Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu Pro 7 by mohlo mít na zádech druhý displej

4.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu si údajně pohrává se zajímavým konceptem, který by mohl být realizován u připravované vlajkové lodě Pro 7. Hned dva zdroje naznačily, že by telefon mohl být vybaven sekundárním displejem umístěným na zadní straně. Známé také pár dalších střípků výbavy.
Pokud si říkáte, že dnešní smartphony jsou jen nudné placky, které už nemají čím překvapit, možná vás potěší další důkaz, že se někteří výrobci nebojí trochu zaexperimentovat. Tento týden představený Essential Phone od Andyho Rubina zaujme téměř bezrámečkovým displejem, do jehož plochy vstupuje přední fotoaparát. V souvislosti s chystaným LG V30 se zase spekuluje o možnosti vysouvací konstrukce, po jejímž otevření by se zpřístupnil sekundární displej. Dvoudisplejové by mohlo být také budoucí Meizu Pro 7, i když po konstrukční stránce by na to měl jít čínský výrobce jinak a od toho by se nejspíš odvíjel také jiný účel sekundárního displeje.
 
 

Hned dva zdroje naznačily, že nástupce Meizu Pro 6 by měl mít druhý displej umístěný na zadní straně telefonu, a to na levém boku v prostoru pod fotoaparáty. Prozatím není jasné, o jaký typ panelu se jedná a zda bude dotykový. Sekundární displej na zádech nabízí také YotaPhone, i když tam jde o velkou obrazovku z elektronického inkoustu, zatímco v případě Meizu Pro 7 se jedná o spíše o menší displej. Zobrazovat by mohl čas, notifikace a další základní informace, přičemž uživatel by pro tyto účely nemusel zapínat hlavní displej, přičemž by stačilo mít telefon položený zády nahoru. Pokud by navíc tato plocha byla dotyková, mohla by také usnadňovat ovládání při držení smartphonu v ruce – přece jen je tato oblast poměrně dobře dosažitelná ukazováčkem. Na druhou stranu by v tomto ohled nebyli příliš potěšeni uživatelé s menšími prsty ani leváci, pro které by tato vychytávka byla zbytečná.
 
 
 
 
 
Meizu Pro 7 by mělo být také vybaveno duálním fotoaparátem. Ohledně další výbavy se spekuluje o 5,2“ AMOLED displeji s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a desetijádrovém procesoru MediaTek Helio X30. Objevit by se mohla také varianta Meizu Pro 7 Plus, která bude údajně disponovat 5,7“ AMOLED displejem o rozlišení 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a osmijádrovým procesorem Samsung Exynos 8890. Stejný zdroj také odhaduje, že by se telefony mohly dostat na trh v červenci.

 


reklama