Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V30 by mohlo mít vysouvací konstrukci. Podívejte se, jak by vypadala

30.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG uvažuje o návratu telefonů s vysouvací konstrukcí, jak naznačují obrázky raného konceptu LG V30. Není jasné, zda se výrobce nakonec opravdu rozhodne pro takový design, ale na druhou stranu to nelze ani vyloučit.
LG V bychom mohli označit jako řadu alternativních vlajkových lodí, u kterých se výrobce občas nebojí zaexperimentovat s novými funkcemi. Minulé modely byly mimo jiné vybaveny menším sekundárním displejem, který byl umístěn nad hlavním a zobrazoval notifikace, zkratky a další informace.
Obrázky zajímavého konceptu LG V30 přinesl novinář Evan Blass (@Evleaks)


U připravovaného LG V30 společnost rovněž uvažovala o použití dvou displejů, ale tentokrát v kombinaci se zcela jinou konstrukcí. Naznačuje to několik uniklých obrázků, které mají ukazovat raný koncept smartphonu. To znamená, že vývoj se od té doby mohl posunout zcela jiným směrem a tato konstrukce se možná ukázala jako slepá cesta. Zcela vyloučit však nemůžeme ani variantu, že jihokorejský výrobce tento design opravdu použije u finálního modelu.

Koncept připomíná svého času velmi populární vysouvací mobily, u kterých se klávesnice nacházela pod displejem a uživatel si ji vysunul až ve chvíli, kdy potřeboval například napsat zprávu nebo vytočit telefonní číslo. I po nástupu smartphonů s velkými dotykovými displeji se taková konstrukce občas objevovala v kombinace s QWERTY klávesnicí namísto numerické. LG ovšem u svého konceptu ovšem počítalo s tím, že ve vysouvací části bude poměrně rozměrný sekundární displej.

Možnosti jeho využití by samozřejmě byly různorodé. Zobrazovat by se tam mohla virtuální klávesnice, takže na hlavním displeji by zůstalo více místa pro samotný obsah. Stejně tak by se na displeji mohly zobrazovat notifikace, ikony pro rychlý přístup k aplikacím, komentáře apod. Vše by záleželo na tom, kolik času by vývojáři věnovali softwaru. Obsah na sekundárním displeji by asi nejčastěji korespondoval s tím, co uživatel dělá na hlavním panelu, ale vyloučena není ani možnost multitaskingu, takže by uživatel mohl provádět dvě různé činnosti naráz, aniž by musel přepínat mezi více okny.

Podle předchozích spekulací bude LG V30 vybaveno OLED displejem s Quad HD rozlišením, který by navíc mohl být zahnutý podobně jako u Galaxy S8. Telefon bude nejspíš poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 835, který by mohl být kombinován se 4GB či 6GB RAM, duálním fotoaparátem vzadu i vpředu a dedikovaným převodníkem Quad DAC pro vylepšení zvukového výstupu.

Zdroj: Phonearena.com
reklama