www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Fotoaparát v Xiaomi Mi 8 se naučil nové kousky

Fotoaparát v Xiaomi Mi 8 se naučil nové kousky
, , aktualita
Xiaomi vydalo aktualizaci pro své vlajkové loď Mi 8 a Mi 8 Explorer Edition, která přidala podporu nového nočního režimu a slow-mo videí s 960 fps. Obě funkce už známe z Xiaomi Mi Mix 3 a měly by výrazně vylepšit i fotoaparát modelu Mi 8.
reklama
Xiaomi nezapomíná na podporu stávajících smartphonů, o čemž se přesvědčili i majitelé Mi 8. Minulý měsíc byl pro vlajkovou loď vydán Android 9.0 Pie a nyní následovala menší, ale také důležitá aktualizace. Ukrývá se pod označením MIUI 10.1.2.0 a její velikost činí 288 MB. Radost udělá především uživatelům, kteří svůj telefon často používají k focení. Na Xiaomi Mi 8 přináší podporu nočního režimu pro focení za slabého osvětlení s názvem Super Night Scene . Telefon zachytí osm snímků s různou expozicí, které následně spojí do jedné, světlejší fotografie. Výsledky by měly obvykle kvalitnější než při použití přisvětlovacích diod.
 
Druhou přidanou novinkou je režim super slow-motion video, který zvládne zachytit 960 snímků za sekundu. To se hodí v případě, že chcete vytvořit zpomalené záběry zvířat, sportu nebo čehokoliv jiného. Xiaomi Mi 8 sice umělo slow-motion video i dosud, ale jen s 240 fps, nyní tedy každou sekundu pořídí čtyřikrát více snímků. Obě funkce, tedy noční režim i video s 960 fps, můžeme znát z Xiaomi Mi Mix 3 představeného v říjnu. Nedávno se funkce dostaly také na Xiaomi Mi 8 Explorer Edition a brzy bude následovat obdobná aktualizace pro Xiaomi Mi 8 Pro.
 
 
Připomeňme, že Xiaomi Mi 8 bylo představeno koncem května a do vínku dostalo duální zadní fotoaparát s 12MPx snímači. Telefon uspěl ve fotografickém benchmarku DxOMark, kde si vysloužil hodnocení 99 bodů a umístil se tedy mezi nejlepšími testovanými fotomobily. Pro Xiaomi, které kvalitou fotoaparátu nikdy příliš neexcelovalo, se jedná o významný úspěch. A nyní můžeme vidět, že se čínský výrobce snaží výkon foťáku neustále vylepšovat i po softwarové stránce, které je neméně důležitá než hardwarová.
 
Aktualizace na MIUI 10.1.2.0 přináší i několik dalších novinek a vylepšení. Mezi nimi nalezneme podporu služby Google Lens pro rozpoznání obrázků, ale i vylepšení hlasitosti při přehrávání multimédií, optimalizovanou sekci aplikací v Nastavení, nová ovládací gesta nebo okno multitaskingu se zobrazením karet. Nechybí ani nezbytné opravy v oblasti zabezpečení. Prozatím není jasné, zda byla aktualizace uvolněna pro všechny uživatele nebo zatím pouze v menším měřítku. Podle informací z fóra MIUI ovšem dostupnost hlásí jak uživatelé z Číny, tak z z ostatních zemí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala