Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V30S přichází s umělou inteligencí

26.2.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost LG inovovala svůj high-endový telefon V30 a přichází s vylepšenou verzí V30S. Ta disponuje technologií ThinQ, tedy systémem umělé inteligence, která usnadňuje např. focení, ale i nákupy nebo hlasové ovládání.
Umělou inteligencí se dnes nazývá už skoro všechno a AI nechybí ani v nejnovější telefonu společnosti LG, modelu V30S. Navazuje na starší model V30 a většina hardwaru je tak shodná s předchozím modelem. Na CES 2018 v lednu letošního roku však byl představen koncept umělé inteligence ThinQ a V30s jej jako high-endový model dostává také. Fotografická část nese název Vision AI a skládá se ze tří podfunkcí AI CAM, QLens a Bright Mode.
 
LG V30s
 
AI CAM je systémem pro vyhodnocování nastavení fotoaparátu, v podstatě automatická detekce scénického režimu (portrét, jídlo, domácí mazlíček, krajina, město, květina, východ slunce a západ slunce). QLens pak pomáhá pomocí fotoaparátu skenovat QR kódy a s jejich pomocí dokáže najít obchod s daným zbožím nebo najít podobné produkty. Také umí nacházet podobné obrázky k těm, které jste vyfotili, což může např. najít další informace k vyfoceným sochám nebo budovám. Nakonec je tu ještě Bright Mode, který vylepšuje jas snímků u nočních fotek, údajně bez nárůstu šumu.
 
Voice AI pak už dle názvu zajišťuje možnost hlasového ovládání telefonu. AI systémy budou rozšiřovány i do dalších modelů a můžeme se těšit i na další funkce, které se postupně budou dostávat do telefonů při nabízených aktualizacích.
 
V30S proti původnímu modelu V30 zvýšil paměť RAM ze 4 GB na 6 GB. Také vnitřní paměť se zvýšila. U V30 byly k dispozici 64GB a 128GB varianty (u nás jen 64GB), nový model bude k dispozici jako V30S se 128GB pamětí a jako V30S+, který bude mít dokonce 256GB paměť. V obou případech je podporována microSD karta do velikosti až 2 TB.
 
LG V30S smartphone
 
Telefon má i nadále 6,0" OLED displej s poměrem stran 18:9 a QuadHD+ rozlišením 2880×1440 pixelů, což znamená pixelovou hustotu 538 ppi. Procesorem je zde Qualcomm SnapDragon 835. Smartphone má vzadu duální fotoaparát, jeden má rozlišení 16 megapixelů, excelentní světelnost F1,6 a 71° úhel záběru, druhý je pak výrazně širokoúhlejší se 120° záběrem. V tomto případě činí rozlišení 13 megapixelů a světelnost dosahuje hodnoty F1,9. Vepředu je pak 5MPx fotoaparát se světelností F2,2 a 90° úhlem záběru.
 
Telefon má 3300mAh baterii a podoruje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 i bezdrátové nabíjení. Nechybí LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 LE, NFC a USB-C 2.0. Potěší i vysoká odolnost telefonu. Splňuje standard IP68 (je tedy vodotěsný) a dokonce odpovídá i vojenskému standardu MIL-STD-810G. Operačním systémem je Google Android 8.0 Oreo. Rozměry telefonu jsou 151,7×75,4×7,3 mm a váží 158 gramů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama