autosalonu v Ženevě koncept nového elektrického vanu EQV. Ten vychází z tradiční třídy V, přináší však elektrický pohon s výkonem 150 kW a velký akumulátor.
K oblíbeným
reklama
Společnost Mercedes-Benz se rovněž připravuje na elektrickou budoucnost a na ženevském autosalonu představila další koncept elektromobilu v podobě prémiového vanu EQV. Ten vychází ze známé třídy V, jeho přední kola však tentokrát pohání elektromotor o maximálním výkonu až 150 kW. Motor i s převodovým ústrojím (s fixním převodem), chlazením a další elektronikou tvoří jednu kompaktní jednotku.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Víme, že o ukládání energie se tu bude starat akumulátor s velmi solidními 100 kWh, který by měl vydržet na ujetí 400 km. K tomu slibuje i podporu rychlého nabíjení, takže dojezd na dalších 100 km by měl být záležitostí na 15 minut. Pokud jde o maximální rychlost, ta bude elektronicky omezena na 160 km/h.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz může být konfigurován do mnoha uspořádání sedadel. Zíkladem je šestimístná verze, ale je možné vytvořit i sedmi nebo osmimístnou. Samozřejmostí bude infotainment systém MBUX a možnosti propojení s telefonem a dalšími systémy. Aplikace např. umožní zapnout klimatizaci na dálku nebo zaplatit za mýtné.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Automobil má stříbrnou barvu, která má symbolizovat vysokou úroveň techniky a nechybí pochopitelně ani LED světla. V případě konceptu jsou zde kola s 19" disky. Interiér zas využívat barvy Midnight Blue. Zatím jde sice o koncept, nicméně sériová verze na sebe nenechá dlouho čekat a má být představena ještě letos v září na autosalonu ve Frankfurtu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala