www.svetmobilne.cz
>
>

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
, , aktualita
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se pojí spoustu různých názorů. Jejich odpůrci vidí problémy i tam, kde nejsou, a naopak jejich příznivci ty existující příliš bagatelizují. Pravdou nicméně je, že pro některá použití jsou tyto vozy ne úplně vhodné a ještě dlouho budou (např. rychlé dlouhé přesuny), naopak pro jiná jsou vhodné mnohem více než spalovací vozy (rozvážková vozidla po městě). Velmi zajímavým využitím mohou být i taxíky, zejména nabíjí-li se bezdrátově. A přesně to vyzkouší nyní flotila 10 elektrických taxíků v Nottinghamu, na které město dostalo grant ve výši 3,4 milionu liber.
 
LEVC TX
ilustrační obrázek: elektrický taxík LEVC TX, autor: Alexander Migl [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Před vlakovou stanicí bude do vozovky zabudováno 5 nabíjecích podložek a oněch 10 vozů bude vybaveno systémem, který bude schopen pomocí těchto podložek schopen nabíjet akumulátor vozu. Bude to přeci jen pohodlnější, než kdyby měl taxikář pokaždé vybíhat z auta a zapojovat či odpojovat kabel. Pilotní projekt má začít někdy v průběhu tohoto roku a trvat půl roku. Město chce být díky tomuto projektu do roku 2028 uhlíkově neutrální.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala