www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6

Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6
, , aktualita
LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 postrádá zakřivený displej nebo nejmodernější procesor. Tyto nedostatky by ovšem mohl napravit připravovaný smartphone LG V30, který se údajně dostane na trh letos na podzim.
K oblíbeným
reklama
LG G6 bylo představeno jako jedna z prvních letošních vlajkových lodí. Hlavním tahákem měl být displej, který se vyznačuje širokým poměrem stran, vysokým rozlišením i tenkými rámečky okolo. Recenzenti se většinou shodují v tom, že displej v LG G6 se opravdu povedl, ale přesto telefon zůstal ve stínu Samsungu Galaxy S8. Jihokorejskému konkurentovi se povedlo dosáhnout ještě tenčích rámečků, navíc použil AMOLED panel zahnutý po obou stranách. Ač se o užitečnosti tohoto řešení vedou diskuze, zahnutý displej si mezi zákazníky získal značnou oblibu. Samsung už navíc není jediný, kdo se vydal touto cestou, flexibilní panely ve svých smartphonech využívá například Xiaomi nebo Huawei. Někdy se spekuluje dokonce o Applu, který by jej mohl využít v očekávaném iPhonu 8 Edition.
Prototyp od LG Display


LG sice patří ke špičce v případě televizních OLED obrazovek, ale ve svých telefonech se až na pár výjimek drží LCD panelů. Jihokorejské společnosti nedělají problém ani zahnuté displeje ve stylu Galaxy S8, ukázala již několik prototypů a tento typ panelu dokonce dodává pro Xiaomi Mi Note 2. Podle spekulací by se zahnutý OLED displej měl objevit v připravovaném LG V30, které by mohlo být představeno koncem léta, zahájení prodeje bychom potom měli očekávat zkraje podzimu. Nesmíme však zapomenout, že dostupnost aktuálního LG V20 je velmi omezená, a tak není vyloučeno, že ani LG V30 se na český trh oficiální cestou nedostane.

Kromě po obou stranách zahnutého OLED displeje můžeme očekávat procesor Qualcomm Snapdragon 835. Jeho absence v LG G6 je výrobci mnohdy vytýkána, ale na druhou stranu nemělo LG příliš na výběr. Pokud by chtělo použít Snapdragon 835 namísto loňského Snapdragonu 821, muselo by s uvedením smartphonu na trh vyčkat o několik měsíců déle, Qualcomm totiž nestíhá uspokojovat poptávku po čipu. LG V30 by mělo být dále vybaveno 4GB či 6GB RAM, duálním fotoaparátem vzadu i vpředu a dedikovaným převodníkem Quad DAC pro vylepšení zvukového výstupu. Naopak sekundární displej, jednu z hlavních vychytávek LG V20, bude nejspíš připravovaná novinka postrádat.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář