Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G7 bylo ukázáno na MWC 2018, ale na trh se možná nedostane

1.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
LG na barcelonský veletrh přivezlo také svou chystanou vlajkovou loď, jejíž přední strana s vykousnutým displejem dost nápadně připomíná iPhone X. Model G7 ovšem byl údajně zrušen a jeho náhrada bude patrně vypadat zcela jinak.
Veletrh MWC 2018 letos patřil především Samsungu, který představil Galaxy S9 a Galaxy S9+. Do Barcelony sice přijelo také LG, ale přivezlo pouze dvě novinky střední třídy a vylepšený high-endový telefon V30s. Původní předpoklady, že bude při této příležitosti představeno také LG G7, se však podle očekávání nevyplnily. Jihokorejský výrobce měl nejen vrátit vývoj tohoto modelu na začátek, ale také změnit jeho název, takže by se nejmenoval LG G7. V neposlední řadě jsme se dozvěděli, že nové vlajkové lodě nebudou představovány podle kalendáře, ale až ve chvíli, kdy nám výrobce bude moct nabídnout dostatek inovací.
 
 

LG G7 se však na MWC 2018 nakonec přece jen mělo objevit, i když očím naprosté většině návštěvníků zůstalo skryto. Novinář izraelského webu G-rafa.co.il údajně spatřil nepředstavený telefon v místnosti, která byla vyhrazena jen obchodním partnerům. LG G7 podle štítku nese interní označení Neo a disponuje šestipalcovým OLED displejem s rozlišením 3120 x 1440 pixelů, což znamená opravdu vysokou jemnost 900 ppi. Nezvyklý je rovněž poměr stran 19,5:9. Na přiložených fotografiích i videu si potom můžete všimnout, že telefon má minimální rámečky okolo displeje a především výřez v horní části, který asi každému připomene iPhone X od Applu.
 
V případě výkonu se LG G7 chlubí procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 4GB RAM a 64GB rozšiřitelným úložištěm. Výrobce však počítal také s vylepšenou verzí LG G7+, která měla nabídnout 6GB RAM a 128GB úložiště. Zadní strana se vyznačuje lesklým skleněným povrchem. Prezentovaný kus využíval zajímavý, ale přitom decentní modrý odstín, barevných variant by však výrobce jistě nabídl více. Všimnout si můžeme také čtečky otisků prstů a kousek nad ním modulu duálního fotoaparátu. Ten by měl kombinovat dva 16MPx snímače, ale každý s jinými parametry – první se světelností f/1.6 a optickou stabilizací, druhý s f/1.9. Dále ve výbavě nechybí 8MPx přední fotoaparát, vylepšení zvuku DTS-X, Bluetooth 5.0, baterie o kapacitě 3 000 mAh nabíjená přes port USB Type-C ani operační systém Android Oreo s uživatelskou nadstavbou od LG.

 
LG G7 vypadá na fotkách a videu jako hotové zařízení, které by se mohlo hned začít prodávat. O to podivnější se zdá tvrzení, že by výrobce tento model zrušil, respektive vrátil jeho vývoj na začátek. Pokud by to byla pravda, můžeme očekávat, že nová vlajková loď by si z LG G7 vypůjčila řadu parametrů, třeba superjemný displej nebo Snapdragon 845.
 
 


reklama