www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru

Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
, , aktualita
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
reklama
Automobilka Mercedes-Benz chystá nové elektrické SUV, které je zatím známo jako EQC a jeho vývoj má trvat celkově 4 roky. To pochopitelně před uvedením na trh musí projít náročnými zkouškami, aby si byl výrobce jist, že auto bude dobře fungovat ve všech myslitelných podmínkách. Testoval jej tak už v -35°C mrazech a nyní spustil testy ve Španělsku, kde se teplota blíží k padesátce. Zatímco v mrazech je hlavní problém ve ztrátě energie a zkracování dojezdu, vysoké teploty mohou baterii i poškozovat.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Smyslem testů je tak zjistit, jak moc dobře funguje chladicí systém baterie a jak ta se v těchto suchých a horkých podmínkách popere s vysokými požadavky na výkon. Také se zkoumá, jak se bude baterie chovat při dalším nabíjení již téměř plně nabité baterie a jaký je vliv na další dojezd. Vyzkouší se i opak, a to úplné vybíjení baterie. Automobil už byl otestován v Německu, Finsku, Spojených Arabských Emirátech, USA i Číně a dalších zemích.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 
Nový elektromobil EQC má mít 70kWh baterii, která by dle výrobce měla zajistit dojezd na 500 kilometrů dle staré normy. V praxi to tedy bude obvykle o něco méně. Nepůjde navíc o žádné ořezávátko, maximální výkon by se měl pohybovat okolo hranice 300 kW a zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo být záležitostí na méně než 5 sekund. Finální verze nového SUV by se měla představit v příštím roce.
 
Mercedes-Benz EQC
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG V40 bude mít možná tři fotoaparáty vzadu LG V40 bude mít možná tři fotoaparáty vzadu
LG si chystá novou vlajkovou loď V40 ThinQ, která by se mohla objevit krátce po nových iPhonech. Uniklé informace prozrazují, že bychom se mohli dočkat rovnou trojice zadních fotoaparátů a dvou předních.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nissan uvádí sportovní elektromobil Leaf Nismo Nissan uvádí sportovní elektromobil Leaf Nismo
Nissan má svou sportovní řadu Nismo a ta se nyní dostává i do třídy elektromobilů. Byla totiž představena sportovní verze elektromobilu Nissan Leaf. Ta dostala jiné odpružení, 18" kola a další sportovní prvky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fuchsia může nahradit Android a Chrome OS, ale nemusí Fuchsia může nahradit Android a Chrome OS, ale nemusí
Na operačním systému Fuchsia údajně pracuje 100 zaměstnanců Googlu, jeho osud však zůstává nejasný. Nejprve by se mohl objevit v chytrých reproduktorech, později v noteboocích a nakonec také ve smartphonech. Kdy to bude?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Šestijádrový Apple MacBook Pro nezvládá vysokou zátěž Šestijádrový Apple MacBook Pro nezvládá vysokou zátěž
Společnosti Apple se poslední dobou vůbec nevyhýbají chyby v návrhu produktů. Jedním z posledních přešlapů je chlazení šestijádrového procesoru Intel Core i9 v MacBooku Pro. Při zátěži nestíhá a procesor nadměrně trpí na throttling.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Procesor MediaTek Helio A22: vyšší výkon za nízkou cenu Procesor MediaTek Helio A22: vyšší výkon za nízkou cenu
Společnost MediaTek představila nový procesor Helio A22, který má nabídnout solidní výkon i v levnějších telefonech. Dostane 4 jádra a technologie umělé inteligence. Zlepšila se také funkčnost GPS modulu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala