www.svetmobilne.cz
>
>

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
, , aktualita
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se pojí spoustu různých názorů. Jejich odpůrci vidí problémy i tam, kde nejsou, a naopak jejich příznivci ty existující příliš bagatelizují. Pravdou nicméně je, že pro některá použití jsou tyto vozy ne úplně vhodné a ještě dlouho budou (např. rychlé dlouhé přesuny), naopak pro jiná jsou vhodné mnohem více než spalovací vozy (rozvážková vozidla po městě). Velmi zajímavým využitím mohou být i taxíky, zejména nabíjí-li se bezdrátově. A přesně to vyzkouší nyní flotila 10 elektrických taxíků v Nottinghamu, na které město dostalo grant ve výši 3,4 milionu liber.
 
LEVC TX
ilustrační obrázek: elektrický taxík LEVC TX, autor: Alexander Migl [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Před vlakovou stanicí bude do vozovky zabudováno 5 nabíjecích podložek a oněch 10 vozů bude vybaveno systémem, který bude schopen pomocí těchto podložek schopen nabíjet akumulátor vozu. Bude to přeci jen pohodlnější, než kdyby měl taxikář pokaždé vybíhat z auta a zapojovat či odpojovat kabel. Pilotní projekt má začít někdy v průběhu tohoto roku a trvat půl roku. Město chce být díky tomuto projektu do roku 2028 uhlíkově neutrální.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala