Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní smartphone Razer se odhaluje. Známe výbavu, design i datum

17.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Razer nejspíš už za dva týdny představí svůj první smartphone. Zaměřen bude na hry a nabídne nejvýkonnější dostupné komponenty, jak prozradil benchmark. Na internetu se možná objevila také fotografie chystané novinky.
Není žádným tajemstvím, že Razer hodlá zkusit štěstí ve světě smartphonů. A umožnila mu to akvizice společnosti Nextbit ze začátku letošního roku. Očekáváme, že novinka bude zaměřená především na hraní her, ale uspokojit by mohla každého, kdo chce telefon se špičkovými specifikacemi a méně obvyklým designem. Nyní už známe také pravděpodobné datum představení, kterým má být 1. listopad 2017. Razer na tento termín láká pomocí teaseru, kde můžeme vidět muže držícího v ruce smartphone.
 
 
Ještě před oficiálním představením se na internet dostaly poměrně podrobné informace o výbavě, a to prostřednictvím benchmarku GFXBench. Podle něj splňuje smartphone od Razeru asi vše, co byste od takového modelu čekali. Dostatečně velký a kvalitní displej umožní uživatelům si vychutnat hraní her, konkrétně očekáváme 5,7" panel s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). Nový trend změny poměru stran ze 16:9 na 18:9 (2:1) tedy tento model nezasáhne, můžeme však doufat alespoň v použití tenkých rámečků okolo displeje.
 
Od herního smartphonu očekáváme také nejlepší možné komponenty, což novinka od Razeru patrně splní. Podle benchmarku bude vybavena osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 835, který můžeme znát z většiny aktuálních vlajkových lodí. A doplněn by měl být o 8 GB operační paměti, což je opravdu slušná porce. Ani o dostatek místa v interním úložišti by neměla být nouze, neboť jeho kapacita by se měla zastavit na 64 GB. Dále je očekáván 12MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, první jmenovaný údajně zvládne také nahrávat videa ve 4K rozlišení.
 
 
Operačním systémem se patrně stane Android 7.1 Nougat, který by měl být opatřen uživatelským rozhraním od Razeru. Podobu připravovaného smartphonu nám možná ukazuje uvedená fotografie, její autenticitu však nemůžeme stoprocentně potvrdit. Smartphone bude nejspíš ovládán výhradně pomocí dotykového displeje, neměli bychom tedy očekávat konstrukci podobnou stařičké Xperii Play. Není však vyloučeno, že Razer nenabídne ke svému prvnímu telefonu zajímavé herní příslušenství.
 


reklama