www.svetmobilne.cz
>
>

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV

Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
, , aktualita
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
K oblíbeným
reklama
I když má elektromobilita zatím spoustu nedostatků a problémů, které je potřeba překonat, má také nějaké ty výhody. I když se často hovoří o tom, že EV mají zásadní problém v pomalém nabíjení a spousta lidí si už teď živě představuje nekonečné fronty elektroaut na čerpacích stanicích, nemusí to být tak hrozné, neboť výhodou EV je naopak to, že se dají nabíjet i jinde, což snižuje potřebu na takové čerpací stanice (rychlonabíječky) vůbec jezdit.
 
ElectReon indukční silnice
autobus nabíjený z indukční silnice, zdroj: electreon.com
 
Nabíječky jsou u obchodních center, ti šťastnější si mohou vozy nabít doma, sloupky se začínají budovat u parkovišť, kde se vůz může nabíjet, když se na jeho nabíjení ani nečeká (a kde tak nevadí nízký nabíjecí výkon), objevují se pokusy o částečné nabíjení vlastními solárními panely (což ale pomůže jen málo, byť někteří takto chtějí nabíjet až 100 % nájezdu), také tu máme indukční nabíjení ze silnice nebo parkovišť. Pilotních projektů je hned několik a např. nabíjení taxíků ze silnice probíhá už na několika místech (např. v Norsku nebo Británii). Izraelský startup ElectReon Wireless Ltd. se přidává a vedle pilotního projektu ve Švédsku postaví indukční silnici i v Tel Avivu.
 
Pokud jde o Švédsko, zde snahy zhatila koonavirová pandemie a společnost se teprve nyní vrací k budování prvního takového úseku. Ten by měl přinést 1,6 km cívek do 4,1 km dlouhého úseku, který spojuje město Gotland s letištěm. V tomtéž městě už přitom indukční úsek stojí a počátkem roku zde úspěšně proběhl test s elektrickým nákladním vozem. Dále bylo oznámeno, že společnost začne v polovině srpna i s budováním indukční vozovky v Tel Avivu. Zde půjde nejprve o 1,2 km dlouhý úsek, do nějž bude instalováno 600 metrů cívek. Tento úsek by měl nabíjet elektrické autobusy MHD. Tel Aviv současně v rámci pomoci rozjetí průmyslu po koronavirové pandemii investuje peníze do vybudování delšího 10km úseku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře