Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V20: sekundární displej a Android 7.0 Nougat

10.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG přináší svůj druhý letošní vlajkový model, který přichází s řadou neotřelých řešení. K dispozici má dva zadní fotoaparáty, sekundární displej či kvalitní zvukový výstup, také se jedná o první smartphone s novým Androidem 7.0 Nougat.
Po LG G5 představil jihokorejský výrobce v letošním roce už svou druhou vlajkovou loď. Jedná se o nástupce LG V10, který už v loňském roce přišel s řadou originálních řešení. Stejnou cestou jde i nové LG V20, i když využívá konvenčnější vzhled. Po designové stránce je podobné jako LG G5, ale nepodporuje modulární kryty. Tělo je z hliníku využívaného v leteckém či námořním průmyslu a tlačítka pro ovládání hlasitosti byla přesunuta zpět na boční stranu. Zadní kryt je možné otevřít, což se u dnešních high-endových modelů vidí opravdu jen zřídka. To znamená také vyjímatelnou baterii, jejíž kapacita 3 200 mAh ovšem zrovna neuchvátí.

Přední straně dominuje 5,7“ displej o rozlišení 2560 x 1440 pixelů, nad ním ovšem nalezneme ještě menší sekundární displej pro zobrazení některých důležitých informací jako času či notifikací. Oproti LG V10 je sekundární displej jasnější a nabízí více možností přizpůsobení. Po vzoru jiných letošních vlajkových lodí byl použit procesor Qualcomm Snapdragon 820 spolu se 4GB RAM a 64GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným pomocí micro SD karty. Přítomný je reversibilní port USB Type-C a čtečka otisků prstů, která své místo našla na zadní straně.


Vzadu nalezneme duální fotoaparát, který je ovšem využíván jiným způsobem než například u Huawei. Uživatel si může vybrat, zda pro pořízení snímku využije 16MPx hlavní snímač s optickou stabilizací obrazu a světelností f/1.8, případně 8MPx širokoúhlý se světelností f/2.4. Druhý jmenovaný nalezne své využití především při fotografování krajiny nebo velkých objektů zblízka. K dispozici je také technologie stabilizace videa Steady Record 2.0 od Qualcommu. A chybět samozřejmě nemůže ani 5MPx přední fotoaparát na selfie.

Kromě obrazu se telefon zaměřuje na kvalitní zvuk, který je zajištěn čtyřmi DAC převodníky a sluchátky B&O Play v základním balení. Uživatel má navíc možnost vybrat si při poslechu z 75 úrovní hlasitosti. Kromě toho zvládne LG V20 nahrávat bezztrátový 24bit/48kHz zvuk a problém by nemělo činit ani nahrávání na koncertech (při hlasitosti až 132 dB). Prvenstvím se LG V20 může pochlubit také v případě operačního systému, jako první totiž nabídne nový Android 7.0 Nougat hned po prvním spuštění.

Přístroj se začne prodávat do konce září, ale jen na vybraných trzích. Cena zatím zveřejněna nebyla.

Zdroj: Lgnewsroom.com
reklama