www.svetmobilne.cz
>
>

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
, , aktualita
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
K oblíbeným
reklama
I když má elektromobilita zatím spoustu nedostatků a problémů, které je potřeba překonat, má také nějaké ty výhody. I když se často hovoří o tom, že EV mají zásadní problém v pomalém nabíjení a spousta lidí si už teď živě představuje nekonečné fronty elektroaut na čerpacích stanicích, nemusí to být tak hrozné, neboť výhodou EV je naopak to, že se dají nabíjet i jinde, což snižuje potřebu na takové čerpací stanice (rychlonabíječky) vůbec jezdit.
 
ElectReon indukční silnice
autobus nabíjený z indukční silnice, zdroj: electreon.com
 
Nabíječky jsou u obchodních center, ti šťastnější si mohou vozy nabít doma, sloupky se začínají budovat u parkovišť, kde se vůz může nabíjet, když se na jeho nabíjení ani nečeká (a kde tak nevadí nízký nabíjecí výkon), objevují se pokusy o částečné nabíjení vlastními solárními panely (což ale pomůže jen málo, byť někteří takto chtějí nabíjet až 100 % nájezdu), také tu máme indukční nabíjení ze silnice nebo parkovišť. Pilotních projektů je hned několik a např. nabíjení taxíků ze silnice probíhá už na několika místech (např. v Norsku nebo Británii). Izraelský startup ElectReon Wireless Ltd. se přidává a vedle pilotního projektu ve Švédsku postaví indukční silnici i v Tel Avivu.
 
Pokud jde o Švédsko, zde snahy zhatila koonavirová pandemie a společnost se teprve nyní vrací k budování prvního takového úseku. Ten by měl přinést 1,6 km cívek do 4,1 km dlouhého úseku, který spojuje město Gotland s letištěm. V tomtéž městě už přitom indukční úsek stojí a počátkem roku zde úspěšně proběhl test s elektrickým nákladním vozem. Dále bylo oznámeno, že společnost začne v polovině srpna i s budováním indukční vozovky v Tel Avivu. Zde půjde nejprve o 1,2 km dlouhý úsek, do nějž bude instalováno 600 metrů cívek. Tento úsek by měl nabíjet elektrické autobusy MHD. Tel Aviv současně v rámci pomoci rozjetí průmyslu po koronavirové pandemii investuje peníze do vybudování delšího 10km úseku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km
I elektromobily mohou driftovat. A to dokonce tak dobře, že elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord v délce driftu. Na speciální trati se povedlo dosáhnou smyku o délce téměř 42,2 kilometru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice
Automobilka Lamborghini uvádí supersportovní Huracán STO (Super Trofeo Omolgato) na běžné silnice. Tento vůz je inspirován závodními vozy a nabídne kombinaci výkonnějšího motoru s pohonem zadních kol.
22.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem
Subaru přichází s druhou generací svého kupé BRZ. Nyní přináší větší 2,4litrový motor, který má nadále atmosférické plnění a točí poměrně vysoko. Novinka má ještě nižší těžiště a skoro ani nepřibrala.
19.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G
Pomalu se blíží už 11. generace vozu Honda Civic. Tento model spatřil poprvé světlo téměř před 50 lety a nyní nám automobilka Honda ukázala prototyp nové generace. Ta se v USA bude prodávat jako modelový ročník 2022.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala