Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes-Benz EQV: koncept elektrovanu se 150 kW

7.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila na autosalonu v Ženevě koncept nového elektrického vanu EQV. Ten vychází z tradiční třídy V, přináší však elektrický pohon s výkonem 150 kW a velký akumulátor.
Společnost Mercedes-Benz se rovněž připravuje na elektrickou budoucnost a na ženevském autosalonu představila další koncept elektromobilu v podobě prémiového vanu EQV. Ten vychází ze známé třídy V, jeho přední kola však tentokrát pohání elektromotor o maximálním výkonu až 150 kW. Motor i s převodovým ústrojím (s fixním převodem), chlazením a další elektronikou tvoří jednu kompaktní jednotku.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Víme, že o ukládání energie se tu bude starat akumulátor s velmi solidními 100 kWh, který by měl vydržet na ujetí 400 km. K tomu slibuje i podporu rychlého nabíjení, takže dojezd na dalších 100 km by měl být záležitostí na 15 minut. Pokud jde o maximální rychlost, ta bude elektronicky omezena na 160 km/h.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz může být konfigurován do mnoha uspořádání sedadel. Zíkladem je šestimístná verze, ale je možné vytvořit i sedmi nebo osmimístnou. Samozřejmostí bude infotainment systém MBUX a možnosti propojení s telefonem a dalšími systémy. Aplikace např. umožní zapnout klimatizaci na dálku nebo zaplatit za mýtné.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Automobil má stříbrnou barvu, která má symbolizovat vysokou úroveň techniky a nechybí pochopitelně ani LED světla. V případě konceptu jsou zde kola s 19" disky. Interiér zas využívat barvy Midnight Blue. Zatím jde sice o koncept, nicméně sériová verze na sebe nenechá dlouho čekat a má být představena ještě letos v září na autosalonu ve Frankfurtu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama