Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Pocket Weather verze 1.x

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.11.2005 10:34
Také jsem jednou zažil zmizení PW z Today, udělal to nějaký program, který se po instalaci zařadil jako další na plochu a v nastavení>osobní>Dnes>Položky zrušil záhadně zatržítko pro PW... není to podobná situace??
belkov (140)|4.11.2005 10:44
Nejenže tam nemám zatržítko,ale nemám tam ani PW,nainstaloval jsem Spb pocket +,že by ten?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.11.2005 13:41
V poslední době SpbP+ nepoužívám, nemám zkušenost s novou verzí, ale klidně to může být příčina - přeorganizování plochy. Otestuj novou instalaci PW, možná dojde k nápravě, pokud to bude instalace přes SpbP+...
Kato_ce4you (970)|4.11.2005 14:05
Pouzivam SPB P+ 3 a PW v nejnovejsi verzi a zadny problem 8-) Imho by pomohla reinstalace..
xkovi_ce4you (568)|13.11.2005 00:53
A mame tu novou verzi PocketWeather 1.2!!!;) Par zajimavych novinek, jako je treba animovany image ze stazenych meteosnimku..jestli to bude na mym QVGA tak pekny, jako je to na screenech, tak to budu cucet:D

EDIT: Navrh pro adminy, nebylo by dobre udelat novou diskuzi na tuhle novou verzi? Aspon dle fora SBSH soudim, ze hlavne otazek na animace bude az az, pricemz vzhledem k tomu, ze verze 1.1 tuto funkci nema, byl by nazev teto diskuze zavadejici pro vsechny, co by o tom chteli vedet vic, ze? ;)
Marty-McFly (384)|13.11.2005 10:33
Z kuď berete snímky z družic? Díky za odpověď.
xkovi_ce4you (568)|13.11.2005 10:42
No taky by me zajimalo, jak to presne funguje..na forech SBSH je to takovy zamotany,navic tam napr. pro UK davaj specialni adresy, odkad to ma stahovat obrazky pro ty animace..kazdopadne ty prednastaveny adresy pro ceskou republiku,ktere tam jsou, tak ty nejak nefachaj..myslel sem, ze aspon stahnou obrazek jako vzdy a bude tam jen jeden statickej, ale nejak se mi to pokousi asi delat animace a tak se mi nezobrazuje ani jeden..nevim, kde delam chybu..animace sem nastavil, maximalne 8 snimku..
Napada me spis takova blbost, ze to jako ceka, az to stahne celych 8 snimku, ktere pak bude poustet po 1 sekunde za sebou..zatim to mohlo stahnout jen jeden..ale to je asi blbost,ze? To by aspon ten jeden ukazalo, nebo ne? Rozchodil to nekdo uz?
Cake (68)|13.11.2005 11:20
Zatím taky nevím, jak to má přesně fungovat. Snímky se mi zobrazují, ale zatím jsem měl možnost stáhnout jen jeden, tak čekám na další. Mám přednastavené ty adresy pro ČR a pro Evropu a animaci na 4 snímky. Teoreticky by to mělo tedy už ze dvou snímků vytvořit animaci, hned jak stáhnu druhý snímek, tak vyzkouším.
xkovi_ce4you (568)|13.11.2005 11:23
Tak sem se unahlil, asi v noci nejak neposilali aktualni data z druzice, proto to hazelo ty chyby..ted sem normalne dal aktualizovat a snimky, ackoli byly zatim pro kazdou lokaci jen po jednom se skutecne ukazaly, nejprve jako staticke (cili nastesti nevadi, ze to jako nema treba tech 8 obrazku do animace)..za 20 minut sem zkusil znova manualne aktualizovat a hle, uz tam mam dva obrazky a uz mi tam behaj v "animaci" :D
Jen pripomenu, ze jako adresu sem zvolil hned tu prvni (prvni ve smyslu adresy s koncovkou .cz), co je v databazi PW, kde je na mape Evropy "vyznacene" cele byvale Ceskoslovensko a pak jeste ten treti a posledni prednastaveny zdroj, kde jsou uvadeny srazky nad CR..nic zvlastniho sem tedy nehledal..ale pokud nekdo budete mit zajimavou adresu, sem s ni:yes:
lukike (278)|13.11.2005 12:06
No sice mi snimky este neukazuje,ale zemetrasenia jooooo..:D
Ked som ju nainstaloval rano,tak jeden snimok sa mi ukazal...a od tej doby nic.
Cake (68)|13.11.2005 12:50
[QUOTE="lukike"]No sice mi snimky este neukazuje,ale zemetrasenia jooooo..[/QUOTE]
Myslíš tím údaje o místě a síle zemětřesení?
lukike (278)|13.11.2005 13:12
No jo jo....inac neviete,kde mozem tu verziu zaregistrovat???Plati mi este 3 dni
Cake (68)|13.11.2005 14:09
No, musíš si koupit PocketWeather 1.1. Třeba tady nebo v ČR přes AH Mobile nebo Proficomp.

Můžu se zeptat, kde se ti zobrazují ty údaje o zemětřesení? Musím mít asi něco špatně nastavené, protože je nikde nemůžu najít.
lukike (278)|13.11.2005 14:31
[QUOTE="Cake"]No, musíš si koupit PocketWeather 1.1. Třeba tady nebo v ČR přes AH Mobile nebo Proficomp.

Můžu se zeptat, kde se ti zobrazují ty údaje o zemětřesení? Musím mít asi něco špatně nastavené, protože je nikde nemůžu najít.[/QUOTE]

Ani ja som nic nenastavoval...z Today menu klikni na pocasie a dole mas moznosti (aktualne info,snimky atd) a chod na poslednu moznost...tam mas polozku zemetrasenia.Mne sa teraz po aktuazacii zobrazili cca 4 male kruzky kde boli zemetrasenia....:)
Seki_ce4you (63)|13.11.2005 17:24
[QUOTE="code"]Asi trochu lamackej dotaz, ale jak mam dostat aktualizovane data pres active sync do PDA. [/QUOTE]

Tak to by mě taky zajímalo, jak se to dělá přes ActiveSync, já to aktualizuji přímo připojením k netu přes PDA....
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.11.2005 17:26
[QUOTE="Cake"]Můžu se zeptat, kde se ti zobrazují ty údaje o zemětřesení? Musím mít asi něco špatně nastavené, protože je nikde nemůžu najít.[/QUOTE]
Natavení>Zobrazení>Zobrazovat zemětřesení a zde aktivní zatržítko, teprve potom bude vidět na Today jako poslední pravá záložka mapa světa a ona požadovaná zemětřesení... pamatuji zemětřesení na přelomu roku a kružnice označující sílu se nevešla na Today.
Komu se nelíbí modrá mapa světa, může si instalovat v kouřové barvě, ZIP s VGA i QVGA připojuji. V příslušném souboru ikon najít Earthquakemaps a přepsat novým souborem...

Malé upozornění na animaci radaru apod. Je to asi vhodné jen pro nějaký neomezený tarif, resp. nastavení aktualizace jen při spojení prostřednictvím AS a PC, velikost sosaných dat narůstá a někdy zbytečně, pokud nejsou srážky, není na radaru stejně nic vidět, ale sosáte 3x stejný obrázek... mluvím nyní o animaci složené ze tří snímků, osobně se bez toho obejdu, pokud mám nastavenou aktualizaci po 2 hodinách, vidím i na statickém snímkun postup oblačnosti a deště ;)

EDIT: Aktualizace prostřednictvím AS a PC: Nastavení>Aktualizace a Nastavení>Spojení... pomocí zatržítek a vyplněním číselných údajů ovlivníte četnost aktualizací, interval, povolení automatického připojení, sosání při Active Syncu... chce to si jen trochu pohrát a vyladit :D
Cake (68)|13.11.2005 17:55
Omlouvám se, zřejmě jsem se špatně vyjádřil. Mapu světa samozřejmě mám, jen jsem si myslel, že se už zobrazují i textové informace k zemětřesení (místo, stupeň), které se dříve zobrazovaly a pak najednou s plnou verzí vymizely. Každopádně děkuji za odpovědi.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.11.2005 18:00
To máš bohužel pravdu, i já jsem zde již jednou konstatoval, že z úvodní stránky Today zmizely textové informace o podrobnostech zemětřesení, pokud si dobře pamatuji, tak se nám je s Lacou podařilo rozkódovat, tzn. určit, co je síla, kde je epicentrum atd., škoda, byl to fajn údaj... možná to může nějaký kvalitní angličtinář nadhodit na fóru SBSH...
Myrek_ce4you (188)|13.11.2005 20:24
Alternativní čeština se všemi přeložitelnými texty v příloze :)

Screenshoty jsou zde.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)

2) Uzavřete dialogové okno nastavení

3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujde PDA a zkuste soubor smazat po restartu).

4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.
Surgical (2364)|13.11.2005 21:40
Diky Myrku...a nejen za Pocket Weather, ale i drivejsi a soucasne pociny na poli desktopu...
xkovi_ce4you (568)|13.11.2005 22:03
[QUOTE="Jarouš"]To máš bohužel pravdu, i já jsem zde již jednou konstatoval, že z úvodní stránky Today zmizely textové informace o podrobnostech zemětřesení, pokud si dobře pamatuji, tak se nám je s Lacou podařilo rozkódovat, tzn. určit, co je síla, kde je epicentrum atd., škoda, byl to fajn údaj... možná to může nějaký kvalitní angličtinář nadhodit na fóru SBSH...[/QUOTE]
Mam takovy pocit, ze uz se to tam nadhazovalo, ale nejak se to nesetkalo s odezvou..nejaky prisliby tam byly, ale ticho po pesine..asi jim brzy zas napisu :)
lukike (278)|14.11.2005 05:34
To uz vsetky verzie aj Beta ju obmedzene po dobu 2 dni :sarcastic: :?
Uz mi ostava iba jeden den.....
TheMelin (1642)|14.11.2005 08:56
To určitě ne. Já to včera instalnul a mám to na 16 dní. Už si to asi dříve měl a někde ti zůstal nějaký záškodnický soubor ;)
belkov (140)|14.11.2005 11:04
Odkud taháte animační soubor?Pro ČR meteopress,ale to je jenom jeden obrázek.Evropa?
Kato_ce4you (970)|14.11.2005 11:09
Hmm - mne teda nejde PW 1.2 vubec nainstalovat - vcera mi vyprsela trial verze PW 1.1, tak jsem ji odinstaloval a PW 1.2 vubec nejde nainstalovat :sarcastic: Zatimco PW 1.1 nainstalovat lze (samozrejme s tim, ze hlasi, ze trial verze vyprsela).
Zkousel jsem jak cab, tak i AS instalator...
TheMelin (1642)|14.11.2005 12:16
[QUOTE="belkov"]Odkud taháte animační soubor?Pro ČR meteopress,ale to je jenom jeden obrázek.Evropa?[/QUOTE]

Funguje to tak, že v nastavení si zvolíš kolik obrázků má zůstat uloženo. Nejsou animační. Během dne se ti aktualizuje počasí )já mám nastaveno po hodině), takže během třeba pěti hodin mám uloženo 5 obrázků, které pak pocketweather zobrazuje za sebou, tedy udělá animaci.
TheMelin (1642)|14.11.2005 12:20
[QUOTE="Kato"]Hmm - mne teda nejde PW 1.2 vubec nainstalovat - vcera mi vyprsela trial verze PW 1.1, tak jsem ji odinstaloval a PW 1.2 vubec nejde nainstalovat :sarcastic: Zatimco PW 1.1 nainstalovat lze (samozrejme s tim, ze hlasi, ze trial verze vyprsela).
Zkousel jsem jak cab, tak i AS instalator...[/QUOTE]

Tak to netuším, ale myslím si, že ikdyž se ti verze 1.2 povede nainstalovat, bude psát to samé jako verze 1.1 a tedy, že vypršel trial, jelikož se jedná o stejný software.
Myrek_ce4you (188)|14.11.2005 12:21
[QUOTE="Kato"]Hmm - mne teda nejde PW 1.2 vubec nainstalovat ...[/QUOTE]
V tom pripade hard reset.
Ganja_ce4you (324)|14.11.2005 12:22
stacej registry..
belkov (140)|14.11.2005 13:11
[QUOTE="TheMelin"][QUOTE="belkov"]Odkud taháte animační soubor?Pro ČR meteopress,ale to je jenom jeden obrázek.Evropa?[/QUOTE]

Funguje to tak, že v nastavení si zvolíš kolik obrázků má zůstat uloženo. Nejsou animační. Během dne se ti aktualizuje počasí )já mám nastaveno po hodině), takže během třeba pěti hodin mám uloženo 5 obrázků, které pak pocketweather zobrazuje za sebou, tedy udělá animaci.[/QUOTE]

To jsem pochopil z diskuse na sbsh,ale z jaké adresy taháte obrázky počasí mimo meteopressu?
Kato_ce4you (970)|14.11.2005 13:40
[QUOTE="Ganja"]stacej registry..[/QUOTE]
Nestacej - to bylo prvni, co jsem zkousel...

[QUOTE="Myrek"]V tom pripade hard reset. [/QUOTE]
Tak za to mi teda PW 1.2 nestoji... :no:
Seki_ce4you (63)|15.11.2005 23:37
[QUOTE="Seki"][QUOTE="code"]Asi trochu lamackej dotaz, ale jak mam dostat aktualizovane data pres active sync do PDA. [/QUOTE]

Tak to by mě taky zajímalo, jak se to dělá přes ActiveSync, já to aktualizuji přímo připojením k netu přes PDA....[/QUOTE]

Může někdo prosím poradit?
Kato_ce4you (970)|16.11.2005 00:17
No - neco mas v nastaveni Weather Console... Mne to teda funguje tak, ze mile MDAcko vrazim do kolibky a uz to mam automaticky zesynchronizovany (PW) :cool:
lukike (278)|16.11.2005 06:34
Chcem sa opytat da sa kupit aj inac PW ako cez plat.kartu?Ma niekto z tym skusenost????
Marty-McFly (384)|16.11.2005 07:49
Dají se někde sehnat free tématka? Nějak jsem na ně nenarazil... :-/
xkovi_ce4you (568)|17.11.2005 00:09
Mame tu novou verzi PW 1.2.1, mela by teda spis opravit chyby pod WM5, ale nemuzu odolat ihned ji nenainstalovat :D
xkovi_ce4you (568)|17.11.2005 00:22
Jeste sem se chtel zeptat, da se nejak nastavit, aby se mi smazavaly treba ti stazeny obrazky, pokud budou starsi treba nez den? Je tam sice polozka "expire images/maps after, ale to se tyka predpokladam jen platnosti daneho image po dobu v hodinach..ale po tech trech hodinach, co mam nastaveny, se to nevymaze..
Ja jen jestli to tam nekde preci jen neni..abych az s tim pujdu na SBSH nevypadal jako trouba:D
Myrek_ce4you (188)|17.11.2005 10:31
Alternativní čeština pro 1.2.1 se všemi přeložitelnými texty v příloze :)

Screenshoty jsou zde.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)
2) Uzavřete dialogové okno nastavení
3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujde PDA a zkuste soubor smazat po restartu).
4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.

A je to :cool:
Myrek_ce4you (188)|17.11.2005 10:35
[QUOTE="xkovi"]... da se nejak nastavit, aby se mi smazavaly treba ti stazeny obrazky, pokud budou starsi treba nez den? [/QUOTE]
Automaticky se obrazky nemazou, pouze se prepisuji novejsimi.
[QUOTE="xkovi"]Je tam sice polozka "expire images/maps after, ale to se tyka predpokladam jen platnosti daneho image po dobu v hodinach..ale po tech trech hodinach, co mam nastaveny, se to nevymaze.. [/QUOTE]
V pripade, ze mas nastaveno zobrazovani nahledu na obrazek (ikonu) na Today, tak po uplynuti teto nastavene doby se ten obrazek pouze prestane zobrazovat, ale fyzicky tam ten soubor zustane, pokud ho neprepise novejsi.
xkovi_ce4you (568)|17.11.2005 10:56
Aha, no to je vlastne fakt, ze mi ty obrazky na obrazovce po case zmizi...jen sem si to neuvedomil, diky ;) A po jake dobe se prepisi? Mam nastaveno 8 obrazku, aby se skladalo do animace, znamena to tedy, ze devaty obrazek prepise prvni, tedy ten nejstarsi?
Myrek_ce4you (188)|17.11.2005 11:00
Asi jo, zkus to :)
xkovi_ce4you (568)|17.11.2005 11:02
[QUOTE="Myrek"]Asi jo, zkus to :)[/QUOTE]
ASI??? :D Jak tedy vis, ze se prepisuji? Jen abys me nemystifikoval:D
Marty-McFly (384)|21.11.2005 22:21
Dají se vůbec někde sehnat lepší ikony? Vím, že se to tu řešilo na více stránkách, ale nějak bez úspěchu.. Mám ještě starou verzi.. 1.0.4. něco :-)

EDIT: sorry, něco jsem už našel..
Seki_ce4you (63)|21.11.2005 23:40
Tak jestli jsi našel, tak dej prosím link, taky by se mi to hodilo. Díky :))
Marty-McFly (384)|22.11.2005 06:31
na tomhle foru jsou asi 2 sady, další se pokusím najít :-)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.11.2005 14:25
PW 1.2.2. je k dispozici, jak rychlý bude Myrek s jeho alternativní češtinou??:D
Myrek_ce4you (188)|26.11.2005 15:14
Som tu a stojim pri vas :D
Zdrzel me predmet Algoritmy a datove struktury :sarcastic:

Alternativní čeština pro 1.2.2 se všemi přeložitelnými texty v příloze :)

Screenshoty jsou zde.

Návod na instalaci češtiny:

1) V nastavení PocketWeather (položka Settings v menu) jděte na záložku General a nastavte jazyk na English (United States)
2) Uzavřete dialogové okno nastavení
3) V adresáři, kde je nainstalován PocketWeather, smažte soubor weathersetup.exe a nahraďte je souborem z tohoto archívu (pokud smazat nejde, resetujde PDA a zkuste soubor smazat po restartu).
4) V adresáři \Program Files\SBSH\PocketWeather smažte soubor pw_csy.dll a nahraďte jej souborem z tohoto archívu.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.11.2005 15:30
Hmm, jako vždy, bleskově! Díky za všechny uživatele :yes: . Tím ale nesnižuji původní překlad JP (Jana Pastrneka), ten tvůj to jen vyladí do všech podrobností, díky patří oběma... doufám, že se již neškorpíte, jak jsem tu před časem postřehl ;) .
Kato_ce4you (970)|26.11.2005 16:29
[QUOTE="Jarouš"]Hmm, jako vždy, bleskově! Díky za všechny uživatele :yes: . Tím ale nesnižuji původní překlad JP (Jana Pastrneka), ten tvůj to jen vyladí do všech podrobností, díky patří oběma... doufám, že se již neškorpíte, jak jsem tu před časem postřehl ;) .[/QUOTE]
Nicmene jsem furt nepochopil, proc jsou dve cestiny. Pouzival jsem tu standardni (od JP) a nevedel jsem, proc je nejaka alternativni - tak jsem zkusil tu alternativni od Myrka a musim rict, ze je to nebe a dudy - nicmene furt nechapu, proc jsou dve cestiny - imho by mela byt jen jedna - a to ta nejlepsi :cool:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.11.2005 18:52
Originál překlad je od JP, který za nás po dohodě spolupracoval s Adrianem, autorem programu. Z různých nárážek jsem pochopil, že spolupráce s ním nebyla vždy ... jak to kulantně charakterizovat ... plynulá, no. Základní překlad je proto od JP, ale autor neposílal a asi ani v nových verzích moc neposílá k překladu vše. Je to zejména vidět v položkách nastavení, kde zůstává občas něco nepřeloženého... no a Myrek, koumák, který ví jak na to, to vždy vyladí tak, že je to celé v češtině a vše je správně zobrazeno = např. text nepřeteče ze zvýrazněného podkladu apod.
JP a Myrku, je má dedukce, vycházející ze zdejších debat, správná??