Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chystaný top model LG V30 by měl napravit chyby LG G6

22.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 postrádá zakřivený displej nebo nejmodernější procesor. Tyto nedostatky by ovšem mohl napravit připravovaný smartphone LG V30, který se údajně dostane na trh letos na podzim.
LG G6 bylo představeno jako jedna z prvních letošních vlajkových lodí. Hlavním tahákem měl být displej, který se vyznačuje širokým poměrem stran, vysokým rozlišením i tenkými rámečky okolo. Recenzenti se většinou shodují v tom, že displej v LG G6 se opravdu povedl, ale přesto telefon zůstal ve stínu Samsungu Galaxy S8. Jihokorejskému konkurentovi se povedlo dosáhnout ještě tenčích rámečků, navíc použil AMOLED panel zahnutý po obou stranách. Ač se o užitečnosti tohoto řešení vedou diskuze, zahnutý displej si mezi zákazníky získal značnou oblibu. Samsung už navíc není jediný, kdo se vydal touto cestou, flexibilní panely ve svých smartphonech využívá například Xiaomi nebo Huawei. Někdy se spekuluje dokonce o Applu, který by jej mohl využít v očekávaném iPhonu 8 Edition.
Prototyp od LG Display


LG sice patří ke špičce v případě televizních OLED obrazovek, ale ve svých telefonech se až na pár výjimek drží LCD panelů. Jihokorejské společnosti nedělají problém ani zahnuté displeje ve stylu Galaxy S8, ukázala již několik prototypů a tento typ panelu dokonce dodává pro Xiaomi Mi Note 2. Podle spekulací by se zahnutý OLED displej měl objevit v připravovaném LG V30, které by mohlo být představeno koncem léta, zahájení prodeje bychom potom měli očekávat zkraje podzimu. Nesmíme však zapomenout, že dostupnost aktuálního LG V20 je velmi omezená, a tak není vyloučeno, že ani LG V30 se na český trh oficiální cestou nedostane.

Kromě po obou stranách zahnutého OLED displeje můžeme očekávat procesor Qualcomm Snapdragon 835. Jeho absence v LG G6 je výrobci mnohdy vytýkána, ale na druhou stranu nemělo LG příliš na výběr. Pokud by chtělo použít Snapdragon 835 namísto loňského Snapdragonu 821, muselo by s uvedením smartphonu na trh vyčkat o několik měsíců déle, Qualcomm totiž nestíhá uspokojovat poptávku po čipu. LG V30 by mělo být dále vybaveno 4GB či 6GB RAM, duálním fotoaparátem vzadu i vpředu a dedikovaným převodníkem Quad DAC pro vylepšení zvukového výstupu. Naopak sekundární displej, jednu z hlavních vychytávek LG V20, bude nejspíš připravovaná novinka postrádat.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama