Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

okno (115)|7.11.2005 20:39
komu tady jeste funguje RC6? mne vypllivla hned 1.11 takze ted jedu na trial ktery zitra kocni a docala uvazuji o nakupu - teda pokud se nenajde jna moznost :-)
Orloj_ce4you (299)|7.11.2005 21:28
[QUOTE="rk9"]To CommanderZ: musim se zastat programu Pocket Artist, je to snad nejlepsi program pro PDA co se tyce uprav bitmap ...[/QUOTE] -jeste je vytecney photogenics.. veci ktere se s nim daji delat, nejdou ani v shopu.. napriklad efektova vrstva uprav..
Omlouvam se za offtopic.. dekuji
xkovi_ce4you (568)|8.11.2005 01:26
[QUOTE="Red Dwarf"]Tak jsem to dal na jejich fórum a uvidíme, co nám Chris napíše. BTW, co znamená, že tenhle Text object "using ISO calculations"?[/QUOTE]
Uz sem cetl odpoved, bohuzel to ISO znamena, ze to pocita jako prvni tyden ten, co obsahuje 1.1. daneho roku, coz letos pripadalo na sobotu, cili dalsi tyden to bralo az od 8.1. atd.., coz odpovida, pac nyni mi uz tydny ukazuje spravne, prave proto, ze je dnes osmeho..
Pobidl sem Chrise, at se ridi PocketBreezem, kde maji tohle detailne vyreseno ;)
caryfuk_ce4you (36)|8.11.2005 17:46
Zdravím, nainstaloval jsem si tento soft, ale mám s ním jeden problém. Při tvorbě skinu se mi při jakémkoliv pohybu tlačítka, textu apod. zobrazuje hláška: Could not copy\Temp\~desktop.$$$ to \Themes\Desktop\ Poradí mi někdo, co s tím? Děkuji. :)
JanHavlicek (635)|8.11.2005 18:26
nevíte, jakou cestu zadat, když chci vytvořit zástupce na ploše od bluetoothu ? Mám MDAII s WM5 a klasický MS bluetooth stack
empiK (137)|8.11.2005 19:46
[QUOTE="caryfuk"]Zdravím, nainstaloval jsem si tento soft, ale mám s ním jeden problém. Při tvorbě skinu se mi při jakémkoliv pohybu tlačítka, textu apod. zobrazuje hláška: Could not copy\Temp\~desktop.$$$ to \Themes\Desktop\ Poradí mi někdo, co s tím? Děkuji. :) [/QUOTE]


Mam naprosto stejny problem :?
xkovi_ce4you (568)|8.11.2005 21:05
[QUOTE="JanHavlicek"]nevíte, jakou cestu zadat, když chci vytvořit zástupce na ploše od bluetoothu ? Mám MDAII s WM5 a klasický MS bluetooth stack[/QUOTE]
Na teto strane si stahni muj navod, kde je to presne popsany.. zjistis ze tohle a mnoho dalsich systemovych utilit je treba zadat pomoci specifického cisla CPL appletu.. ;)

EDIT: Jinak na BT stacilo u me zadat \Windows\BTConnManagerCE.exe a je to v poho..doporucuju na nektery veci vyhledavat nikoli pres pruzkumnika wisbaru kdyz hledas cestu k danemu programu, ale otevri si treba Total Commander a zkopiruj si cestu k tomu programu a dopln ji pak do cesty k programu ve Wisbaru..taky moc nechapu, proc nektere programy Wisbar nevidi, ale kdyz k nim zadam cestu, tak funguji..
caryfuk_ce4you (36)|9.11.2005 18:10
[QUOTE="caryfuk"]Zdravím, nainstaloval jsem si tento soft, ale mám s ním jeden problém. Při tvorbě skinu se mi při jakémkoliv pohybu tlačítka, textu apod. zobrazuje hláška: Could not copy\Temp\~desktop.$$$ to \Themes\Desktop\ Poradí mi někdo, co s tím? Děkuji. :) [/QUOTE]

Opravdu mi nikdo neporadíte?:? Pomoooooc!!!! Prosíííííííím!!!!!
Red Dwarf_ce4you (187)|9.11.2005 18:40
No, než ti poradí nějaký opravdový odborník, budu ti muset stačit já a mé rady:
1) SR
2) reinstalace WA + WAD
4) máš v MDA dostatek volného místa?
3) HR + 2)

EDIT: před HR bych ještě zkusil napsat o problému na fórum www.lakeridgesoftware.com. Minulý týden jsem tam cosi psal a odpověděl mi sám tvůrce programu ještě ten den. Navíc je tam spousta zběhlých uživatelů, určitě ti někdo poradí.EDIT
JanHavlicek (635)|9.11.2005 18:56
[QUOTE="xkovi"]Na teto strane si stahni muj navod, kde je to presne popsany...[/QUOTE]

díky za návod, to přes cplmain funguje, o tý neviditelnosti souborů ve wisbaru taky vím, je to pěkně na pytel
xkovi_ce4you (568)|9.11.2005 20:24
[QUOTE="JanHavlicek"][QUOTE="xkovi"]Na teto strane si stahni muj navod, kde je to presne popsany...[/QUOTE]

díky za návod, to přes cplmain funguje, o tý neviditelnosti souborů ve wisbaru taky vím, je to pěkně na pytel[/QUOTE]
Neni zac ;) Taky mi pekne dlouho trvalo, nez sem zjistil, ze se ta neviditelnost ve wisbar da obejit treba pres commander..ale porad mi schazi vstup do ActiveSync, zadny cplmain na nej neni, takze to okno, ve kterem mas jen dve tlacitka spustit a ukoncit synchronizaci musim mit zastupce v start nabidce..a docela me to stve :((
caryfuk_ce4you (36)|9.11.2005 21:49
BINGO!!! Konečně jsem to našel. Taková pí.....a a já se s tím patlám celý den.:sarcastic: :D
beecher (9270)|10.11.2005 06:30
[QUOTE="caryfuk"]BINGO!!! Konečně jsem to našel. Taková pí.....a a já se s tím patlám celý den.:sarcastic: :D [/QUOTE]To je tzv. zlate pravidlo internetu: Urcite na ten problem uz nekdo narazil, vyresil a to cele povesil na Interenet, takze je mozne ho vyhledat... ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|10.11.2005 14:40
[QUOTE="caryfuk"]BINGO!!! Konečně jsem to našel. Taková pí.....a a já se s tím patlám celý den.:sarcastic: :D [/QUOTE]

Můžu tě poprosit, abys to řešení hodil i sem? Některé uživatele by to mohlo zajímat. Mě teda určitě, protože mi to po dnešním vynuceném HR hlásí úplně to samé :mad:
empiK (137)|10.11.2005 17:56
Zkus tohle:
No, než ti poradí nějaký opravdový odborník, budu ti muset stačit já a mé rady:
1) SR
2) reinstalace WA + WAD
4) máš v MDA dostatek volného místa?
3) HR + 2)

:D
caryfuk_ce4you (36)|10.11.2005 18:34
Je to hrozně jednoduchý. Podržet stylus na ploše, vybrat "theme manager". Vpravo nahoře je nápis "Desktop theme" s malou šipečkou.( Tu jsem pořád přehlížel :D ) Ťuknout a vybrat "Settings" a najít cestu k default theme. My device\Themes\Desktop\Default . A je to.:D
Red Dwarf_ce4you (187)|10.11.2005 19:24
to empiK: To mám za svojí dobrotu, že jsem se vám snažil pomoct!?! :evil: ...:D

to caryfuk: Diky diky, uz to jede :yes:
JanHavlicek (635)|10.11.2005 20:08
mám nainstalovaný pořád WAD RC6 (ještě pořád funguje :) ), ale mám tam problém s HW tlačítky, tl. "Notes" mám nadefinovaný na OK/CLOSE, po jeho stisknutí se sice program zavře, ale zároveň se spustí contacts a activesync. Pak dál tlačítko "Calendar", který je nadefinovaný na landscape mod (left), po jeho stisku se obrazovka otočí, ale zároveň se spustí aplikace Phone, nemáte někdo podobný problém ? Díky
Kato_ce4you (970)|10.11.2005 22:30
[QUOTE="JanHavlicek"]mám nainstalovaný pořád WAD RC6 (ještě pořád funguje :) ), ale mám tam problém s HW tlačítky, tl. "Notes" mám nadefinovaný na OK/CLOSE, po jeho stisknutí se sice program zavře, ale zároveň se spustí contacts a activesync. Pak dál tlačítko "Calendar", který je nadefinovaný na landscape mod (left), po jeho stisku se obrazovka otočí, ale zároveň se spustí aplikace Phone, nemáte někdo podobný problém ? Díky[/QUOTE]
Jo - tenhle problem mam taky :? Myslel jsem, ze jsem sam...
xkovi_ce4you (568)|11.11.2005 21:39
Jinak je zde nova verze, 1.0.0.1 build 2, prinasi par libivych novinek, aspon co sem si vsiml hned na zacatku, ze k funkci docku je pridana moznost, aby se dock automaticky zavrel, kdyz z nej spustite nejakou aplikace, coz je velice prakticke, ze ji nemusite pak zavirat..dale se trochu zmenil system %xxx% prikazu, je trochu intuitivnejsi a napr. pro prikazy ohledne volne/pouzite pameti karet ci ramky se to zadava uz malicko jinak..napomuze vam defaultni skin, ktery se s instalaci sam zapne..ale to uz poznate sami;)
Kato_ce4you (970)|11.11.2005 21:56
Super - automaticke zavirani docku (ze to nemelo) me dost stvalo. Takze heureka - jdu instalovat novou verzi, prepinat docky a udelat nove "pseudo start menu" :yes:
lukike (278)|13.11.2005 11:08
Vie mi niekto napisat presny postup ako zmenim ikonky v hornej liste wisbaru???
Pri stahovani zo zlozky tematka je pri wisbare napisane,ze ikonky musim presunut rucne,no ale neviem kam,...:sarcastic:
marty... (13)|13.11.2005 11:52
Měl jsem nainstalovanou nějakou vezi asi R6, poté co mě byo oznámeno že je trial a vyprší jsem tam hodil tu novu trial na 7 dní...ta mě samozřejmě doběhla taky, takže jsem odinstaloval WA a WAD smazal vše co po nich zbylo...a při pokusu nainstalovat tu Rc6 z CABU přímo v PDA mě to hlásí: program není kompatibilní s touto vezí systému...bla bla pokračovat...pak mě to hodí chybovou hlášku je WAD nebyl korektně nainstalován a mám spustit setup znovu...

Díky Marty
CommanderZ (1798)|13.11.2005 17:44
Zkus ten soubor znova stahnout z netu a znova nahrat do PDA - nekde se mohl pokazit
Red Dwarf_ce4you (187)|14.11.2005 19:13
Mám následující problém: upravím si ikonu pro WAD, například ikonu baterie do horní lišty. "Průhledné" čili neviditelné budou všechny pixely stejné barvy jako ten v levém dolním rohu. Takto ovšem nelze "zprůhlednit" ikony , které chci umístit na Today (respektive Virtual page). Neporadí někdo?
00101776_screen_rmZx.jpg
Michal Hrubý (24)|14.11.2005 21:35
[QUOTE="Red Dwarf"]Mám následující problém: upravím si ikonu pro WAD, například ikonu baterie do horní lišty. "Průhledné" čili neviditelné budou všechny pixely stejné barvy jako ten v levém dolním rohu. Takto ovšem nelze "zprůhlednit" ikony , které chci umístit na Today (respektive Virtual page). Neporadí někdo?[/QUOTE]
Pokud máš obrázek který chceš vložit na virtual page, průhledné plochy musí být čistě fialové tzn r/g/b - 255/0/255, ale podle toho screenu by se mohlo skoro zdát, že jsi se o to pokoušel. Zkus tam ten obrázek dát jako button a ne shortcut, taky je možná problém ve formátu - jpeg při komprimaci nepatrně změní barevné spekrum a hned je fialová neprůhledná. Jinak na stránce výborně fungujou klasické ikony ve formátu .ico
Tady se můžeš podívat jak ikony vypadají, všechny jsou volně ke stažení na wincustomize.
Red Dwarf_ce4you (187)|14.11.2005 21:51
No ikon mám asi na 2 CD, takže vybírat je z čeho, stránky wincustomize, deviantart... znám. Ale většinu ikon mám ve formátu *.png a moje veškeré softwarové "vybavení" je Malování ve Windows a IrfanViewer :O Takže ikony předělám do *.bmp, upravím fialovou, uložím zpátky jako *.png nebo *.jpg a vše funguje. Dost ikon musím také zmenšovat (opět IrfanViewer). Existuje tedy nějaký free program, kde můžu zadat 255-0-255, abych měl tu barvu přesně a bylo to skutečně průhledné?

PS: Ten fialovej slon je tam jako Button, ne Shortcut.
Michal Hrubý (24)|14.11.2005 23:29
V malování ve windows to jde, fialová je tam přímo v panelu barev a navíc je tam definování vlastních barev. Můžeš použít i soubor pro Pocket Plus odsud.
xkovi_ce4you (568)|15.11.2005 18:15
Pro zajemce o shortcuty ruznych systemovych funkci (otoceni obrazovky nevyjimaje) lze vedle cplmain prikazu uzit i funkce, ktere podporuje samotny Wisbar..je to tak jednoduche, az to neni hezke, konkretni kody najdete na teto strance fora lakeridge;)
JanHavlicek (635)|16.11.2005 18:34
u wisbaru celkově mě hrozně štve ta "rychlost", než se přepne do landscapu. Kór ta horní lišta
Red Dwarf_ce4you (187)|18.11.2005 22:08
Stáhnu novou verzi (build 2), nainstaluju, restartuju, ale docky se mi nezavíraj. Musí se nejprve odinstalovat stará verze WADu?

EDIT: No nic, už jsem to našel.
xkovi_ce4you (568)|19.11.2005 18:24
[QUOTE="Red Dwarf"]Stáhnu novou verzi (build 2), nainstaluju, restartuju, ale docky se mi nezavíraj. Musí se nejprve odinstalovat stará verze WADu?

EDIT: No nic, už jsem to našel.[/QUOTE]
Sis jako myslel, ze to bude delat jen tak samo od sebe, jo? :D Mas stejny jako s tou funkci "visible by default".. docela mi trvalo, nez sem na to prisel..ale kdyz se mi po restartu nastartovaly vzdy vsechny docky, co sem mel vyrobeny, zacal sem hledat a pochopil tuto funkci;)

Tahle funkce automatickeho zavirani je fajn, ale z jistych duvodu (zasveceni jiste chapou proc :D ), tuto verzi zatim nemohu, nebo spis nechci instalovat;)
hrtak_ce4you (314)|28.11.2005 14:10
Tak ja se taky pochlubim svym nejnovejsim vytvorem
jde o spojeni
- wallpaperu a docku od daniele72
- Black panther 10.3, ze ktereho sem pouzil wisbar skin a psShutXp skin
- Par veci z WAD default skinu (hlavne teda "home" stranka)
- A konecne vlastni vyroba, - tzn uprava bar listy + tvorba tlacitek, lehke prekopani wallpaperu v photoshopum a uprava nekterych ikon

- Cele to bezi na MDA2 s WM5 (tzn QVGA)
xkovi_ce4you (568)|29.11.2005 01:16
V cem si vytvoril tu animaci? Ja na to uzivam Ulead Gif Animator, ale vysledne gify jsou v mizerne kvalite a nevypada to tak ostre a jasne, jako tohle, co tu ted vidim;)
hrtak_ce4you (314)|29.11.2005 09:32
[QUOTE="xkovi"]V cem si vytvoril tu animaci? Ja na to uzivam Ulead Gif Animator, ale vysledne gify jsou v mizerne kvalite a nevypada to tak ostre a jasne, jako tohle, co tu ted vidim;) [/QUOTE]
Make gif 1.3
Radek Novák (309)|29.11.2005 13:07
Někdo mi říkal, že prý s WAD odkchází rychleji baterka. Co je na tom pravdy? :O
Kato_ce4you (970)|29.11.2005 15:23
[QUOTE="Spider"]Někdo mi říkal, že prý s WAD odkchází rychleji baterka. Co je na tom pravdy? :O [/QUOTE]
No teoreticky to mozne je, protoze kdyz ma clovek WAD, tak si s tim furt hraje... pricemz normalne by na to PDAcko nesahl... :D
Jinak je mozne, ze se baterka vybije driv, protoze mam pocit, ze je WAD dost narocnej na vykon... tzn. musi vic makat -> rychleji se vybije..
MilanSu (823)|29.11.2005 17:44
Tak jsem si vcera stahnul trial WAD 1.0.0.2 na odzkouseni pred nakupem. Docela se mi libi, jakztakz se darim si udelat today a zde jsem prave narazil. Pokud vytvorim trba button, tak premistit ho lze jedine tapnutim a tukanim na Up (down ...), coz je hrozny.
A pak mi nejsou zcela jasne souradnice rectangle, jestli to dobre chapu, tak levy horni a pravy spodni roh ....
MilanSu (823)|29.11.2005 21:11
Jeste jedne vec mi neni jasna, mam 4 stranky a na kazde strance se v zahlavi meni pouze stisknute tlacitko.
Myslel jsem, ze staci zadat do .items odkaz na stejne tlacitko, tzn. ze se nemusi otrocky opisovat (a zvetsovat vlastni skin). Nejde dat pinned, jelikoz se kazde tlacitko vyskytuje pouze na 3 strankach ze ctyrech (na jedne je pressed)
Red Dwarf_ce4you (187)|29.11.2005 22:12
Jakýkoliv objekt lze po today posunovat tak, že na něj tapneš stylusem, držíš a posunuješ. Někdy to chvilinku trvá, než se ti ikonka hne, tak pár vteřin počkej. Tohle nefunguje pouze v případě, že je zaškrtnuto "Lock items".

Co se týče stisknutého tlačítka na jedné a nestisknutého na x dalších, je asi tebou popisovaný způsob jediný, alespoň co já vím.

Otázku ohledně rectangle nechápu :oops:
CommanderZ (1798)|29.11.2005 22:14
[QUOTE="MilanSu"]Jeste jedne vec mi neni jasna, mam 4 stranky a na kazde strance se v zahlavi meni pouze stisknute tlacitko.
Myslel jsem, ze staci zadat do .items odkaz na stejne tlacitko, tzn. ze se nemusi otrocky opisovat (a zvetsovat vlastni skin). Nejde dat pinned, jelikoz se kazde tlacitko vyskytuje pouze na 3 strankach ze ctyrech (na jedne je pressed)[/QUOTE]

Dej je vsechny pinned a na to specificke zmacknute nech normalni a posun ho do popredi ;)
TheMelin (1642)|29.11.2005 22:36
Chtěl bych se zeptat zkušených uživatelů používající Wisbar Advance na zařízeních phone Edition co znamená volba Použít RIL pro detekci intenzity signálu a zda jí mám mít zaplou či nikoliv. Děkuji
michpo (206)|30.11.2005 00:06
[QUOTE="MilanSu"]Jeste jedne vec mi neni jasna, mam 4 stranky a na kazde strance se v zahlavi meni pouze stisknute tlacitko.
Myslel jsem, ze staci zadat do .items odkaz na stejne tlacitko, tzn. ze se nemusi otrocky opisovat (a zvetsovat vlastni skin). Nejde dat pinned, jelikoz se kazde tlacitko vyskytuje pouze na 3 strankach ze ctyrech (na jedne je pressed)[/QUOTE]

Uz skoro 2 tydny je venku verze 1.0.0.3, ve ktere pribyla moznost si nastavit na kterych strankach ma byt vec viditelna (pinned).

Seznam zmen ve verzi 1.0.0.3 najdete zde.
MilanSu (823)|30.11.2005 02:24
No to jsem zkousel si stahnou verzi 1.0.3, ale stahne se stejne verze 1.0.2, alespon co jsem skousel Desktop installer
Tak mi to nedalo, ¨zkousel jsem i cab, ale porad jenom verze 1,0,2. Kde jsi stahoval 1,0.3
beecher (9270)|30.11.2005 08:29
[QUOTE="TheMelin"]...Použít RIL pro detekci intenzity signálu...[/QUOTE]Tohle zapni pokud ti zlobi ukazatel signalu ve WA. WA to pak necte ze systemu, ale primo z rozhrani Radia...
MilanSu (823)|30.11.2005 13:42
Jde udelat DOCK pruhledny, nemyslim b nastaveni Opacity (to se mi zmeni i okraje). Jde mi o to, ze by zustaly okraje docku 100 % opacity a vnitrek pruhledny. Pokud dam vnitrek fialovy jako u button, zobrazi se
CommanderZ (1798)|30.11.2005 14:24
Tam nejde ani tak o fialovost jako hlavne o alfa kanal - to je to co urcuje pruhlednost.
MilanSu (823)|30.11.2005 14:44
To Commander : :sarcastic: :cool: , jde nebo nejde ???
CommanderZ (1798)|30.11.2005 15:23
Uplne pruhledny pujde urcite, castecne asi ne. Tohoto efektu jde docela dobre docilit vhodnym zvolenim barev (tmavy okraj, svetly vnitrek a treba 60-80% opacity. Pak ten okraj vypada skoro jako nepruhledny a naopak svetlym vnitrkem vsechno prosvita velmi dobre), i kdyz to samozrejme neni absolutni.
MilanSu (823)|30.11.2005 17:31
Tak jsem si trochu pohral s nastavenim, a s dockama, je to sikovny nastroj. Sice je pravda, ze restart trva o neco dele, ale kolikrat ho delate v beznem provozu.
Jeste kdyby sla nastavit pruhlednost docku pres najeke klicovani, ale i tak to není spatny.
Prikladam vzorek
00104601_Dock_A5qF.jpg