Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příští vlajková loď LG by měla přijít v červnu. Tady je výbava

17.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Odložená vlajková loď od LG nese interní označení Judy a představena by měla být v červnu, tvrdí @Evleaks. Ve výbavě údajně najdeme nový typ displeje, Snapdragon 845 nebo stereo reproduktory.
LG se rozhodlo, že nové vlajkové lodě nebude představovat podle kalendáře, ale jakmile přinese dostatek inovací. Zároveň jihokorejský výrobce vrátil na začátek vývoj svého modelu G7, který měl být podle původních odhadů představen v tomto období. Známý novinář Evan Blass (na Twitteru vystupující jako @Evleaks) nám nyní konečně pořádně osvětlil, jak to bude s novou vlajkovou lodí této značky. Nakonec by opravdu neměla nést název LG G7, čímž se potvrzují předchozí spekulace, že dojde ke změně značení. Finální název však prozatím neznáme, možná zatím ani nebyl vymyšlen, ale interně by se novinka měla jmenovat Judy. LG tím pokračuje v tradici interně označovat své telefony ženskými jmény.
 
LG G6
 
LG Judy (prozatím telefon pro usnadnění nazývejme právě takto) by mělo přijít se zcela přepracovaným designem ve srovnání s LG G6 nebo LG V30. Ani tentokrát však nejspíš nebude chybět zvýšená odolnost proti vodě a prachu, kterou potvrdí certifikace IP68 i armádní standard. Ve výbavě bychom měli najít 6,1" displej FullVision s tenkými rámečky a poměrem stran 18:9. Zajímavostí má být hlavně nový typ panelu MLCD+, který využívá technologii RGBW. Díky bílým subpixelům by měl displej nabídnout vyšší jas až 800 nitů, ale při spotřebě energie nižší o 35 % ve srovnání s LCD IPS panely. Chybět by neměla ani podpora HDR10+.
 
Neměla by se opakovat situace z loňského roku, takže nová vlajková loď bude využívat procesor Qualcomm Snapdragon 845, ale kombinován nejspíš bude jen se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Stále však existuje prostor pro více variant telefonu. Na zadní straně můžeme očekávat duální fotoaparát s 16MPx snímači a světelností f/1.6. Stejně jako v případě vylepšeného LG V30, také u nové vlajkové lodi by měl být fotoaparát vylepšení díky umělé inteligenci. Dále by se měl telefon pochlubit rozpoznáním hlasu, digitálním asistentem (možná půjde o Google Assistant), bezdrátovým nabíjením baterie a stereo reproduktory.
 
Nový model LG Judy bude s největší pravděpodobností představen v červnu a na mezinárodní trhy se dostane v průběhu léta.
 


reklama