Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 8 na nových obrázcích. Prohlédněte si zatím nejpravděpodobnější podobu

10.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
O iPhonu 8 už bylo napsáno nespočet znaků a objevil se rovněž na řadě obrázků, nejčastěji fanouškovských konceptech nebo technických nákresech. Nyní se nám telefon odhalil na docela důvěryhodných renderech, a to včetně videa.
iPhone 8 je patrně nejočekávanějším smartphonem letošního roku, není tedy divu, že je kolem něj velký povyk, ačkoliv do jeho představení nejspíš zbývají ještě čtyři měsíce. Nebyl by týden, kdy by se neobjevilo alespoň několik „zaručeně pravých“ informací o tomto modelu. Bylo mezi nimi už několik úniků, které nám měly ukazovat nebo alespoň naznačovat podobu „osmičkového“ iPhonu. Nyní ovšem přišel zatím nejpřesnější a nejdůvěryhodnější z nich. Je pod ním podepsán také bloger @OnLeaks, který patří k nejdůvěryhodnějším zdrojům. Přesto bychom měli myslet na to, že i mistr tesař se někdy utne, a tak uváděná podoba iPhonu 8 může být daleko od pravdy. Už jen z důvodu, že Apple prý experimentuje s více variantami a nebylo dlouho jasné, která se nakonec dočká sériové výroby.

Počítačové rendery, údajně vycházející z interních informací, ukazují telefon o rozměrech 143,5 x 70,9 x 7,7 mm. Podle očekávání je vybaven kovovým rámem v kombinaci se skleněnou přední i zadní stranou. Na zádech nelze přehlédnout vertikálně orientovaný modul fotoaparátu vystupující z povrchu zařízení. Obsahuje dva snímače, mezi kterými nalezneme umístěný LED blesk. V případě iPhonu 7 Plus, který je rovněž osazen duálním fotoaparátem, byl přitom modul orientován vertikálně a světelné diody se nacházely mimo něj.¨

Není těžké si všimnout, že dva snímače se nacházejí také na přední straně, takže iPhone 8 má podle těchto renderů dokonce také duální přední fotoaparát. Naopak marně bychom hledali čtečku otisků prstů Touch ID. Buď ji tedy výrobce integroval opravdu neviditelně, nebo od tohoto řešení upustil, a raději dal přednost rozpoznání obličeje. Už předchozí spekulace tvrdily, že iPhone 8 bude vybaven OLED displejem zasahujícím až k samým okrajům. Rozvržení prvků na kovovém rámu se prakticky nezměnilo, na svém místě tak zůstala všechna tlačítka, slot na SIM kartu, reproduktor i Lightning konektor. Asi nikoho už nepřekvapí absence 3,5mm audio jacku.


Líbila by se vám podoba iPhonu 8, kterou nám naznačují výše uvedené obrázky a videa?

Zdroj: Mysmartprice.com
reklama