Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

Jirkac_ (269)|18.10.2005 19:05
tak ted se tim vsim prokousavam, hledam pekny ikonky a taky nejaky to pozadi a experimentuju co to jde :) je to fakt dobra vec ten wis bar + desktop plugin ! Az budu mit nejaky final vysledek, podelim se a diky moc za pomoc.
Red Dwarf_ce4you (187)|18.10.2005 19:08
To markjag: A co takhle vyrobit si ve WADu odkaz na ten soubor na today? Ja mám takhle řešenou rozečtenou knihu.Nápis možno zvolit téměř libovolný :yes:
Jirkac_ (269)|18.10.2005 20:53
jeste jsem neprisel na to, jak udelat vlastni dialpad skin, resp kde je muzu treba stahnout ? ve spouste ukazek v tomhle threadu je naskinovanej i dialpad, vim ze se to da udelat pomoci aplikace pskInstaller, ale nejde to jeste nejak jinak ?
markjag (386)|18.10.2005 21:11
[QUOTE="Brco"]Podrzis stylus na ploche a vyber Properties/vyber pozadovany plugin a zaskrtni polozku Pin. Potom sa ti bude vybrany plugin zobrazovat na vsetkych strankach.[/QUOTE]

No hups. Teraz mi doslo ze veruze PIN nepostacuje a nesplna to co chcem od toho :( . To co chcem asi podporovane ani nie je. Totiz ako som pisal chcem mat 2 virtualne stranky jednu na ozVGA a jednu na seVGA. Tym padom na jednej musi byt nastavenie SBHS Weather a SPB Pocket PLUS uplne ine ako natej druhej. Cize toto co chcem aby fungovalo by musela byt zahrnuta priamo podpora od WAD a to zrejme nie je vsak?

A co sa tyka dania odkazu na plochu s popisom tak jj to je jasne ze ide ale v SPB sa to neda? Totiz nepotrebujem videt ten odkaz stale len len ak vojdem do jednej zalozky.
Dik.
xkovi_ce4you (568)|19.10.2005 01:31
Jak zazalohuju WAD? Docela se s tim ted piplam, aby vse vypadalo skvele a desi me predstava, ze az za mesic budu delat kompletni ocistu pda formou HR, tak tohle vse budu muset absolvovat znova :(
blackdot_ce4you (139)|19.10.2005 11:49
[QUOTE="xkovi"]Jak zazalohuju WAD? Docela se s tim ted piplam, aby vse vypadalo skvele a desi me predstava, ze az za mesic budu delat kompletni ocistu pda formou HR, tak tohle vse budu muset absolvovat znova :( [/QUOTE]

\Themes\Desktop\Default\default.skin
Red Dwarf_ce4you (187)|19.10.2005 11:52
to markjag: A co ti teda brání, abys umístil ten shortcut jen na jednu stránku? Když nezaškrtneš "pin", tak se ti to nikde jinde nezobrazí. Nebude to sice přímo v SPB, ale kousek pod ním.

EDIT: Teď mě tak napadlo, že asi myslíš záložku v SPB a ne virtual page ve WAD, co?Tak to nevím a omlouvám se teda za OT:oops:
markjag (386)|19.10.2005 13:04
To s tym odkazom je to aj to najmenej. Strpim ho aj ked budem mat otvorenu akukolvek zalozku v SPB. No ale najvecsi problem mi robi to ze na jedenj virtual page chcem mat SPB+ nastaveny inak ako na druhej virtual page a to asi nepojde :(
Red Dwarf_ce4you (187)|19.10.2005 13:34
Tak to bohužel na 100% nejde! Když umístíš SPB na jednu stránku, je už pro všechny ostatní jakoby obsazený :no:
markjag (386)|19.10.2005 16:18
[QUOTE="Red Dwarf"]Tak to bohužel na 100% nejde! Když umístíš SPB na jednu stránku, je už pro všechny ostatní jakoby obsazený :no: [/QUOTE]

Ono je to ale v rukach programatorov WAD. Taketo nieco sa fakt da pomerne jednoducho naprogramovat. Bohuzial absolutne som neskusal prgoramovat pre PDA co ma mrzi pretoze by som si vedel predstavit ako by som si dorobil plugin ktory by sa o tento detail staral.
Zial moje programatorske vedemosti konica a zacianju u desktopov a objektovo orientovaneho programovania.
beecher (9270)|19.10.2005 16:42
Jak to tak posloucham, to neni o WADu, ale o tom, ze bys musel nejak donutit SPB P+ reagovat na to, na ktere strance/zalozce WADu se nachazi... A to chci videt... ;)
markjag (386)|19.10.2005 17:50
[QUOTE="beecher"]Jak to tak posloucham, to neni o WADu, ale o tom, ze bys musel nejak donutit SPB P+ reagovat na to, na ktere strance/zalozce WADu se nachazi... A to chci videt... ;)[/QUOTE]

Je to z casti aj o WAD pretoze tvorcovia WAD to tam mozu jednoducho iplementovat. Spb+si tie nastavenia niekde uklada a proste pri prepnuti na inu stranku virtualnu by proste nakopiroval WAD potrebne subory.

Je to krasna ide ale nerealna ale nemam na vyber. Lebo musim behat medzi ozVGA a seVGA. Ani Active Sync my nejde na ozVGA a navyse ked prepnem na seVGA mozem setky ikonu v SPB zas nastavovat :evil:
xkovi_ce4you (568)|20.10.2005 01:26
Chtel sem se zeptat, jak udelam zastupce treba pro "Odinstalovat programy" ci BT manazera? Nechci uzivat spodni listu napr. pro BT.. at sem se snazil, jak sem se snazil, kdyz zvolim add shortcut, tak se na BTConnManagerCE proste nedostanu, takovy soubor mi to ani nenabidne..podobne s odinstalovat programy..jedine, co sem nasel bylo neco jako "unload.exe" se stejnou ikonkou, ale nefachalo to..diky
Red Dwarf_ce4you (187)|20.10.2005 08:42
No já jsem udělal normálně shortcut a ten spouštěcí soubor jsem si našel ve složce Windows (u mě je to teda \windows\BTCpICE.exe)
xkovi_ce4you (568)|20.10.2005 16:53
Je to debilni ale jinak to neslo nez ze sem v total commanderu nasel cil, tedy BTConnManagerCE.exe a zkopiroval si cestu, co sem pak dal do cesty k shortcutu..ale kdyz bych mel vybirat pres pruzkumnika v WA, tak ho tam proste nenajde, nechapu to :(( Ale nenasel sem funkcniho zastupce k Activesync, aby mi naskocilo okno, kde muzu zapnout/vypnout synchronizaci..pokud ma nekdo tohle uz vyzkoumany, podelte se prosim ;)
xkovi_ce4you (568)|20.10.2005 17:23
Od vcerejska tu mame candidate 6, udajna posledni beta..a typicke chyby s today pluginem byly opraveny...tak doufejme ;)
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 03:53
Tak sem to konecne sesmolil, byla to piplacka, ale mam z toho radost, na zacatecnika to neni zle, takze tady nekolik screenu..zobrazene docky jsou samozrejme vysledkem tapnuti na prislusnou ikonu (my computer, network atd..).Omlouvam se, ze se to takhle roztahne, ale nevim, jak dat dva obrazky vedle sebe..jestli to vite, dejte mi pak vedet a ja prispevek upravim ;)
00097561_screen1_BVFJ.jpg 00097561_screen2_4nkd.jpg 00097561_screen3_jf8X.jpg 00097561_screen4_s1u.jpg 00097561_screen5_wFdf.jpg 00097561_screen6_FQKs.jpg 00097561_screen7_5RoC.jpg 00097561_screen8_pcFQ.jpg
Brco_ce4you (447)|22.10.2005 09:35
Presiel som z Expea na Vistu a ked urobim SR, tak sa mi vsetko nastavenie a vsetky stranky stratia a ostane to "hole". To sa mi z Expea nestalo. Viete v com to moze byt?
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 11:39
[QUOTE="Brco"]Presiel som z Expea na Vistu a ked urobim SR, tak sa mi vsetko nastavenie a vsetky stranky stratia a ostane to "hole". To sa mi z Expea nestalo. Viete v com to moze byt?[/QUOTE]
Na kterou Vistu si presel, Vista Beta ONE? Obcas se mi to taky stane, pomuze v nejhorsim druhy SR..ale hlavne musim chvili pockat..hned prvni virtual page oznacena jako Desktop ma totiz celkem 3 docky, dalsi stranky minimalne 4..tedy dohromady tak 8 docku s ruznymi meraky baterie ci pameti..a z nepochopitelnych duvodu proste po SR se vsechny docky otevrou a musim je postupne na kazde strance uzavrit..a to docela trva..na n30 trva s SEckama uz samotnej start dlouho, ale pak jeste po nabehnuti WA2 minimalne 10 vterin cekam, nez naskoci skin WAD (asi jak loaduje vsechny ty docky..precijen ty meters jsou vlastne z Pocket+, a tomu taky trva nejaky cas, nez zacne ukazovat stavy..proto tedy zrejme ta prodleva)
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 11:41
A jeste otazecka, jak delate prosim ty screeny 2 vedle sebe?Koukam, ze sem tu tak trochu zaspamoval stranku:) Do budoucna bych se toho ale chtel vyvarovat ;)
Brco_ce4you (447)|22.10.2005 16:49
[QUOTE="xkovi"]Tak sem to konecne sesmolil, byla to piplacka, ale mam z toho radost, na zacatecnika to neni zle, takze tady nekolik screenu..zobrazene docky jsou samozrejme vysledkem tapnuti na prislusnou ikonu (my computer, network atd..).Omlouvam se, ze se to takhle roztahne, ale nevim, jak dat dva obrazky vedle sebe..jestli to vite, dejte mi pak vedet a ja prispevek upravim ;) [/QUOTE]

Ako mam donutit novy DOCK, ktory vytvorim a dam si don ikony aby sa mi zavrel. Mam ho stale na ploche a neviem ako to urobit. Daju sa nejako zaktivovat tlacitka v DOCKU na minimalizovanie, zvacsenie a zavretie docku? A tiez ako nahodim nove ikony pre PocketBreeze?

diki
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 17:36
Vydrz jeste chvili, prave vyrabim slibovany navod a vse toto tam bude podrobne popsane.. ale pokud si nedockavy, poradim ti, udelej si nejaky text object ci button na docku a zvol u toho v properties u action hide dock a bude to ;)
Kato_ce4you (970)|22.10.2005 17:44
Hmmm - pekny :) Jsem mel WA(D) v RAMdisku32 a zkousel jsem si hrat s Pocket Hack Masterem - taktoval jsem na 995MHz a nejak to vytuhlo, tak mi vymazal kompletni RAMdisk a registry... takze opoustim (vlastne uz jsem opustil :D) Expeu a zkusim Vistu - uz se moc tesim na navod - s dockama jsem si zatim nehral..
[QUOTE="xkovi"]A jeste otazecka, jak delate prosim ty screeny 2 vedle sebe?Koukam, ze sem tu tak trochu zaspamoval stranku:) Do budoucna bych se toho ale chtel vyvarovat ;) [/QUOTE]
Imho to nevyresis - vic obrazku muzes vlozit primo do textu, kdyz mas obrazek nekde ulozenej (na netu) a sem hodis primo pres tag |IMG|http://www.cesta.cz/obrazek.jpg|IMG| (samozrejme misto | patri hranate zavorky) - pak sem muzes hodit obrazky vedle sebe, ale kdyz pouzijes funkci prilozit soubor, tak se to vzdycky zobrazi takhle. Ale podle me to neni na skodu a vubec nevadi, ze je to pod sebou :cool:
Kato_ce4you (970)|22.10.2005 17:48
Jo jeste jsem se chtel zeptat - neda se v WA nejak nastavit minimalizace programu ala SPB P+? Stejne tak mi vic vyhovovalo, jak bylo v SPB P+ vyreseno prepinani - stacilo podrzet na krizku a vyjela nabidka s nazvy spustenych programu - to mi vyhovovalo daleko vice, nez tam davat vlastne zbytecne ikonu...
Pak bych se jeste zeptal, jak je to s ALT+TAB nabidkou - obcas se u nejakych zarizeni objevi na screenshotu a vypada to celkem efektne :yes:
No a jeste jeden dotaz mam na jazyku a ten si tedka nevybavim..
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 17:57
Ja teda nevim, mam spb p+ standardne nainstalovano, ale nikde nezobrazeno primo, jen schovane na jedne z virtual page pod pocketbreeze a ve WA sem nic konkretniho nenastavoval...rozhodne je vypnuta smart minimalizace, ale stiskni a pridrz pro ukonceni programu zaple je..ovsem funguje to tak, ze jak tazeni stylusu smerem od zaviraciho krizku dolu, tak pridrzeni stylusu na nem mi zpusobi minimalizaci..tedy stejne jako spb p+, pokud jen tapnu, program se uzavre...
Slo to takhle uz na p+ 2.5, jedine, co nefacha je nastaveni vyjimek, kdy tapnuti na zavreni ma zpusobit jen minimalizaci...ale klasicka minimalizace jede v poho, jako by bylo normalne jen spb p+
Brco_ce4you (447)|22.10.2005 17:59
[QUOTE="xkovi"]Vydrz jeste chvili, prave vyrabim slibovany navod a vse toto tam bude podrobne popsane.. ale pokud si nedockavy, poradim ti, udelej si nejaky text object ci button na docku a zvol u toho v properties u action hide dock a bude to ;) [/QUOTE]
Diki, tiez som na to prisiel. Staci sa s tym pohrat a da sa prist na vsetko.
Red Dwarf_ce4you (187)|22.10.2005 18:22
to Kato: Jde to nastavit určitě v rámci general settings daného tématu, mě to normálně funguje. Někde se tam nastavuje aby se program po tapnutí na křížek nezavřel, ale minimalizoval (smart minimalizace?). Pak se normálně klikne na ikonu, která vede na general settings, a tam se objeví seznam spuštěných programů a jdou normálně zavřít. Snad sem to napsal srozumitelně ;)

Jinak pokud chceš na plochu ikon co nejmíň, jde taky v general settings nastavit, aby se například po tapnutí na hodiny v horní liště něco otevřelo. Rozlišuje se i krátké tapnutí a tap and hold, takže teoreticky ušetříš 2 ikony! Ale nevím, umí-li to WA, nebo je třeba mít i WAD.

to xkovi: Na ten návod se už těším, i když jsem už pochopil a použil i pro mě donedávna neznámou fci DOCK.
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 20:42
Takze sem to dokoncil, byl to teda porod, sam si ted rikam, jak sem se k tomu mohl prinutit, obdivuju kazdeho, kdo tu nejaky navod vyrabel..ono doplnovat vse screeny a textem, aby to davalo trochu smysl, to je opravdu docela narocne.. snad sem to napsal srozumitelne a nekomu to pomuze, takze stahujte, kritizujte a navrhujte pripadne zlepseni, nestydte se :D
Jeste upozorneni,ze nastavovani DOCKU je az od strany c. 3, ja sem udelal kompletniho pruvodce nastavenim, protoze me zacalo bombardovat spousta lidi po ICQ, jak ze se to dela - byli to vesmes uplni zacatecnici, kteri se domnivali, ze to takhle bude vypadat samo od sebe jiz po instalaci...tak aby se necitili osizeni..pac Dortuv navod jiz nestaci, dost se zmenilo (spise k lepsimu nastesti), takze nektere nastaveni se zjednodusilo a jine pribylo...

EDIT: navod kosmeticky upraven a doplnen o nekolik drobnosti (zavirani docku pres klasicke tlacitko vypnout, fce visible by default..), prosim adminy, aby puvodni soubor "Navod.doc" vymazali, diky ;)
DavidFawn (70)|22.10.2005 20:43
nevíte, jak jde u Wisbar Advance zrušit zobrazovaní té ikony baterie v systray? mám už jiný indikátor od Resco Explorer, který se mi líbí mnohem víc... zkoušel jsem hledat, ... ale nic moc :-(
TheMelin (1642)|22.10.2005 21:28
V nastavení WA máš záložku přiřazení k tlačítkům. Zde si vybereš požadovanou položku, v tvém případě baterie/paměť a odškrtneš položku zobrazovat. A je to ;-)
Všude jsi nehledal :D
Brco_ce4you (447)|23.10.2005 20:50
Ako sa da zaktivovat ten Dock, ktory vyzera ako ten pri vypnuti XP na desktope?Vsetky tlacitka su na nom akoby v pozadi a su neaktivne.
Pomohlo by zrejme pouzitie podobneho freewaru, co vypne PDA ako pri XPckach.
xkovi_ce4you (568)|23.10.2005 22:09
Moc nechapu, na co se ptas, ale zda se, ze mluvis o PSshutupXP, takze si pro nej udelej zastupce, je to normalni program, takze se ti "dock", ackoli to je klasicke okno, ve kterem se otvira tento program i bez WAD, bude pak spoustet pri tapnuti na nej ;)
DavidFawn (70)|23.10.2005 22:25
nevíte čím to je, že u mého MDA Compact nemůžu mít v horní liště zobrazenou ikonku dostupnosti GPRS ? není v tom seznamu pro zobrazení...a vždycky při vypínání gprs se vypne i wisbar :(
TheMelin (1642)|23.10.2005 22:58
Pouzivam WAD a chtel bych mit vyplou spodni listu.Ale pouzivam Card Export, ktery ma ikonu ve spodni liste pomoci ktere prepinam Active sync nebo Card Export. Mate nejaky tip ci napad jak vyresit toto prepinani pomoci WAD?
Kato_ce4you (970)|23.10.2005 23:28
Cim se daji vytvaret a upravovat TNGecka? Pokud mozno nejakym free editorem? Jedna se mi totiz o to, ze tim, ktery pouzivam ted se mi stane vzdycky takova nemila vlastnost - kdyz dam ulozit, tak se mi ztraci pruhlednost :( Vim, ze se to nekde resilo (mozna tady, mozna na foru wad, mozna nekde jinde) v souvislosti se zmensovanim ikon z VGA do QVGA - ovsem nejak ted nemuzu najit kde a je to pro me dost dulezita funkce. Takze predem diky za help ;)
xkovi_ce4you (568)|23.10.2005 23:45
Predpokladam, ze pouzivas asi Irfan View, ze? :D Mam ale pocit, ze se to da nastavit primo v nem, aby neztracel pruhlednost..ze uz sem to v nem delal..uz si ale nepamatuju jak, sorry :)
simir_ce4you (274)|24.10.2005 09:09
Mam problem s deskopem a to dost velky,neustale se mi pda sekne a je nutny HR jak je to sakra mozne,proc?uz jsem na nerv:mad:
Kato_ce4you (970)|24.10.2005 11:23
[QUOTE="xkovi"]Predpokladam, ze pouzivas asi Irfan View, ze? :D Mam ale pocit, ze se to da nastavit primo v nem, aby neztracel pruhlednost..ze uz sem to v nem delal..uz si ale nepamatuju jak, sorry :) [/QUOTE]Ne - pouzivam i-Fun Viewer - od Xequte.. Ale klidne sahnu po tom Irfanu - pokud to zvladne.. ;)
xkovi_ce4you (568)|24.10.2005 19:48
Rekl bych, ze neni vec, co by Irfan View nezvladl :D
xkovi_ce4you (568)|24.10.2005 22:19
Poradte, jak mam zmenit prilozeny soubor? Mel bych par uprav pro muj navod, sice malickosti, ale zvlaste jedna mi prijde docela zasadni, bych ji tam rad dopsal...ale nemuzu editovat primo prilozeny soubor, jen prilozit dalsi :sarcastic:
Kato_ce4you (970)|24.10.2005 23:22
[QUOTE="xkovi"]Poradte, jak mam zmenit prilozeny soubor? Mel bych par uprav pro muj navod, sice malickosti, ale zvlaste jedna mi prijde docela zasadni, bych ji tam rad dopsal...ale nemuzu editovat primo prilozeny soubor, jen prilozit dalsi :sarcastic: [/QUOTE]
Napsat adminovi - jina cesta neni :sarcastic: :no:
TheMelin (1642)|24.10.2005 23:42
To nikdo kdo pouziva WAD nepouziva Card Export?
xkovi_ce4you (568)|25.10.2005 01:16
[QUOTE="TheMelin"]To nikdo kdo pouziva WAD nepouziva Card Export? [/QUOTE]
Kdyz mi povis, k cemu to je, treba to zacnu pouzivat :D
simir_ce4you (274)|25.10.2005 09:53
Ahoj,mam dotaz je-li nutne mit na standartni obrazovce pluginy aby se mi pak mohli ukazovat na obrazovce ve WAD.diky
Red Dwarf_ce4you (187)|25.10.2005 10:00
Pokud máš v Today třeba SPB Pocket+, zapneš WAD a chceš si umístit Pocket+ někam na tebou vytvořenou virtual page, tak ten plugin program nenajde a je naopak třeba ho na standardním Today (bez aktivovaného WAD) vypnout.
okno (115)|25.10.2005 10:01
[QUOTE="simir"]Ahoj,mam dotaz je-li nutne mit na standartni obrazovce pluginy aby se mi pak mohli ukazovat na obrazovce ve WAD.diky
[/QUOTE]

aby jsi mohl nejaky plugin pouzit v WAD tak jej musis mit vypnuty v klasickem zobrazeni (mimo WAD) jinak ho nebude mozne pouzit
simir_ce4you (274)|25.10.2005 10:10
To jsem potreboval slyset,diky za rady:yes:
xkovi_ce4you (568)|25.10.2005 11:47
[QUOTE="simir"]To jsem potreboval slyset,diky za rady:yes: [/QUOTE]
Ne ze bych te chtel kritizovat, ale je videt, ze v mem navodu si sel rovnou na vec a necetl uplny uvod, hned v druhe vete pisu:

...snad jen pripomenu, ze nelze mit na today plugin jak na zakladni obrazovce bez zapleho WA, tak zaroven na nektere z virtuálních stranek WA, bohuzel...

;) :D
xkovi_ce4you (568)|25.10.2005 11:51
Jinak si dovolim upozornit, ze na strance 13 teto diskuze sem umistil aktualizovanou verzi meho navodu, doplnenou o par cennych informaci.. jen pro ty, co je nenapadne cist diskuze smerem dozadu (uplne kazdy, ze? :D )
simir_ce4you (274)|25.10.2005 14:14
Help:jak mam udelat abych mel plugin spb finance,se mi to nejak nedari:?