www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz EQV: koncept elektrovanu se 150 kW

Mercedes-Benz EQV: koncept elektrovanu se 150 kW
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila na autosalonu v Ženevě koncept nového elektrického vanu EQV. Ten vychází z tradiční třídy V, přináší však elektrický pohon s výkonem 150 kW a velký akumulátor.
K oblíbeným
reklama
Společnost Mercedes-Benz se rovněž připravuje na elektrickou budoucnost a na ženevském autosalonu představila další koncept elektromobilu v podobě prémiového vanu EQV. Ten vychází ze známé třídy V, jeho přední kola však tentokrát pohání elektromotor o maximálním výkonu až 150 kW. Motor i s převodovým ústrojím (s fixním převodem), chlazením a další elektronikou tvoří jednu kompaktní jednotku.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Víme, že o ukládání energie se tu bude starat akumulátor s velmi solidními 100 kWh, který by měl vydržet na ujetí 400 km. K tomu slibuje i podporu rychlého nabíjení, takže dojezd na dalších 100 km by měl být záležitostí na 15 minut. Pokud jde o maximální rychlost, ta bude elektronicky omezena na 160 km/h.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz může být konfigurován do mnoha uspořádání sedadel. Zíkladem je šestimístná verze, ale je možné vytvořit i sedmi nebo osmimístnou. Samozřejmostí bude infotainment systém MBUX a možnosti propojení s telefonem a dalšími systémy. Aplikace např. umožní zapnout klimatizaci na dálku nebo zaplatit za mýtné.
 
Mercedes-Benz EQV
 
klikněte pro zvětšení
 
Automobil má stříbrnou barvu, která má symbolizovat vysokou úroveň techniky a nechybí pochopitelně ani LED světla. V případě konceptu jsou zde kola s 19" disky. Interiér zas využívat barvy Midnight Blue. Zatím jde sice o koncept, nicméně sériová verze na sebe nenechá dlouho čekat a má být představena ještě letos v září na autosalonu ve Frankfurtu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář