Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu láká na 30. listopad. Co si pro nás chystá?

22.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Poslední listopadový den se v Číně uskuteční tisková konference, na které společnost Meizu představí předvánoční mobilní novinky. Podle uniklých informací by mohlo jít o minimálně dva smartphony – tajemné Meizu X a levné M5 Note.
Meizu začátkem týdne zveřejnilo pozvánky, ve kterých informuje o blížící se tiskové konferenci. Dojde k ní 30. listopadu v Číně, otázkou však zůstává, jaký smartphone na ní bude představen. Trochu matoucí může být fakt, že byly vydány hned dvě pozvánky. První z nich naznačuje, že se dočkáme nového zařízení s procesorem Helio od MediaTeku. Bohužel už není specifikováno, zda se bude jednat o desetijádrové Helio x20, X25 nebo jiný, dosud neoznámený čip. S největší pravděpodobností ovšem nepůjde o Helio X30 vyrobené 10nm technologií, které se má v prvních telefonech objevit až příští rok v létě.

Druhá pozvánka naznačuje, že by připravovaný smartphone mě nést jednoduchý název Meizu X. Už takové značení dává tušit, že by mohlo o pro výrobce důležitý a zajímavý model. Takové definici by mohl odpovídat telefon s minimálními rámečky okolo displeje, ale ten nejspíš neexistuje, nebo alespoň nevypadá tak, jak ukazují údajně uniklé obrázky. Meizu X navíc možná nebude jediným novým produktem, který čínský výrobce ukáže v poslední listopadový den. Na předvánoční trh by mohl zamířit také phablet Meizu M5 Note, který naváže na model M3 Note. „Čtyřku“ výrobce patrně vynechá, stejně jako to udělal v případě Meizu M5.

O phabletu M5 Note toho naštěstí víme více než o tajemném Meizu X, informace o něm se totiž objevily v benchmarcích a nedlouho poté byl telefon odhalen také na fotografiích. Právě tyto snímky nám potvrdily, že zařízení bude mít opět kovové tělo Ani na výbavě by se toho ve srovnání s již zmiňovaným Meizu M3 Note nemělo příliš mnoho měnit. Očekáván je displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úhlopříčka zatím potvrzena nebyla. Připomeňme však, že předchůdce používá 5,5“ panel. Pohon bude mít patrně opět na starosti osmijádrový procesor MediaTek Helio P10 spolu se 3GB RAM a 32GB úložištěm.

Dále by mohla novinka disponovat kombinací 13MPx zadního a 5MPx předního fotoaparátu, čtečkou otisků prstů a operačním systémem Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Flyme OS. Cena se nejspíš udrží na příznivé hladině, jak v případě telefonů značky Meizu zvykem.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama