Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2005 21:40
Hezký, dokonce už i pro WM 5.0 :yes:
markjag (386)|2.10.2005 22:53
No urobil som si to. Vdaka autorovi za ten navod. Nemusel to az tak podrobne no ale iste to niekto oceni. Ja si to vazim nesmierne taketo nieco na PDA.... to sa fakt tesim :> .
Troska ma trapi este jedna vec a to s LOCK ITEMS a na to mam prave jednu otazku a preto sa chcem spytat ci sa da nastavit lock items len specialne na buttony v hornej liste? Totiz chcem si spravit jednu virtual page taku ze DESKTOP a tam chcem mat ikony s moznostou hybat s nimi ale s tym aby sa s buttonmi hybat nedalo. Ak niekto tuto moju lamersku otazku vyriesi budem mu vdacny. Dik.
markjag (386)|3.10.2005 21:49
Ah jaj. Dost casto mam Soft Resety :( . A neviem ci je to koli tomuto pluginu ale PocketElma my seka!!! na zaciatku ked som ju skusal tak mi nesekala.

Ale celkovo sa my zda nestabilny tento release candidate. Vy s tym zijete v pohode? Today casto my zamrzne a nejde klikat napriklad ani na SPB PocketPlus...
okno (115)|11.10.2005 10:11
mam stejny problem, caste sekani a vetsinou nezvlada prepnuti do landscape - Today pluginy zmizi :-(
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 16:05
[QUOTE="okno"]mam stejny problem, caste sekani a vetsinou nezvlada prepnuti do landscape - Today pluginy zmizi :-([/QUOTE]
:?: Pro Landscape si muzes udelat vlastni virtualni stranky - resp. primo musis - ty nejsou videt v portrait modu a obracene ;)
okno (115)|11.10.2005 16:48
[QUOTE="Kato"][QUOTE="okno"]mam stejny problem, caste sekani a vetsinou nezvlada prepnuti do landscape - Today pluginy zmizi :-([/QUOTE]
:?: Pro Landscape si muzes udelat vlastni virtualni stranky - resp. primo musis - ty nejsou videt v portrait modu a obracene ;)[/QUOTE]

ja se prepnu do landscape, vsechno problehne korektne ale nemam moznost pri tapnuti na today vyberu tvorby cehokoli, jedine na co se da tapnout je start a nastaveni horni listy
okno (115)|11.10.2005 16:51
OK vyreseno, diky za napovedu.

Prepnul jsem se do landscape, zmenil skin na klaciky, pridal stranku a zmenil skin na puvodni co pouzivam.

Zacina se mi ten SW libit.

Jeste pod tim nejak rozbehat Svatky a jsem nadmiru spokojen
paveluh_ce4you (300)|14.10.2005 12:57
Můžete mi prosím poradit, jak změním skin kterým se vypína a resetuje?Nemůžu si vzpomenout na ten název.
Dík
markjag (386)|14.10.2005 14:19
WisBar ma prestava bavit obrovskym a abnormalnym spomalovanim PDAcka. Najme rolovanie START ponuky je abormalne pomale.
Kato_ce4you (970)|14.10.2005 14:23
[QUOTE="markjag"]WisBar ma prestava bavit obrovskym a abnormalnym spomalovanim PDAcka. Najme rolovanie START ponuky je abormalne pomale.[/QUOTE]
Tak si to rolovani nabidky Strart vypni :cool:
beecher (9270)|14.10.2005 15:08
[QUOTE="paveluh"]Můžete mi prosím poradit, jak změním skin kterým se vypína a resetuje?Nemůžu si vzpomenout na ten název.[/QUOTE]Nevim, jestli myslis skin nebo program, ale pokud program tak psShutXP.
okno (115)|14.10.2005 17:11
[QUOTE="markjag"]WisBar ma prestava bavit obrovskym a abnormalnym spomalovanim PDAcka. Najme rolovanie START ponuky je abormalne pomale.[/QUOTE]

mel jsem stejny problem, vypni si ikony a nastav klasicke mnu. pak uz to jde
markjag (386)|14.10.2005 17:40
uf na to som velka lama
ako dam klasicke menu?
a to budem mat potom take skarede ako bez wisbar advance? :(
paveluh_ce4you (300)|14.10.2005 18:39
[QUOTE="beecher"][QUOTE="paveluh"]Můžete mi prosím poradit, jak změním skin kterým se vypína a resetuje?Nemůžu si vzpomenout na ten název.[/QUOTE]Nevim, jestli myslis skin nebo program, ale pokud program tak psShutXP.[/QUOTE]

No to je přesně ono, tento program mám, ale myslel jsem jak do něho dostanu skin, aby to korespondovalo s EXPEA2 a aby to vypadalo stejné co se týče vzhledu.Nevím jestli to pujde proto se ptám. V těch stažených ikonách je jeden obrázek který je vlastně skinem tohoto programu.
EDIT : toto myslím
velitel (58)|14.10.2005 18:49
Staci nahrat ten skin do stejneho adresare jako je nainstalovany psshutXP. Defaultne myslim porgram files/psshutXP, pokud ho mate jinde, nahrejte tam.
beecher (9270)|14.10.2005 18:51
Pokud mas stazenou QVGA verzi toho skinu, tak ho nahrej do adresare, kde mas nainstalovany ten psShutXP.
velitel (58)|14.10.2005 18:55
Mimochodem, nedavno jsem tapnul na psshutXP vpravo nahore, u expea skinu je to znak spatne viditelny a zeptalo se mne to, zda chci provest hardreset. Zkousel to uz nekdo, zda to opravdu HR udela? Vzdy jsem si myslel, ze HR jde udelat pouze hardwarove (tj stisknutim kombinace tlacitek nebo prepinace)
beecher (9270)|14.10.2005 18:58
Udela, zkousel jsem to... ;)
paveluh_ce4you (300)|14.10.2005 18:58
Myslíš do toho adresáře psshutxp nahrát ten gif?Ale tam je jen exe soubor a nějaké dva txt.
beecher (9270)|14.10.2005 19:03
Ano, ty dva gify... Ale QVGAckove, ne ty, co jsou _vga.gif...
paveluh_ce4you (300)|14.10.2005 19:19
No bomba, už to jde. Já jsem tam totiž prve nahrál jen ten jeden gif a nevěděl jsem že tam mají být oba.
Dííky :yes:
beecher (9270)|14.10.2005 19:26
Budou je tam davat pro srandu kralikum... ;) :D
JanHavlicek (635)|15.10.2005 14:38
mám hned dva, možná trošku stupidní dotazy:

1) zatím jsem nepřišel na to, jak hodit "na plochu" nastavení podsvícení, nebo indikátor místa na SD kartě, když WAD podporuje v meters jenom RAM, Storage a Baterry

2) kde stáhnout ty pěkné ikonky wordu, excelu atd., které jsou k vidění zde


Nějaké takové už jsem si stáhnul, ale zjistil jsem, že jsou určeny pro iLauncher a jsou ve formátu *.tga, nejsou někde třeba v gif, nebo jpg nebo něčem normálnějším ?

Díky za odpovědi
Cake (68)|15.10.2005 14:54
Určitě budou muset jít ty tga ikony zkonvertovat do jpg nebo gif. Nevím ale, jak to dopadne s průhledností pozadí, protože jsou určeny pouze pro iLauncher, který myslím, že používá na průhledné pozadí černou, ta by se musela v nějakém programu (třeba v Adobe Photoshop) zprůhlednit pro použití ve WAD.
JanHavlicek (635)|15.10.2005 15:42
ok, asi nakonec vyzkouším ten iLauncher, nevíš něco o těch indikátorech podsvícení atd ?
Cake (68)|15.10.2005 16:20
Hned nahoře (v příspěvku libora_m) na 3. straně téhle diskuze jsou ke stažení zástupci nastavení, třeba to nějak pomůže. Jinak by to šlo vyřešit pluginy SPB Pocket Plus nebo iLauncher, které podporují zobrazování měřičů (indikátorů) na today.
JanHavlicek (635)|15.10.2005 16:51
[QUOTE="Cake"]Hned nahoře (v příspěvku libora_m) na 3. straně téhle diskuze jsou ke stažení zástupci nastavení, třeba to nějak pomůže. Jinak by to šlo vyřešit pluginy SPB Pocket Plus nebo iLauncher, které podporují zobrazování měřičů (indikátorů) na today.[/QUOTE]
No!, to by mě právě zajímalo jak, sám používám SPB P+ 3.0.1, ale právě potřebuju vědět, kde v nastavení by to šlo nastavit, sám jsem totiž nic neobjevil, jen možnost přidání zástupců RAM, storage a battery
Cake (68)|15.10.2005 17:46
WAD v betaverzi prozatím podporuje jen zástupce RAM, storage a battery, s tím asi nic dělat nelze, snad bude podpora dalších meters ve finálové verzi. Tím řešením s SPB P+ jsem myslel přidání celého pluginu na virtuální stránku.
xkovi_ce4you (568)|15.10.2005 22:45
Jinak tu mame dalsi verzi, release candidate 5 ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|15.10.2005 23:36
Na netu se dá najít hafo ikon, mimo jiné i ten Word a Excel (viz. níže). Já buď stáhnu z www.lakeridgesoftware.com celé témátko a ikony z něj prostě uložím a zbytek vymažu, nebo hledám ikony obecně a zmenšuju dle potřeby. Pokud už máš nějaké ikony v *.tga, měli by jít použít. Nemělo by (aspoň podle mě) vadit, že byli pro iLauncher nebo jinej program. Jo a dost dobrá stránka na ikony je www.wincustomize.com. Je tam snad miliarda ikon a fakt tuze pěkný práce :yes:
00096252_icons_Z4LC.jpg
jbem (39)|16.10.2005 18:36
Pár hodinek práce a zatím mám toto (viz obrázek)
Ještě nějakej ten čas tomu budu věnovat a dotáhnu to k dokonalosti ;)
markjag (386)|16.10.2005 21:14
Ja som dosel k tomu ze to nema cenu dotahovat. Cele PDA mam potom HROZNE HROZNE POMALE a za pouzitia pluginu do WAD pluginu menom desktop tak to je konecna. Proste pomale a nestabilne PPC :( . SPB+ je takmer dokonale ale ma tu chybicku krasi ze mu chybaju veci co chcem :(
Slayer_ce4you (19)|17.10.2005 11:48
Tak jsem si konecne poridil MDAc a tri dny se piplal se softovou vybavou a muj momentalni desktop vypada tahle :



16.10.2005

Splacal sem landscape, ac ho nepouzivam casto, vadilo mi, ze kdyz prepnu, mam prazdnou "plochu"




Na vylepseni vzhledu jsem pouzil WA2, WAD, sPb Keyboard, sPb Pocket plus a phone alarm

Prekvapilo me, ze jedine co se zpomalilo je startup po sr, MDAcko beha naprosto normalne, stabilita systemu to uz je jina kapitola, nekolik SR za den :) ale pricitam to tomu, ze mam WAD rc4 a doufam, ze plna verze bude trochu o necem jinem
markjag (386)|17.10.2005 12:08
krasa krasa
len sa chcem spytat ze ake to je rychle?
Slayer_ce4you (19)|17.10.2005 12:23
rychle to je dost, zpomaleni sem nezaznamenal, ale startup a stabilita, to je hruza
Kato_ce4you (970)|17.10.2005 13:08
No - mne se teda MDAcko lehce zpomalilo, ale zase nemam absolutne nejmensi problem, co se tyce stability - v tom fakt neni problem a SR jsem kvuli WA(D) neudelal ani jeden :cool:
A ze by se ve stabilite tak moc lisila verze pro WM2k3SE a verze pro WM5 - to se mi taky nechce verit...
okno (115)|17.10.2005 13:26
no ja mam napriklad take trochu problemy se stabilitou, a to jsem kvuli tomu delal HR a daval vse znova, je tam citelne zlepseni ale pada porad, tak jeden SR do dvou dnu
markjag (386)|17.10.2005 17:38
Ja mam zase obrovsky probelm zo stabilitou a cele PDA je na NIC! Ten mrkvosoft ho cely tak spomaluje ze potrebujem aspon 900mhz PDA a 3D grafickou aby to bezalo v pohode cele vsetko

a zvazujem udpate na WM5 stoji mi to za to? pocul som ze Loox 720 ma malo ROMKY takze nebude miesto pre NUTNE aplikacie ako je WAD, SPB, SBHS Weather a tak....

Je to pravda?
Cake (68)|17.10.2005 17:46
Trochu OT: Jestli vůbec bude po upgrade na WM5 nějaké místo v ROM, tak ho bude zatraceně málo. Takže všechny pluginy instalovat na kartu, což není zrovna ideální řešení.
markjag (386)|17.10.2005 18:44
[QUOTE="Cake"]Trochu OT: Jestli vůbec bude po upgrade na WM5 nějaké místo v ROM, tak ho bude zatraceně málo. Takže všechny pluginy instalovat na kartu, což není zrovna ideální řešení.[/QUOTE]

Inak povedane nema cenu si loox updatovat? A neda sa ROM dokupit? Preco nedali do looxa aj 128ram aj 128mb rom.. ?
Brco_ce4you (447)|17.10.2005 19:57
Mam problem pri prepinani medzi strankami.Kad prepnem napr. na stranku kde mam SPB ikony tak sa mi nedaju otvorit pri kliknuti na ne.To iste je na dalsej stranke kde ma PoketBreeze, neotvorim udalost v kalendari.Musim napr. otvorit Start a potom to ide.
V com to moze byt?

diki
markjag (386)|17.10.2005 20:12
[QUOTE="Brco"]Mam problem pri prepinani medzi strankami.Kad prepnem napr. na stranku kde mam SPB ikony tak sa mi nedaju otvorit pri kliknuti na ne.To iste je na dalsej stranke kde ma PoketBreeze, neotvorim udalost v kalendari.Musim napr. otvorit Start a potom to ide.
V com to moze byt?

diki[/QUOTE]

mam rovnaky problema le nemusis davat start staci dat napravo hore ten krizik ci co to je.
okno (115)|17.10.2005 20:37
[QUOTE="markjag"][QUOTE="Brco"]Mam problem pri prepinani medzi strankami.Kad prepnem napr. na stranku kde mam SPB ikony tak sa mi nedaju otvorit pri kliknuti na ne.To iste je na dalsej stranke kde ma PoketBreeze, neotvorim udalost v kalendari.Musim napr. otvorit Start a potom to ide.
V com to moze byt?

diki[/QUOTE]

mam rovnaky problema le nemusis davat start staci dat napravo hore ten krizik ci co to je.[/QUOTE]

mam naprosto stejny problem, obcas pri prepnuti mi nejde SPB Plus, staci klinout na start a pak zpet na plus a uz to jde
Jirkac_ (269)|17.10.2005 21:38
chtel bych se zeptat, nainstaloval jsem ten wis bar a tady jsem si stahl tenhle skin http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=6614 ... vsechno se mi naskinovalo v poho,akorat plocha vypada porad stejne (nemam tam ikony jako napr. na PC plose), asi to ma nastarosti nejaka dalsi aplikace/plugin, mohl by jste mi nekdo poradit jak docilim toho,abych mel takovou ,,hezkou,, vytunenou plochu a ne tu klasiku co je ve WM ? dekuju moc

edit: napr kdbych chtel,aby u me HS vypadal takhle https://www.ce4you.cz/forums/post_message.asp?a=quote&t=9172&p=96519
okno (115)|17.10.2005 23:28
musis si stahnout wisbar advance desktop - je to plugin do Wisbar advance

http://www.lakeridgesoftware.com/forum/viewtopic.php?t=2889


taky jsem to hodne dlouho hledal
Red Dwarf_ce4you (187)|18.10.2005 08:45
to jerrry: Ty ikony je třeba postahovat extra (např. odtud), případně je vyextrahovat z témátek na stránkách LakeridgeSoftware (tady). Pak si nainstaluješ WisBar Advance, k tomu plugin WisBar Advance Desktop a pokračuješ podle návodu Dorta na první straně téhle diskuze nebo podle návodu mého, který je k nalezení zde. Hodně zdaru a nezapomeň se pak pochlubit s výsledkem.
Jirkac_ (269)|18.10.2005 14:17
diky moc ! Ten navod na prvni strance jsem procital, je moc dobrej a az budu doma, mrknu na to a skusim neco vytvorit :-)
markjag (386)|18.10.2005 15:31
Neda sa v tych virtualnych strankach nastavit plugini tak aby som ich mal aj na jednej aj na druhej stranke? Totiz ide mi o to spravit si 2 virtualne stranky pre rozne rezimy. Teda jeden pripad ze budem v ozVGA a druhy ze budem v SEVGA. A aby som nemusel potom vsetko pekne prestavovat proste len prepnem na druhu stranku. Je to pre mna idealna myslienka ale neviem ako na to.
Vie mi niekto poradit?
Dik.
Brco_ce4you (447)|18.10.2005 16:04
Podrzis stylus na ploche a vyber Properties/vyber pozadovany plugin a zaskrtni polozku Pin. Potom sa ti bude vybrany plugin zobrazovat na vsetkych strankach.
markjag (386)|18.10.2005 17:04
[QUOTE="Brco"]Podrzis stylus na ploche a vyber Properties/vyber pozadovany plugin a zaskrtni polozku Pin. Potom sa ti bude vybrany plugin zobrazovat na vsetkych strankach.[/QUOTE]

Jasne... Super diky. Ze ma to nenapadlo :> , to pin som nastavoval aj podla navodu na tie prepinace stranok len som zabudol na to :> .

A ak si mozem dovolit jednu OT otazku nechcem zakladat new forum...
Da sa v SPB Plus 3.0 nastavit k ikone aj komentar?
Teda chcem mat napriklad odkazi na 2 XLS subory a maju rovnaku ikonu neda sa pod nich dat aj napis neajky? Tak ako to dokazal cLaunch. Dokonca ani iLauncher toto nedokaze pokial viem.