Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Krásný koncept LG V30 ve videu. Bude podobně vypadat originál?

4.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se tento týden objevily další obrázky LG V30, které byly nejprve považovány za skutečnou podobu připravovaného smartphonu, ale nakonec se ukázalo, že jde o povedený koncept jednoho z fanoušků. Jaká je jeho představa LG V30?
Tento týden jsme už jednou psali o LG V30, a to v souvislosti s raným konceptem využívajícím vysouvací konstrukci se sekundárním displejem. Nemůžeme zcela vyloučit, že se jihokorejský výrobce opravdu nevydal tímto směrem, ale příliš pravděpodobné to není. Mezitím vznikl fanouškovský koncept, který vychází čistě z fantazie autora. To ovšem neznamená, že by se nemohl alespoň částečně shodovat s originálem. Některé (především zahraniční) weby chybně považovaly níže uvedené obrázky za uniklou podobu LG V30. Nenechte se proto zmást, pocházejí z videa, které vytvořil uživatel vystupující pod přezdívkou „Concept Creator“. LG V30 by podle tohoto konceptu mělo mít opravdu krásný design, který sice vychází z již prodávaného LG G6, ale v mnoha ohledech jej překonává.
 
 
 
 
Začněme přední stranou, kterou z naprosté většiny zabírá primární displej Full Vision. Rámečky okolo něj jsou prakticky minimální, o něco více místa zbylo nad displejem, i to bylo ovšem naplno využito. Nachází se zde totiž fotoaparát na selfie a menší sekundární displej, který je modulem kamery rozdělen na dvě části. Tento druhý displej zobrazuje ikony k přechodu na domovskou obrazovku či otevření aplikací a také ovládací prvky hudebního přehrávače. Koncept počítá s tím, že LG V30 má kovový rám a skleněnou zadní stranu, která je velmi lesklá a může mít několik barevných provedení včetně relativně neokoukaného červeného. Na zadní stranu umístil designér duální fotoaparát a čtečku otisků prstů, spodní hrana potom ukrývá reproduktor, port USB Type-C i 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek.
 
 
 
 
Mohlo by se skutečné LG V30 podobat tomuto konceptu? Možná ano, přece jen bezrámečkový design je od tohoto smartphonu očekáván. A sekundární displej není nic, co by bylo této modelové řadě cizí – stačí vzpomenout na LG V10 a LG V20. Na druhou stranu se spekuluje o tom, že právě LG V30 přijde o sekundární displej a místo toho bude mít zahnutý OLED displej připomínající Samsung Galaxy S8. K očekávané výbavě patří procesor Qualcomm Snapdragon 835 a až 6GB RAM.
 
reklama