Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U12 ukazuje svůj bezrámečkový displej na prvním obrázku

3.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
O připravované vlajkové lodi jsme toho dosud mnoho nevěděli, ale to se snad postupně začíná měnit. Internetem začal tento týden kolovat údajný render přední strany telefonu, který potvrzuje některé dřívější spekulace.
HTC sice hodlá v letošním roce představit ještě menší počet nových smartphonů než vloni, ale jednou z novinek, na kterou se určitě můžeme těšit, je nástupce vlajkové lodi HTC U11. Ačkoliv zatím nemáme definitivně potvrzený název, předpokládáme, že ponese název HTC U12. A dnes se objevila vůbec prvním renderu, jehož pravost bohužel nemůžeme s jistotou potvrdit. Už delší dobu se spekuluje, že taiwanský výrobce u této novinky využije displej s velmi tenkými rámečky, což obrázek rozhodně nevyvrací. Všimnout si můžeme také umístění některých prvků, které nás však zase tolik nepřekvapí. Tlačítka změny hlasitosti i napájení se nacházejí na pravém boku, port USB Type-C můžeme vidět na spodní hraně a 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek opět chybí.
 
 
Na obrázku není vidět čtečka otisků prstů, můžeme proto předpokládat, že byla přesunuta na zadní stranu, ale možná nás výrobce překvapí brzkou implementací čtečky ukryté v displeji. Na zádech telefonu bychom měli najít také duální fotoaparát, který tedy na telefonech HTC zažije po několika letech comeback. HTC se totiž stalo jedním z průkopníků této technologie v mobilním světě, ale později od ní upustilo. Dále se spekuluje o použití displeje se 4K rozlišením a poměrem stran 18:9, pohon potom nejspíš zajistí procesor Qualcomm Snadragon 845. A chybět by nemuselo ani ovládání Edge Sense využívající dotykové senzory na bocích zařízení. Telefon by měl být dodáván s předinstalovaným Androidem Oreo doplněným o lehkou uživatelskou nadstavbu.
V případě designu odhadujeme použití skleněného těla se zvýšenou odolností pro vodě. HTC U12 bude nejspíš představeno letos na jaře, ale konkrétnější termín zatím zůstává zahalen tajemstvím. Pokud by výrobce chtěl dodržet přesně roční cyklus aktualizací, představil by svou novinku v květnu. Mnohem dříve se nejspíš dočkáme ořezané varianty modelu HTC U11+, která by podle spekulací měla být představena ještě letos v lednu.
 


reklama