Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

Myrek_ce4you (188)|26.11.2005 22:23
Presne tak, koumak souhlasi :cool:
Myrek_ce4you (188)|27.11.2005 17:22
Pro zajimavost, v tom setupu je skryta polozka:
00103934_pw_general_owHm.gif
duffioso (537)|28.11.2005 17:35
Zdravim vsechny!lidicky nevite proc mi plugin ukazuje uz jen tri ikonky?nikdy se mi nestalo,ze by mi neukazal vsechny ikony!!!nastaveny to mam dobre!napadlo me jen to,ze by to mohlo mit neco spolecneho s koncem mesice,jinak uz nevim!!!mate to taky nekdo?
00104142_screen_wbOm.jpg
combat2 (21)|28.11.2005 17:59
asi v tom nebudeš sám, dni sa míňajú aj mne.
Vie už niekto čím to je ?
beecher (9270)|28.11.2005 18:00
Praha? Tak to mi ukazuje taky... Nejak se nam prestaly sypat data... Asi je toho snezeni nejak moc... ;)
Myrek_ce4you (188)|28.11.2005 18:54
Me to delalo po instalaci 1.2.2 taky, ale ted uz je vse OK. Zkuste manualne vynutit stazeni vsech dat...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.11.2005 18:57
Je to řešeno i v rámci fóra SBSH k PW, nějaký Honza :D (z Prahy) dal radu, která v některých případech skutečně funguje. Nastavení>Aktualizace a zde Smazat cache, následně dát Znovu aktualizovat>Vše a je to OK, v mém případě to pomohlo. V čem je ale jádro pudla, to jsem se nedočetl...
Miloš Strouhal (3997)|28.11.2005 19:04
A stava se vam nekomu ze po soft resetu se today plugin 1.2 verze nezobrazi? A teprve kdyz zacnete se zarizenim pracovat, tak tam po chvilce najednou ?.. BTW, smazani cache u mne nezabralo. :?
duffioso (537)|28.11.2005 19:43
tak smazani cache taky nepomohlo a ani nemohlo...dnes jsem to hrknul,ale ukazuje mi to uz dva dni!!!!
combat2 (21)|28.11.2005 20:22
Tak vymazanie kešky nepomohlo.
Potom som stiahol verziu 1.2.2, preinštaloval, a mám nových 9 dní
s:)) .
Ešte mi chýba aktuálne počasie:( .
duffioso (537)|28.11.2005 21:11
jak myslis 9 novych dni? me to zadnou zmenu neprineslo!myslis,ze ti to pridalo 9 dni k trial verzi?to aktualni pocasi me dost stve:(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.11.2005 22:09
9 dní = klepnout na PW v Today, záložka Předpověď, vidíš sice 5 dní, ale pomocí modré šipy dolů můžeš rolovat až na 9 den předpovědi, pomocí modré šipky vpravo listuješ podrobnostmi předpovědi příslušného dne ;) ...

Osobně jsem před výmazem kešky viděl jen 4 dny, nyní je to OK, mám také 9 dní...
Surgical (2364)|29.11.2005 08:40
Hm vznikl problem, a nez jsem se stacil zeptat, je vyresen :)
Skvely program, jeste kdyby pres nej to pocasi slo objednavat :)
pekro (346)|29.11.2005 11:50
[QUOTE="combat2"]Tak vymazanie kešky nepomohlo.
Potom som stiahol verziu 1.2.2, preinštaloval, a mám nových 9 dní
s:)) .
Ešte mi chýba aktuálne počasie:( .[/QUOTE]

A kde jsi ji našel?
Stahoval jsem dnes aktuální z webu
Zkoušel jsem i přes PDA Online>Zjistit novější verzi

a stále mám 1.2 Build 1553

Edit:
už ji mám 1.2.2 Build 1579
A pomohlo to:)
duffioso (537)|29.11.2005 16:02
tak to mi urvete hlavu u sameho krku,me nepomohla ani vymazana keska,ani upgrade na 1.22 proste nic!!!!a jeste ke vsemu jsem dnes musel opet hrknout masinku....sakra to je na prd
:no: :((
mmambo (118)|29.11.2005 17:17
Dle jiné diskusi, kterou jsem blbě založil, protože jsem si myslel, že to je jen můj problém znám následující odpověď:

http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=7748

a úplně dole--> píšou to v posledních třech odpovědích, máš tam několik řešení :-)

Apropose :-), mně už to běhá
beecher (9270)|29.11.2005 17:34
1. Nainstalovat PW 1.2.2
2. PW Settings->zal. Update (predposledni)->Clear Weather Cache
3. PW Settings->zal. Comms (posledni)->Download Weather & Images

A je to... ;) :D
xkovi_ce4you (568)|30.11.2005 09:47
[QUOTE="beecher"]1. Nainstalovat PW 1.2.2
2. PW Settings->zal. Update (predposledni)->Clear Weather Cache
3. PW Settings->zal. Comms (posledni)->Download Weather & Images

A je to... ;) :D[/QUOTE]
Me teda tohle vubec nepomohlo, musel sem chte nechte odinstalovat PW a dat ho tam znova..predtim sem jen preinstaloval puvodni verzi novejsi a vse zustalo pri starem, at sem zkusil opakovane vymazat cache..
A do ted mi neni jasne, v cem byl problem, proc se tohle stalo? Nejaka chyba v Matrixu?:D
duffioso (537)|30.11.2005 18:57
pohoda...uz to maka v pohode!musel jsem to po hardu nainstalit znovu a rovnou verzi 1.2!!!!!!!!!!!!!!!:yes:
jeenik_ce4you (375)|4.12.2005 07:00
tak mi najednou pw přestal ukazovat snímky ze satelitu s tím, že je tam hláška, že mám špatně zadanou cestu do cache, nebo mi nejde číst ze storage card... zkousel jsem vymazat cache, přenastavit cache do hlavní paměti apod. a snímky se mi stále nezobrazují... :(
duffioso (537)|4.12.2005 19:08
tohle je v pohode...obcas mu trosku jebka:D jdi do nastaveni a znovu zadej cestu a pro jistotu jeste jednou nastav server ze kteryho se maji fotky nacitat
luboszevsi (28)|5.12.2005 07:02
Nainstaloval jsem v. 1.2.2 a nefunguje mi stahování dat přes proxy server. V předchozí v. 1.1 s tmí nebyl problém.

Nevíte někdo co s tím?

Díky
Diver (49)|5.12.2005 11:41
Ahoj vsem! Nainstalil jsem verzi 1.2.2 buld 1579, vse chodi OK, jen na today obrazovce mi chybi ikonky. Mam zobrazeny 4 dny s teplotami, procenty, jsou odsazeny od sebe s dostatecnymi mezerami ale bez ikon. Zkousel jsem menit ruzne nastaveni ale nic. Pokud pocasi otevru, tak v predpovedi na 8 dni dopredu ikony jsou. Poradi nekdo? Diky.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.12.2005 20:03
Vzkaz pro Myrka: Je uvolněna PW verze 1.2.3, jukni na to, zda je potřeba tvůj nový překlad, ostatní mohou zatím sosat na uvedeném linku ;)
duffioso (537)|11.12.2005 00:11
pozor asi moc neodladena verze,musel jsem se ji zbavit...trhani a vytuhani masinky..po odinstalaci o.k.
simir_ce4you (274)|11.12.2005 17:52
Docela zajímavé:tak jsem si nainstaloval nove ikony a smaznul defaultni a co myslize ze se stalo,:D program kdyz vstopim do menu se kousne a pomuze jen SR,dlouho jsem nemohl prijit na to proc se tak deje,az prave to ze kdyz nejsou v bmp defaultni ikony tak se toto deje .Kdyz tam zustanou muzu si nahrat samozrejmne jine ikony a vse bezi jak ma,nevim zda-li i vam se toto stalo ale jestli nevite tak uz vite.:D
Myrek_ce4you (188)|11.12.2005 18:17
Jo, takze tuhle verzi asi opravdu prekladat nemusim :D
jeenik_ce4you (375)|11.12.2005 19:36
ale pokud nechám defaultní ikony, tak vše běží bez problémů, ani by mě nenapadlo je mazat...
Ganja_ce4you (324)|2.1.2006 10:48
protoze je tato debata promazana .. chybi zde opravdu linky na stazeni animovanych radaru a snimku ... konecne jsem si koupil verzi 1.2.2 ,ale zapomel jsem si poznamenat adresy (meteopress.cz/web/fresh???) mohl by dat nekdo ty to linky do prvniho pripevku ... jsou totakovy zakladni veci ...
pekro (346)|2.1.2006 10:59
MÁM TOTO:
EZXX,http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg
EZXX,http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelitcr.jpg
EZXX,http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png
EZXX,http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif
EZXX,http://www.meteopress.cz/web/fresh/teploty.gif
Ganja_ce4you (324)|2.1.2006 11:06
diky
gevalim (86)|2.1.2006 13:27
Aktualne mi Pocket Weather 1.2.3 nestahuje jina data, nez na dnesni den. Mate stejny problem?

Vymazat cache a znovu stahnout data jsem zkousel. Prehlednul jsem neco jineho?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.1.2006 14:29
To Ganja:
Používané URL z meteopressu nemusíš někde hledat a následně složitě zadávat, jsou po vybrání některé z tuzemských lokací automaticky zobrazeny v nabídce pro ČR, stačí jen potvrdit jejich výběr.
Nastavení>Místa>zvýraznit vybranou lokaci a v ní Nastavit snímky>Přidat>Najít, zde nechat rozbalit nabídku a poslední tři řádky nabídky obsahují data meteopressu, jednu vybrat a OK, OK.

To pekro: Nevidím rozdíl v pohledu na radar chmi a meteopress, animace stejně zatím stejně nejede a sosáš pro obrázek zbytečně další data (asi 3x více). URL se zobrazením teplot je možná dobrá pro VGA, ale na mém MDA2 s qVGA nic nevidím, teploty mám stejně podrobně zobrazené u navolených lokací.

To gevalim: Tento problém nemám, data předpovědi mám na 9 dnů. Musel jsem ale řešit jiný problém. Při zařazení PocketWeather jako záložku v PocketBreeze se odmítal PW automaticky připojovat a sosat data. Musel jsem PW dát na Today jako samostatný plugin a je to OK.
gevalim (86)|2.1.2006 14:56
Tak muj problem bohuzel bude nekde jinde, pokud pouziju pripojeni pres BT a mobil, tak stahnu vsechna data. Pokud se pripojim pres activesync, nastane popsany stav. Co se mi nelibi je to, ze pred vanoci mi to na PC chodilo (firemni sit), dneska jsem ostrouhal. Ke zmenam na nasi siti nedoslo...
Vlastislav Šťastný (275)|3.1.2006 17:58
Zkušebně jsem nainstaloval verzi 1.2.3 na Vario, protože jsem se dočetl, že už podporuje VM 5. Zatím funguje bezvadně, jenom nevím jak dlouho, jestli je to trial či co.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.1.2006 23:35
PocketWeather 1.2.4 je k dispozici, Myrku, jukni na případný překlad, díky předem.
Zatím jsem jen sosnul, teprve budu instalovat, ale jak jsem koukal, tak je více propracované zobrazení údajů o zemětřesení, novinek asi bude více, včetně opravy nějakých chyb... testujte, posílejte zkušenosti...
xkovi_ce4you (568)|7.1.2006 00:58
Tak sem tu novou ctyrkovou verzi nainstaloval a zatim z ni mam neprijemny pocit, po tapnuti na tlacitko complete instalation se mi seklo pda..rekl sem si, ze tomu nesvedcilo preinstalovani skrze tu starsi verzi..ackoli k tomu primo vybizeji..tak sem zkusil komplet odinstalovat a nainstalovat na cisto znova a vysledek uplne stejny, po tapnuti se to kouslo,takze SR..pak uz si v klidu vse nastavim a jede to, ale ten problem pri instalaci me trochu vadi a obavam se o dalsi stabilite tehle verze :(
Myrek_ce4you (188)|7.1.2006 08:36
[QUOTE="Jarouš"]PocketWeather 1.2.4 je k dispozici, Myrku, jukni na případný překlad, díky předem.
[/QUOTE]
Zitra, dnes musim neco udelat do skoly ;)
Jirka_j (186)|7.1.2006 12:31
Chtel bych se zeptat, jak si nastavim mesto, ktere neni ve vyberu? (jestli vubec lze) Dik
xkovi_ce4you (568)|7.1.2006 12:48
No konkretne posledni verze, 1.2.4 uz nabizi, aby sis napsal sam jmeno lokace, kterou si zadal, cili napr. pro me, aby to nepsalo Prague, tak si to sam prepisu v nastaveni u zminene lokace na "Praha". Cili tobe se nabizi stejna moznost, najdi si lokaci, co je nejblize tve pozadovane a proste si ji prejmenuj.
Jinak pokud znas EZXX kod sve lokace, muzes si ho tam zadat sam, rucne...aspon v nastaveni ta moznost je, ale nikdy sem ji nevyzkousel, tak nemuzu za to rucit;)
Ganja_ce4you (324)|7.1.2006 14:10
resilo se to tu asi 150x najdi si mesto nejbliz tve lokaci a s tim se budes muset spokoit...bohuzel to bere vsechny meteorologicke stanoviste v nasem statecku (pry jsme na tom s pokrytim jeste hoooooodne dobre) ...

btw: prejemnovani fungovalo uz u 1.2 mozna i driv...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.1.2006 16:17
Jen stručně k problematice CZ lokací zopakuji, že PW zatím stále umožňuje jen dva případné zdroje dat. Pokud je zadán kód lokace ve tvaru EZXX00** a není zapnut zdroj dat METAR (tzv. ICAO location code = 4 písmena názvu letiště), jsou data čerpána z MSNBC. K dispozici je pro ČR 30 lokací a jak zde bylo uvedeno, je možné si zapsat k příslušné lokaci vlastní název.
Dalším možným zdrojem dat je volba METAR, tzn. meteorologické letištní stanice, které vydávají časté a velice přesné lokální předpovědi počasí, jen dodám, že pokud jsou data METAR starší tří hodin, přepne PW na zdroj MSNBC (alespoň se to tvrdí na fóru SBSH).

Údajně se rýsuje možnost dalšího zdroje dat a to podle WMO kódu, který pomocí pěti čísel identifikuje meteorologickou stanici, jak jsem se díval, tak pro ČR se jedná asi o 40 stanic, tzn. o něco více, než stávající stav. Tak jako mnozí další z fóra SBSH jsem testoval možnost zadání pěti čísel místo čtyř písmen do okna METAR, ale nefunguje to. Více podrobností na fóru SBSH ZDE, zatím je to ale ve stádiu debat a nefunkční...
Přehled CZ kódů dle WMO je možné vyhledat tady v části Display All Stations In a Country...
Myrek_ce4you (188)|8.1.2006 11:12
Alternativní čeština pro verzi 1.2.4 se všemi přeložitelnými texty v příloze.

Screenshoty jsou zde.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)
2) Uzavřete dialogové okno nastavení
3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujde PDA a soubor smažte po restartu).
4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.
Surgical (2364)|8.1.2006 23:29
Uz je tam :) Opet diky, Myrku.
Jen dotazek...videl jsem nejake screenshoty PocketWeatheru, kde na Today byla zobrazena faze mesice...zaboha to nemuzu nikde v nastaveni najit...nebo si to pletu s WeatherPanelem?
Myrek_ce4you (188)|9.1.2006 08:58
Jestli nemyslis tohle (viz dole), prvni ikona je aktualni pocasi a pokud je noc, tak je tam mesic :)
00113344_today_AxU.gif
Surgical (2364)|9.1.2006 09:57
[QUOTE="Myrek"]Jestli nemyslis tohle (viz dole), prvni ikona je aktualni pocasi a pokud je noc, tak je tam mesic :) [/QUOTE]

Ne, myslel jsem tohle:

ale ted koukam, ze to je asi jen na VGA displayi takze asi smula :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.1.2006 11:04
Vymezení pojmů zobrazení údajů v PocketWeather

Na fóru SBSH jsem narazil na dobré vymezení pojmů zobrazovaných údajů, tzn. pojmenování zobrazené části PocketWeather... i u nás se občas pletou pojmy zobrazené části programu a bude vhodné pro stručnější návody a dotazy tyto náhledy jednotně pojmenovat:

a) Today screen = TodayViews, tzn. zobrazení pluginu na Today, navrhuji zůstat i nadále u českého výrazu Today ;)
b) WeatherConsole = Pocket WeatherConsole, tzn. několik stránek podrobných údajů, které se zobrazí po ťapnutí na na řádek PW na Today, navrhuji užívání překadu Panel
c) Settings = Pocket Weather Setup, tady není co řešit, jedná se o stránky v PW, kde užíváme název Nastavení.

To Surgical: Hned využiji vymezení pojmů... zobrazení měsíce na Today na poslaném obrázku je asi jen ikona, která uvádí teplotu pro dnešní noc a pokud se nepletu, je to obrázek z SPB Weather. V PocketWeather jsou podrobné údaje o Měsíci na Panelu v záložce Předpověď (poslední pravý sloupec po nalistování modrou šipkou). Na Today fáze Měsíce v PocketWeather asi nedostaneš...
Myrek_ce4you (188)|9.1.2006 11:16
Hlasuji pro následující (když už jsem to tak přeložil) ;)
Today - obrazovka Dnes
WeatherConsole - Přehled počasí
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.1.2006 11:29
Ok, já myslel vymezení jednoslovných pojmů jen pro účely debaty na zdejším fóru, ne přímo v programu...
Surgical (2364)|9.1.2006 15:34
[QUOTE="Jarouš"]
To Surgical: Hned využiji vymezení pojmů... zobrazení měsíce na Today na poslaném obrázku je asi jen ikona, která uvádí teplotu pro dnešní noc a pokud se nepletu, je to obrázek z SPB Weather. V PocketWeather jsou podrobné údaje o Měsíci na Panelu v záložce Předpověď (poslední pravý sloupec po nalistování modrou šipkou). Na Today fáze Měsíce v PocketWeather asi nedostaneš...
[/QUOTE]

Hm, link meho obrazku je
http://www.sbsh.net/products/pocketweather/pictures/vga_support.jpg
nemyslim, ze je to obrazek s SPB Weather :)