Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U12 na fotografiích: podlouhlý displej a bleskově rychlé LTE

8.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
I přes finanční problémy bude HTC opět poměřovat síly s těmi nejlepšími. Připravována vlajková loď HTC U12 (Imagine) byla v tichosti ukázána na nedávné konferenci na Taiwanu, takže si můžeme prohlédnout její displej s tenkými rámečky už nyní.
HTC U12 je jednou z očekávaných vlajkových lodí, která by měla být představena v první polovině letošního roku. Pár detailů o telefonu už v minulosti uniklo na internet, ale nyní jej výrobce ukázal na setkání členů Taiwan 5G Industry Alliance. Samozřejmě nikde neuvedl, že se jedná právě o HTC U12 (také známé pod interním označením Imagine), ale potvrdil nám to na svém twitterovém účtu známý novinář Evan Blass alias @Evleaks. Kromě toho, že byl smartphone na akci neoznačený, nemohli přítomní vidět jeho zadní stranu a dokonce ani část přední strany. A nedozvěděli jsme ani žádné podrobnosti o výbavě, tedy snad s výjimkou údajů, které lze vidět přímo na rozsvícené obrazovce. Můžeme se tam dočíst, že zařízení umí dosáhnout rychlostí stahování až 809,58 Mb/s, což naznačuje použití nového LTE modemu Snapdragon X20.
 
 
Na snímku si můžeme také všimnout velkého displeje s poměrem stran 18:9 (2:1) a docela úzkými rámečky. Z jiných zdrojů víme, že by měl být telefon vybaven šestipalcovým panelem typu Super LCD6 s rozlišením 2880 x 1440 pixelů (Qud HD+). Ani v otázce výkonu by neměl taiwanský výrobce troškařit, a tak můžeme očekávat použití procesoru Qualcomm Snapdragon 845 a 6GB RAM. Vzhledem k předchůdci HTC U11 by nás neměla překvapit ani zvýšená odolnost proti vodě a prachu IP68, stereo reproduktory nebo netradiční ovládání Edge Sense. HTC také pro letošní rok plánuje návrat k duálním fotoaparátům, takže by se tato vychytávka mohla objevit také u vlajkové lodi.
 
 
Téměř jistě se telefon dostane na trh už s nejnovějším Androidem Oreo. K oficiálnímu představení HTC U12 by mohlo dojít během letošního jara, ale na veletrhu MWC 2018 v Barcelně to téměř jistě nebude.
 


reklama