www.svetmobilne.cz
>
>

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků

Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
, , aktualita
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
K oblíbeným
reklama
S elektromobily se pojí spoustu různých názorů. Jejich odpůrci vidí problémy i tam, kde nejsou, a naopak jejich příznivci ty existující příliš bagatelizují. Pravdou nicméně je, že pro některá použití jsou tyto vozy ne úplně vhodné a ještě dlouho budou (např. rychlé dlouhé přesuny), naopak pro jiná jsou vhodné mnohem více než spalovací vozy (rozvážková vozidla po městě). Velmi zajímavým využitím mohou být i taxíky, zejména nabíjí-li se bezdrátově. A přesně to vyzkouší nyní flotila 10 elektrických taxíků v Nottinghamu, na které město dostalo grant ve výši 3,4 milionu liber.
 
LEVC TX
ilustrační obrázek: elektrický taxík LEVC TX, autor: Alexander Migl [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Před vlakovou stanicí bude do vozovky zabudováno 5 nabíjecích podložek a oněch 10 vozů bude vybaveno systémem, který bude schopen pomocí těchto podložek schopen nabíjet akumulátor vozu. Bude to přeci jen pohodlnější, než kdyby měl taxikář pokaždé vybíhat z auta a zapojovat či odpojovat kabel. Pilotní projekt má začít někdy v průběhu tohoto roku a trvat půl roku. Město chce být díky tomuto projektu do roku 2028 uhlíkově neutrální.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala