www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes ukázal elektrické SUV EQC s dojezdem 200 mil

Mercedes ukázal elektrické SUV EQC s dojezdem 200 mil
, , aktualita
Mercedes-Benz dnes představil nové SUV poháněné výhradně elektřinou, model EQC. Novinka ujede podle americké normy maximálně okolo 200 mil a na trhu by se měla objevit v průběhu příštího roku.
K oblíbeným
reklama
O novém Mercedesu-Benz EQC nepíšeme na stránkách Světa mobilně poprvé. V červnu Mercedes zveřejnil, jak jej testuje při vysokých teplotách a nyní se vůz oficiálně ukazuje veřejnosti (na plné představení a zveřejnění všech údajů si budeme muset ještě počkat). Mercedes-Benz současně s tím zveřejnil také několik technických údajů.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Výkon dvou elektrických motorů dosahuje maximální výše 300 kW a točivý moment je pak až 765 Nm. I přes tyto výborné hodnoty je nutné počítat s maximální rychlostí jen 180 km/h kvůli elektronickému omezení. Naopak zrychlení se odehrává velmi svižně, na 60 mph (96 km/h) se vůz dostane za 4,9 sekundy. Přední motor je laděný na efektivitu, zadní naopak má přinášet vysoké výkony a dobrou dynamiku. Podle požadavků se pak do jízdy různě zapojují.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Model EQC disponuje 80kWh baterií, která má vážit 650 kilogramů. Zatímco v evropském měřícím cyklu NEDC slibuje výrobce dojezd 450 kilometrů, v mnohem reálnějším americkém je to jen do 200 mil (cca 320 km). Tyto hodnoty tak sklidily poněkud kritiku, čekalo se přeci jen o něco více.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Podporováno je 7,4kW nabíjení s chlazení kapalinou, samozřejmostí je ale i rychlé nabíjení, které by mělo nabít baterii z 10 na 80 % během 40 minut. Poněkud zklamáním je také nepřítomnost zavazadlového prostoru pod přední kapotou. Přeci jen elektromotor nezabírá tolik místa (konkurence tu obvykle má alespoň malý prostor), nicméně Mercedes tvrdí, že je zde všechno příslušenství pro elektrický pohon.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Společnost Mercedes-Benz nyní hodlá investovat 10 miliard EUR do vývoje dalších elektrických modelů řady EQ a více než miliardu EUR do výroby baterií. Výroba modelu EQC bude probíhat v Brémách v Německu a přípravy už jedou na plné obrátky. Výroba má být zahájena v roce 2019.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
9.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala