Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu M5: displej povyrostl, plast zůstal

1.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu oznámilo nástupce svého oblíbeného, cenově dostupného modelu M3. A překvapivě se nejedná o Meizu M4, ale rovnou M5. Kromě většího displeje čeká na uživatele čtečka otisků prstů umístěná na přední straně. V případě materiálu zůstal výrobce věrný plastu.
Meizu M3 dostalo po pouhém půl roce svého nástupce. Pokud byste čekali, že se jmenuje Meizu M4, musíme vás vyvést z omylu. Čínský výrobce totiž vybral název Meizu M5. Není jasné, zda to bylo kvůli strachu z číslovky čtyři (tzv. tetrafobie), který se objevuje v Číně i dalších východoasijských zemích, nebo chtěl výrobce získat dostatečný číselný náskok nad konkurenční řadou Redmi od Xiaomi. V každém případě je i tentokrát výsledkem low-endový smartphone se zajímavým poměrem ceny a výbavy. Tělo je opět plastové, ačkoliv modely Meizu M3S nebo Meizu M3E byly už kovové. Nelze to ovšem považovat za nevýhodu, přece jen kvalitní polykarbonát je lehčí a proti kosmetickému poškození odolnější než hliník. Meizu M5 se svým jednoduchým, ale přitom docela líbivým designem nijak nevymyká předchozím modelům čínského výrobce. Tloušťka se zastavila na 8,2 mm a hmotnost na pouhých 138 g.

Displej povyrostl z 5“ na 5,2“, ovšem rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD) se nezměnilo. Pro danou úhlopříčku se už jedná o hraniční hodnotu, výsledná jemnost 282 ppi nepatří k nejvyšším. Displej je krytý na bocích mírně zahnutým 2.5D sklíčkem. Novinky, které si možná nevšimnete na první pohled, je přidání čtečky otisků prstů ukryté v domovském tlačítku. Uvnitř telefonu tepe procesor MediaTek MT6750, který obsahuje osm jader typu Cortex-A53 taktovaných na 1,5 GHz. K dostání budou opět dvě varianty, přičemž základní si vystačí s 2GB RAM a 16GB úložištěm, vyšší potom vsadí na 3GB RAM a 32GB úložiště. V obou případech je použit hybridní slot, který může posloužit micro SD kartu nebo druhou SIM kartu.

O fotografie se postará 13MPx zadní snímač s fázovým detekčním autofokusem (PDAF) a dvoudiodovým bleskem, případně 5MPx přední snímač na selfie. Kapacita baterie se mírně zvýšila na 3 070 mAh, ale stále se nejedná o zvlášť vysokou hodnotu. Překvapí použití systému YunOS, který je založen na Androidu a doplněn o uživatelskou nadstavbou Flyme UI. Meizu M5 se bude na čínském trhu prodávat v několika barevných variantách a s cenovkou 699 juanů (2 500 Kč bez DPH), respektive 899 juanů (3 300 Kč bez DPH) v závislosti na vybrané paměťové variantě.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama