Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67

22.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
HTC patrně představí několik modelů odvozených od vlajkové lodi U11. Jeden, dva nebo možná dokonce tři nové smartphony by měly být představeny 2. listopadu, kdy má taiwanský výrobce naplánovanou tiskovou konferenci. Jednou z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, které se nejspíš stane nejlépe vybaveným telefonem v nabídce této značky. Smartphone se před nedávnem objevil v benchmarku GFXBench nebo čínské databázi pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA, pár slov o něm prohodil také novinář Evan Blass vystupující na Twitteru pod přezdívkou @Evleaks.
 
 
HTC U11 Plus by mělo disponovat šestipalcovým displejem o rozlišení 2880 x 1440 pixelů, což znamená použití poměru stran 18:9 (2:1). Použitý panel bude mít údajně zaoblené rohy a velmi tenké rámečky okolo, HTC tedy v tomto ohledu konečně dožene konkurenci. O pohon se patrně postará Qualcomm Snapdragon 835, tedy stejný procesor jako v modelu U11. Kombinován by měl být se 4GB RAM, ale vyloučena není ani 6GB varianta. Kapacita interního úložiště se podle uniklých informací zastaví na 64 GB.
 
 
K další údajné výbavě HTC U11 Plus patří 12MPx zadní fotoaparát se světelností f/1.7 a nahráváním 4K videí, vpředu potom nejspíš nalezneme 8MPx snímač. Novinka by neměla postrádat čtečku otisků prstů, ovládání Edge Sense založené na sevření telefonu v ruce ani technologie vylepšení zvuku Boom Sound. Baterie by měla dostat solidní kapacitu 3 930 mAh a podporu rychlého nabíjení Quick Charge 3.0, náhodě přitom výrobce nejspíš nenechá ani operační systém, kterým by měl být nejnovější Android 8.0 Oreo. Certifikace IP67 potom nejspíš potvrdí odolnost proti vodě a prachu.

 
Dalším smartphonem, který bude nejspíš představen 2: listopadu, je HTC U11 Life. O tomto modelu střední třídy jsme už několikrát psali, jednou dokonce v souvislosti se zapojením do programu Android One. Připomeňme, že tento model by měl dostat 5,2" Full HD displej, procesor Snapdragon 630, 3GB RAM, 16MPx fotoaparát vpředu i vzadu, 2600mAh baterii a Android 8.0 Oreo.
 


reklama