Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fotoaparát v Xiaomi Mi 8 se naučil nové kousky

28.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi vydalo aktualizaci pro své vlajkové loď Mi 8 a Mi 8 Explorer Edition, která přidala podporu nového nočního režimu a slow-mo videí s 960 fps. Obě funkce už známe z Xiaomi Mi Mix 3 a měly by výrazně vylepšit i fotoaparát modelu Mi 8.
Xiaomi nezapomíná na podporu stávajících smartphonů, o čemž se přesvědčili i majitelé Mi 8. Minulý měsíc byl pro vlajkovou loď vydán Android 9.0 Pie a nyní následovala menší, ale také důležitá aktualizace. Ukrývá se pod označením MIUI 10.1.2.0 a její velikost činí 288 MB. Radost udělá především uživatelům, kteří svůj telefon často používají k focení. Na Xiaomi Mi 8 přináší podporu nočního režimu pro focení za slabého osvětlení s názvem Super Night Scene . Telefon zachytí osm snímků s různou expozicí, které následně spojí do jedné, světlejší fotografie. Výsledky by měly obvykle kvalitnější než při použití přisvětlovacích diod.
 
Druhou přidanou novinkou je režim super slow-motion video, který zvládne zachytit 960 snímků za sekundu. To se hodí v případě, že chcete vytvořit zpomalené záběry zvířat, sportu nebo čehokoliv jiného. Xiaomi Mi 8 sice umělo slow-motion video i dosud, ale jen s 240 fps, nyní tedy každou sekundu pořídí čtyřikrát více snímků. Obě funkce, tedy noční režim i video s 960 fps, můžeme znát z Xiaomi Mi Mix 3 představeného v říjnu. Nedávno se funkce dostaly také na Xiaomi Mi 8 Explorer Edition a brzy bude následovat obdobná aktualizace pro Xiaomi Mi 8 Pro.
 
 
Připomeňme, že Xiaomi Mi 8 bylo představeno koncem května a do vínku dostalo duální zadní fotoaparát s 12MPx snímači. Telefon uspěl ve fotografickém benchmarku DxOMark, kde si vysloužil hodnocení 99 bodů a umístil se tedy mezi nejlepšími testovanými fotomobily. Pro Xiaomi, které kvalitou fotoaparátu nikdy příliš neexcelovalo, se jedná o významný úspěch. A nyní můžeme vidět, že se čínský výrobce snaží výkon foťáku neustále vylepšovat i po softwarové stránce, které je neméně důležitá než hardwarová.
 
Aktualizace na MIUI 10.1.2.0 přináší i několik dalších novinek a vylepšení. Mezi nimi nalezneme podporu služby Google Lens pro rozpoznání obrázků, ale i vylepšení hlasitosti při přehrávání multimédií, optimalizovanou sekci aplikací v Nastavení, nová ovládací gesta nebo okno multitaskingu se zobrazením karet. Nechybí ani nezbytné opravy v oblasti zabezpečení. Prozatím není jasné, zda byla aktualizace uvolněna pro všechny uživatele nebo zatím pouze v menším měřítku. Podle informací z fóra MIUI ovšem dostupnost hlásí jak uživatelé z Číny, tak z z ostatních zemí.
 


reklama