Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.1.2006 18:13
No, to jsem se pěkně bodnul s tím SPB Weather... Já na QVGA nějak nemám linky kolem záložek na Today a pamatuji si, že linky byly u SPB Weather, když jsem psal recenzi...
Nicméně, prozkoumal jsem PW a zde je návod, jak dostaneš Měsíc na Today i v případě QVGA:
Nastavení>Dnes>Způsob a zde zvolit Svisle. Funguje to u všech skinů, tzn. že je zobrazena ikona měsíce, ale nemá to vypovídající účinek, je to jen brázek a ne stav fáze Měsíce. Ten Měsíc, co se ti tak líbí ;) je u skinu Default...
Surgical (2364)|9.1.2006 18:47
Hm takze podle toho vyt nebudu :)
valdo_ce4you (182)|13.1.2006 18:48
mne napriklad cestina zo suboru nejde :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.1.2006 19:03
Jak, že ti nejde čeština? Musí jít jak základní, tzn. dodaná s programem, tak ta, kterou pro nás dělá Myrek.
Při instalaci naskočí úvodní obrazovka instalace, zde zvol češtinu a aktivuj zatržítko u "delete other..." a musíš jí tam mít. Češtinu od Myrka instaluj dle jeho návodu, který je uveden vždy u příspěvku překladu příslušné verze, poslední je PW 1.2.4.
Češtinu lze zadat i v Nastavení>General a zde rozbalit Language... pokud jí tam nemáš, tak jsi zvoral instalaci a při volbě jazyka jsi ji vymazal....
valdo_ce4you (182)|13.1.2006 20:15
proste, neprelozilo sa mi vsetko ako bolo v screenoch a pritom som postupoval podla vlozeneho navodu :(
    Myrek_ce4you (188)|13.1.2006 21:08
    To máš stále tu původní (neúplnou) češtinu.
    valdo_ce4you (182)|13.1.2006 21:19
    [QUOTE="Myrek"]To máš stále tu původní (neúplnou) češtinu.[/QUOTE]

    ... ale postupoval som podla navodu.
    takze, dam uninstal a znova :(

    ospravedlnujem sa, na chybu som prisiel, ja som subor pw_csy.dll ulozil na SD :(
    vsetko ide ako ma, dik za preklad :)
    Honza2_ce4you (2)|1.2.2006 20:22
    Nedari se mi instalovat tento soft vzdy m to napise instalace se nezdarila. Netusi nekdo so s tim mam FS Loox 520 s WM5. Diky za info
    Surgical (2364)|2.2.2006 01:01
    [QUOTE="Honza2"]Nedari se mi instalovat tento soft vzdy m to napise instalace se nezdarila. Netusi nekdo so s tim mam FS Loox 520 s WM5. Diky za info[/QUOTE]

    Po instalaci nejnovejsi i starsich verzi tohoto jinak skveleho softu u kolegy s Variem, tedy opet WM5 se nepodarilo dosahnout toho, aby Today Plugin zobrazoval ikonky pocasi, ciselne udaje zobrazuje jinak O.K. Ve vlatnim programu se pak nezobrazuji ikony fazi Mesice, ale ikony pocasi ano...
    Nejak se PocketWeather 100% kompatibilitou s WM5 zatim chlubit nemuze...IMHO.
    Na 2003 je takrka bezchybny
    MaxT (36)|2.2.2006 15:56
    Požívám na Universalu cca 20 dnů verzi 1.2.4 a mohu konstatovat,že je to naprosto korektně běžící program.Myslím si ,že je potřeba pohrát si s nastaveními tak aby vše fungovalo O.K.:)
    Surgical (2364)|2.2.2006 17:24
    Nemluvil jsem o Wizardu, ale o Variu, tam to zatim tak nejak...blbne, nemysli, ze jsme nevyzkouseli vsechno mozny a nemozny vcetne HR, preflashovani atd.
    beecher (9270)|2.2.2006 17:44
    A Vario neni Wizard? ;)
    MaxT (36)|2.2.2006 18:38
    Jiste ze Wizard a Vario jsou totozne.Rikejme mu tedy Vario.Pouzivam jak Vario tak Universal a mohu pouze opet prohlasit ze Pocket weather na nich obou slape dokonale a bez sebemensich problemu.Zpocatku mi to taky neslo nejlepe,ale metoda pokus-omyl v nastavenichvse vyresila k me nynejsi naproste spokojenosti
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.2.2006 19:36
    To Surgical:
    - Vypadá to na problém kolem ikon a jejich nastavení … na obrazovce Dnes je nevidíš a v Přehledu počasí nevidíš ikony fáze měsíce … co ostatní ikony v Přehledu počasí, ty tam jsou?
    - Nejdříve se podívej, zda v Program Files\SBSH\PocketWeather\bmp máš soubor Default a v něm např. ikony m0.tga až m11.tga, to jsou ikony fází měsíce. Pokud tam jsou, je to OK.
    - Podívej se v Nastavení>Přehled počasí na to, zda máš v okně Ikony nastavení Default.
    - Podívej se, zda máš v Nastavení>Ikony v okně Zvolit ikony nastavení Default.
    - V Nastavení>Způsob nastav Vodorovně a výrazně.
    - Vše potvrď a pro jistotu dej SR, následně zadej Znovu aktualizovat vše.

    V tomto nastavení to musí normálně chodit, tzn. na obrazovce Dnes musíš mít ikony, tučně vodorovný text, v normálním řezu texty ve sloupcích u ikon. V Přehledu počasí na záložce Předpověď musí být v posledním pravém sloupci fáze měsíce. No, pokud to tam vše nemáš, tak je to skutečně záhada a problém :D . Dej vědět, jak to dopadlo...
    TheMelin (1642)|4.2.2006 23:58
    Dnes máme v Budějkách nějak teplo :cool:
    00120771_Screen001_Bgtm.jpg
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.2.2006 00:11
    OT: Možná ti bouchnul jmenovec :D . Cinknu ségře na chalupu, ať se jukne východním směrem, zda tam není rudá záře na obzoru …
    Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2006 00:13
    Že by bouchnul Temelín? :?
    Surgical (2364)|5.2.2006 00:49
    Diky za tipy, Vario je tedka na horach, tak jestli prezije lyzareni, po navratu to hnedka vyzkousim znovu...popadesaty :)
    mmoobbyy (136)|6.2.2006 20:42
    [QUOTE="Surgical"][QUOTE="Honza2"]Nedari se mi instalovat tento soft vzdy m to napise instalace se nezdarila. Netusi nekdo so s tim mam FS Loox 520 s WM5. Diky za info[/QUOTE]

    Po instalaci nejnovejsi i starsich verzi tohoto jinak skveleho softu u kolegy s Variem, tedy opet WM5 se nepodarilo dosahnout toho, aby Today Plugin zobrazoval ikonky pocasi, ciselne udaje zobrazuje jinak O.K. Ve vlatnim programu se pak nezobrazuji ikony fazi Mesice, ale ikony pocasi ano...
    Nejak se PocketWeather 100% kompatibilitou s WM5 zatim chlubit nemuze...IMHO.
    Na 2003 je takrka bezchybny[/QUOTE]

    Naprosto stejné poznatky. Při instalaci - upgrade z 1.1 na 1.2 se nedařila instalace z PC, nakonec jsem to vyřešil instalací z cabu, ale na Today nebyly ikony a uvnitř nebyla ikona fáze měsíce. Nakonec se Today Plugin úplně vyhroutil, místo počasí tam bylo ...probíhá inicializace... ale když se do toho správně kliklo, tak to fungovalo a otevíraly se další funkce :D Tak jsem to odinstaloval a nainstaloval čistou 1.2, ta vypadá ok, ale zase nežere registraci z 1.1. Vypadá to, že bude třeba vyčkat na další release :((
    jeenik_ce4you (375)|7.2.2006 10:38
    šlo by nějak do PW natlačit tuto mapu?: http://www.msn.cz/Weather/satelit/default.asp
    co když soubor s foto mapy má každý den jiný název?

    rád bych tam taky třeba nacpal nějaké foto z web kamery - např. odtud:
    http://www.holidayinfo.cz/kamera.php?lang=1&rg=6&loc=5&prg=0

    samozřejmě aby se to aktualizovalo....
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2006 11:55
    Obrázky z web kamer nejsou problém, vyhledej si web kameru, klikni na obrázek pravým a zobraz vlastnosti. Tam je adresa, kterou zadej do PW. Lepší (krátké) adresy než Holidayinfo jsou na meteopressu.cz v sekci Live počasí, máš tam i Železnou Rudu - Špičák.
    Porovnej: adresa z Holydayinfo je http://www.holidayinfo.cz/kameimg.php?id_mista=5&id_regionu=6&id_statu=1&obj=170&size=1&pic=-1&tt=1139306775, adresa z meteopressu je jen http://www.meteopress.cz/web/fresh/6-5-170.jpg. Jedná se o ten samý obrázek z web kamery ;) .
    Nevím, jaká je situace v PW v současné verzi, ale v předchozích verzích bylo podporováno pouze zobrazení map, radarů či web kamer v *.JPG, s formátem *.PNG byly problémy. Ale ty web kamery fungujou celosvětově, pamatuji si, že před rokem jsem zde např. ukazoval Panamský průplav. Jde jen o to, že sosáš data, za která platíš, je to prostě vhodné jen pro neomezený tarif...

    EDIT: Díval jsem se na tu mapu Evropy, ta je sice velice pěkná, ale animovaná, ve vlastnostech proto najdeš vždy adresu snímku z určitého času. S animací snímků v PW jsem zatím nelaboroval, ale pokud si pamatuji, tak TheMelin tu někde psal, že animaci podporuje WeatherPanel (ukládá se více snímků, pozor na data)...
    Jo, nauč se vkládat spustitelný odkaz, ne pouhou kopii URL :D .
    TheMelin (1642)|7.2.2006 13:05
    Animace snimku je velice jednoducha. Nevim jak v predchozich verzich, ale verze PocketWeatheru 1.2.4 podporuje stazeni vice snimku a naslednou animaci. tzn. ze v nastaveni daneho obrazku zvolis kolik snimku ma byt ulozeno.Napriklad ja mam nastavenou aktualizaci po jedne hodine a u obrazku mam 24 snimku. Takze kdyz si spustim animaci, vidim jak cely den nad CR pobihala oblacnost. Ted jsem na zkousku u webove kamery naseho hektaroveho namesti nastavil 72 snimku, tedy obrazky za tri dny. Je pekne na to potom koukat :D Na namesti behaji lide, projizdeji auta, stmiva se, rozedniva se ;) Ale doporucuji ukladat snimky na kartu, neco to sezere. popripade je tu moznost snimky po stazeni zmensit. Tato volba je tez u nastaveni daneho obrazku.
    Pokud jste mysleli animovane gify, tak si nejsem jist zda je pocketwether podporuje.Ale zrejme ne.
    jeenik_ce4you (375)|7.2.2006 14:05
    díky, snímky z web kamery šlapou dobře
    TheMelin (1642)|10.3.2006 00:03
    Možná by to chtělo trochu upravit název diskuze, neboť je tu Pocket Weather 1.3 :cool:

    Novinky, změny, opravy a download ZDE
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.3.2006 00:16
    Ty brďo, mapy METAR vypadají na první pohled parádně, uvidíme, zda tam nejsou nějaké chybky … Myrku, proběhni to, zda nebude nutný dílčí překlad, zatím vypadá čeština docela OK, ale není překlad všech záložek, zajména část novinek a záložka nastavení aktualizací ;)
    Myrek_ce4you (188)|10.3.2006 21:37
    Alternativní čeština pro verzi 1.3.0 se všemi přeložitelnými texty v příloze.

    Screenshoty jsou zde.

    Návod na instalaci češtiny:

    1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)
    2) Uzavřete dialogové okno nastavení
    3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujde PDA a soubor smažte po restartu).
    4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.3.2006 22:15
    Jako vždy, pečlivej a pilnej chlapec ;) , díky. Jdu si hrát s nastavením METAR …

    EDIT: Něco pro hračičky. Pro ČR jsou přednastaveny i některé zahraniční METAR stanice, v mém případě např. KQQL ... hledal jsem, vocogo a jedná se o stanici US armády v Německu. U jednotlivých lokací je možnost až 9-ti METAR zdrojů, lze je editovat. Je to výhodné zejména pro příhraniční oblasti. ZDE je kompletní světový přehled METAR (za aktuálnost neručím) a z něj jsem vytáhnul okolní státy (viz připojený soubor). Z podkladu lze získat potřebné údaje pro editaci. Editujte a zadávejte pouze METAR stanice, které mají ve sloupci "M" označení "X", jen takto označené stanice mají poskytovat potřebné meteo informace. Kdo při nastavování na něco přjde, ať se podělí ... Jo, ještě jedna připomínka. Podrobnosti o METAR stanici lze získat i přímo programem PW.
    freewall_ce4you (476)|10.3.2006 23:25
    Šikovnej.... díky ;)
    freewall_ce4you (476)|11.3.2006 11:31
    Tak jsem presel od WeatherPanelu k Pocket Weatheru a jsem z nej nadseny. Pro delsi uzivatele Pocket Weatheru dotaz - v predpovedi vidim max. a min. teploty a jeste "vyhled" - napr. max. teplota 3 stupne, min. -4, vyhled -12.

    Co si mam predstavit pod tim "vyhled"
    TheMelin (1642)|11.3.2006 13:03
    Me to nejak zlobi.Nastavim si mesto.Na today mam aktualni situaci a predpoved na dva dny.Ale po dalsich aktualizacich se mi uz aktualni situace nestahne a pise to aktualni data jsou zastarala MSNBC.Ale pritom predpoved a snimky se v pohode kazdou hodinu stahuji,ale ta aktualni situace ne :-(
    Ma s tim nekdo stejny problem,nebo je chyba na mem zarizeni,ci meste :-)
    freewall_ce4you (476)|11.3.2006 17:55
    Na MDAC vse v pohode :)
    Surgical (2364)|11.3.2006 18:36
    Cas od casu pomuze smazat cache a aktualizovat vse znova....sice na den clovek prijde o "animace", ale Pocket Weatheru i cihlicce to vyrazne prospeje...on ten objem dat neni az tak nezanedbatelny....
    Ivo Pokorný (400)|11.3.2006 20:28
    No, me v nove verzi (1.3) nejde aktualizovat data. Ve verzi 1.2.4 mi to jde bez problemu. Nevim kde je zakopany pes... Zkousel jsem preinstalovat verzi 1.2.4 i instalaci zcela znovu jen verze 1.3, ale ani v jednom pripade mi to nejde... :( Takze zustavam u verze 1.2.4...

    Mazani cache apod. jsem samozrejme zkousel...
    Surgical (2364)|11.3.2006 20:34
    V nastaveni Spojeni (u Myrkem pocestene verze) jste mel zaskrtnuto pouzit Connection Manager? Mne tedy 1.3 slape jako vino....
    Ivo Pokorný (400)|11.3.2006 20:55
    zkousel jsem varianty s i bez....
    test spojeni probehl ok, stalha se i nejaka data, ale nic se nezobrazilo.
    freewall_ce4you (476)|11.3.2006 21:10
    Mozna bych nehledal hned problemy v programu, ale treba v serverech, ktere poskytuji snimky - napr.http://1.im.cz/...... par hodin stejna fotka a pritom http://eur.yimg.com aktualizuje fotky poctive
    Ivo Pokorný (400)|11.3.2006 21:14
    ale ja nemluvim o snimkach,ale vubec o datech o pocasi... a o tom, ze se nestahuji, ne ze jsou stejna...
    freewall_ce4you (476)|11.3.2006 21:27
    sorry...... jako bych tu nebyl ;)
    Myrek_ce4you (188)|12.3.2006 09:13
    Vcera mi to taky nestahovalo data k nekterym mistum, ale dnes uz OK.
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.3.2006 10:21
    U mne sosání dat tak jako u Myrka, tzn. dnes ráno jsou data u všech METAR stanic OK.

    Postřehy z nastavení METAR:

    - Pokud máte vlastní sestavu METAR bodů, odstraňte zatržítko "Automatické nastavení METAR ...", jinak program vyhledává sám aktualizovaná data a přepíše či doplní vaší sestavu stanic.

    - Mám dvě lokace a k nim nastavené METAR body v podobě kruhu. Pro Prahu mám Brno, Ostravu, Vroclav, Drážďany, Vary, Bayreuth a Linec. Default zdroj je LKPR (letiště Ruzyně). Druhá lokace je chalupa za Pískem a kruh bodů tvoří Brno, Praha, Vary, Bayreuth a Linec. Tam je ale default zdrojem stále MSNBC, což není METAR zdroj a já to neumím přenastavit na LKPR nebo LOWL (Linec). Nevíte jak na to?

    - Na pomyslné kružnici kolem užívaných lokací mám jihozápadně díru mezi Bayreuthem a Lincem, žádný METAR zdroj jsem v Bavorsku u našich hranic nenašel. Nevíte o něčem?

    - Poznámka k překladu: V přehledu na stránce zobrazení METAR je sloupec údajů "Dohled", to je nepřesné, jedná se o vzdálenost od domácí lokace. K lokacím mám zadané přesné longitude a latitude... no a v tomto sloupci jsou uváděné vzdálenosti Metar bodů od domácí lokace (od domečku) a ne dohled.

    Závěrečný drb: Z příspěvků na fóru SBSH to vypadá, že WeatherPanel končí s vývojem a nastává hromadný přechod k PocketWaether...
    Myrek_ce4you (188)|12.3.2006 11:08
    [QUOTE="freewall"]Co si mam predstavit pod tim "vyhled"[/QUOTE]

    Zamyslel jsem se konecne nad vyznamem slova Apparent a je to vlastne zdanliva teplota - viz treba http://climate.virginia.edu/apparent.htm.

    Prejmenoval jsem tedy slovo Vyhled na Zdanlive, opravena cestina v priloze.

    Jeste jsem zjistil, ze lze upravit pozadi pro Metar mapy nahranim vlastnich obrazku do:
    \SBSH.net PocketWeather\bmp\Default\skyday.jpg - obrazek zde
    a do
    \SBSH.net PocketWeather\bmp\Default\skynight.jpg - obrazek zde

    Vsechny zmeny jsou k videni na screenshotech, konkretne na strance Prehled, strankach Metar ve dne a v noci.
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.3.2006 11:42
    Díky Myrku, už to tam cpu, pro ostatní opakovaně přikládám pozadí pro zemětřesení v "kouřovém" provedení, které je trochu decentnější, než dodávané programem. Je to v QVGA i VGA, je nutné přepsat worldmap.jpg v default souboru ikon.
    freewall_ce4you (476)|12.3.2006 12:13
    Jste super - diky za vse, jeste dotaz - mate nekdo nebo kde bych nasel nejaky seznam METAR bodu ?
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.3.2006 12:20
    Pokud používáte jiný soubor ikon, než default soubor, je domácí lokace na METAR pozadí (domeček) zobrazena jen černým obrysem domečku a to není na pěkných pozadích od Myrka vůbec vidět. Řešením je nakopírování ikony home.tga z default souboru ikon do užitého souboru ikon, v mém případě např. ikony od Willyho. Domeček je bílý a je krásně vidět.

    POZOR: Pokud editujete vlastní nastavení METAR, je nutné zadat u našich a okolních bodů u zeměpisné délky znaménko mínus, tzn. vše co je např. v přehledu "METAR a sousedi" ve sloupci LONG má mínus (např. -14.16 pro LKPR).

    To freewal: Metar a sousedi jsou k dispozici na 20 stránce této debaty.
    freewall_ce4you (476)|12.3.2006 12:37
    To Jarous : THX;)
    Myrek_ce4you (188)|12.3.2006 14:53
    Tak ten aktualni stav u nekterych mist opravdu nejak blbne, stahnou se mi vsechna data z Metaru kolem, ale ten aktualni stav (MSNBC) se nenatahne. Divne.
    TheMelin (1642)|12.3.2006 16:51
    Přesně to je to co jsem myslel. U Českých Budějovic (EZXX0030) se aktuální stav stáhne po instalaci PocketWeatheru, ale při dalších aktualizacích počasí už se aktuální stav nestahuje.
    Pokud mohu někoho poprosit, kdo je schopnější v englickém jazyce, zda by kouknul na forum SBSH, zda se tam toto neřeší a zda nemají nějaké východisko.
    Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.3.2006 20:31
    Ono to vypadá, že tam, kde je jako default zdroj MSNBC, tak to nemá jen aktuální data, údaje pro předpověď to ale posílá. U mne to hlásí:
    - Aktuální stav: data jsou zastaralá. 12.3.06 8:00 MSNBC
    - Dnešní předpověď: stažena 12.3.06 18:31

    Souvisí to i s mým předchozím dotazem, jak navolit default zdroj. Ten je vidět jen za určité situace:
    Nastavení>Místa (navolená lokace)>Nastavit>Pokročilé nastavení počasÍ>Nastavit stanice METAR a zde vypnout zatržítko "Automatické nastavení ..." Ve spodním přehledu naskočí jako první sloupec Default a v něm je "Yes" u default zdroje. Ale nejde libovolně přesouvat.
    U Prahy mám jako default zdroj LKPR Ruzyně a aktuální stav i předpověď na stránce Přehled jsou OK. U druhé lokace je default zdroj MSNBC a tam dojde k načtení předpovědi, ale současně to hlásí zastaralá data aktuálního stavu.

    Jinak mi blbne i vypínání sloupce údajů na stránce METAR, jednou to jde zelenou šipkou vypnout a opět zapnout, jindy poklep na šipku vůbec nereaguje...

    EDIT: Aha, neklikat na šipku, ale na text - název. Sloupec údajů se vypne a zapne. Ale blbne to jinak. Záměrným křížen navolím Linec, kliknu na na text a celé to přeskočí na LKPR Ruzyně. Pro zobrazení údajů Lince musím zase záměrným křížem označit Linec a konečně se zobrazí podrobnosti Lince. Vypnu sloupec Linec a záměrný kříž naskočí zase na Ruzyni. Divné, asi to naskakuje vždy na první údaj tabulky, tzn. na LKPR.
    martinhamr_ce4you (486)|13.3.2006 06:30
    Pánové zkuste tam dostat benátky Itálie (venezia) mě to tam nejde.Respektive mi to ukazuje že to město neexistuje.A ještě se zeptám na možnost stažení nějakých obrázků,jak vám to běhá?
    jeenik_ce4you (375)|13.3.2006 06:51
    Nejsou náhodou Benátky taky Venice?