www.svetmobilne.cz
>
>

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
, , aktualita
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
K oblíbeným
reklama
I když má elektromobilita zatím spoustu nedostatků a problémů, které je potřeba překonat, má také nějaké ty výhody. I když se často hovoří o tom, že EV mají zásadní problém v pomalém nabíjení a spousta lidí si už teď živě představuje nekonečné fronty elektroaut na čerpacích stanicích, nemusí to být tak hrozné, neboť výhodou EV je naopak to, že se dají nabíjet i jinde, což snižuje potřebu na takové čerpací stanice (rychlonabíječky) vůbec jezdit.
 
ElectReon indukční silnice
autobus nabíjený z indukční silnice, zdroj: electreon.com
 
Nabíječky jsou u obchodních center, ti šťastnější si mohou vozy nabít doma, sloupky se začínají budovat u parkovišť, kde se vůz může nabíjet, když se na jeho nabíjení ani nečeká (a kde tak nevadí nízký nabíjecí výkon), objevují se pokusy o částečné nabíjení vlastními solárními panely (což ale pomůže jen málo, byť někteří takto chtějí nabíjet až 100 % nájezdu), také tu máme indukční nabíjení ze silnice nebo parkovišť. Pilotních projektů je hned několik a např. nabíjení taxíků ze silnice probíhá už na několika místech (např. v Norsku nebo Británii). Izraelský startup ElectReon Wireless Ltd. se přidává a vedle pilotního projektu ve Švédsku postaví indukční silnici i v Tel Avivu.
 
Pokud jde o Švédsko, zde snahy zhatila koonavirová pandemie a společnost se teprve nyní vrací k budování prvního takového úseku. Ten by měl přinést 1,6 km cívek do 4,1 km dlouhého úseku, který spojuje město Gotland s letištěm. V tomtéž městě už přitom indukční úsek stojí a počátkem roku zde úspěšně proběhl test s elektrickým nákladním vozem. Dále bylo oznámeno, že společnost začne v polovině srpna i s budováním indukční vozovky v Tel Avivu. Zde půjde nejprve o 1,2 km dlouhý úsek, do nějž bude instalováno 600 metrů cívek. Tento úsek by měl nabíjet elektrické autobusy MHD. Tel Aviv současně v rámci pomoci rozjetí průmyslu po koronavirové pandemii investuje peníze do vybudování delšího 10km úseku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Bosch eBike Design Vision: elektrokolo s ABS a integrovaným cyklocomputerem Bosch eBike Design Vision: elektrokolo s ABS a integrovaným cyklocomputerem
Elektrokola jsou čím dál populárnější a společnost Bosch prezentovala svou vizi toho, jak by mohla vypadat v budoucnu. Nový koncept eBike Design Vision ukazuje např. integrovaný cyklocomputer Nyon.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý přestane k telefonům dodávat sluchátka i nabíječku Apple prý přestane k telefonům dodávat sluchátka i nabíječku
Budoucí balení telefonů Apple iPhone 12 bude možná tak jednoduché, že to už jednodušší skoro ani být nemůže. Z krabic mají zmizet nejen tradiční sluchátka, ale dokonce i nabíjecí adaptér. Ten prý dle Applu skoro nikdo nepotřebuje.
4.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu
Kolem Tesly se toho děje hodně a nyní tu máme zajímavou zprávu, že hodnota společnosti překonala všechny ostatní automobilky. Tesla totiž hodnotou svých akcií pokořila dokonce i obrovskou Toyotu.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala