Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu a bezrámečkový smartphone? Možná se dočkáme v roce 2018

21.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost Meizu by mohla ke svému patnáctému výročí, které oslaví v příštím roce, nadělit zákazníkům smartphone s bezrámečkovým designem. Naznačil to samotný šéf společnosti s tím, že v současné době existují jiné priority.
Ztenčování rámečků okolo displejů je aktuálním trendem, který však už před pár lety nastartoval Sharp. Asi nejznámějším modelem je v tomto ohledu Xiaomi Mi Mix, který se dokonce stal inspirací pro řadu dalších čínských značek. Takový design by navíc mohl nabídnout nový iPhone 8. Svůj bezrámečkový telefon patrně připravuje také Meizu. Už v loňském roce jsme o jednom takovém zařízení psali, ale to byl pouze fanouškovský koncept, který nikdy nespatří světlo světa. Prezident společnosti Jack Wong ovšem nedávno připustil, že plány na podobný smartphone opravdu existují, ale k jeho představení nejspíš dojde až v roce 2018.
Toto je další fanouškovský koncept, jak by mohl teoreticky vypadat takřka bezrámečkový smartphone od Meizu


Mohlo by se tedy jednat o atraktivní dárek k patnáctému výročí od založení společnosti. Odsunutí až na příští rok má však nejspíš také praktické důvody, neboť Meizu v letošním roce prochází restrukturalizací, takže má společnost jiné priority než vývoj a představení takto technicky poměrně složitého modelu. O budoucí novince toho prozatím mnoho nevíme, ale podle některých zdrojů by mělo jít o high-endové zařízení vybavené vlajkovou lodí mezi procesory od Qualcommu. Jelikož je telefon očekáván až v příštím roce, mohlo by se jednat o nástupce aktuálního Snapdragonu 835. Společnosti Meizu a Qualcomm nedávno ukončily vleklý patentový spory, a tak by se nejednalo o zase tak překvapivý krok.

Hlavní chloubou bude však přece jen displej, i když jeho konkrétní parametry prozatím neznáme. Cena je předběžně odhadována na 4 000 juanů, v přepočtu asi 13 700 Kč bez DPH. Jedná se však o spíše minimální částku, konečná cena může být ještě znatelně vyšší. Připomeňme, že Xiaomi připravuje druhou generaci svého modelu Mi Mix, která by měla být představena v průběhu letošního roku s ještě tenčími rámečky než u předchůdce. Takřka bezrámečkový model připravuje také společnost Essential Phone „otce Androidu“ Andyho Rubina.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama