Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

Michal Hrubý (24)|25.10.2005 20:18
[QUOTE="DavidFawn"]nevíte, jak jde u Wisbar Advance zrušit zobrazovaní té ikony baterie v systray? mám už jiný indikátor od Resco Explorer, který se mi líbí mnohem víc... zkoušel jsem hledat, ... ale nic moc :-([/QUOTE]

A ty máš ten indikátor od Resco na ploše? Jaks ho tam dostal?
TheMelin (1642)|25.10.2005 21:35
Nová verze Resco Explorer umí i plugin na today ;)
Vypneš plugin resca na today a ve WAD dáš new a Today plugin.
Michal Hrubý (24)|25.10.2005 22:17
Jasně, mám verzi 2003 a tam to nejde, přestože ukazatele stavu má taky, musím se k nim proklikávat. Budu uvažovat o upgrade. Díky
xkovi_ce4you (568)|27.10.2005 01:53
Pro fandy Vista Beta ONE predesilam, ze byl vydan novy patch zde, ktery upravuje graficke vlastnosti nekterych tlacitek, staci jim prepsat soubory v korenovem adresari tohoto theme v WA (nikoli WAD!), pro novacky pripominam existenci navodu na této straně, prosim nejprve si radeji projdete a pak se zde ptejte, vetsinu vasich dotazu by mel vyresit a predejdete zahlcenim teto diskuze duplicitnimi dotazy ;)
okno (115)|28.10.2005 23:43
S novym candidate mam jeden velky problem, pokazde kdyz restartuji nebo zmene portail na landscape a zpet prijdu o veskere nastaveni co se plochy tyce, vsechny today pluginy se mi smazou, vsechny tlacitka zmizi a tak dale.

Zkousel jsem i reinstal ale nepovedlo se :-(

Nevite nekdo co s tim?
lukike (278)|29.10.2005 08:23
Neviete preco po stiahnuty programu mi zamrzne cele pda?Hned ako kliknem na cesky jazyk a potvrim dokoncenie instalacie tak mi to zamrzne a pomoze iba HR...
Ten WisBar CJ som uz mal nainstalovany,len ked som sa prihlasoval na MSN tak mi to zamrzlo,urobil som HR a od vtedy pri kazdom nainstalovany Winsbaru...to konci HR :( Mam Acer n30
xkovi_ce4you (568)|29.10.2005 13:15
Uzivam WA 2.4.1.11 a WAD RC6 a musim pochvalit maximalni stabilitu..odinstalujte si sve predchozi verze, SR a vse na novo a melo by to pomahat.. aspon me se to osvedcilo a ted uplne ziram, jak mi pda slape a ze mam opravdu napraskane virtualni stranky vsim moznym (viz moje screeny ve foru o tom, co mame na today..)
Kato_ce4you (970)|29.10.2005 13:24
[QUOTE="xkovi"]Uzivam WA 2.4.1.11 a WAD RC6 a musim pochvalit maximalni stabilitu..odinstalujte si sve predchozi verze, SR a vse na novo a melo by to pomahat.. aspon me se to osvedcilo a ted uplne ziram, jak mi pda slape a ze mam opravdu napraskane virtualni stranky vsim moznym (viz moje screeny ve foru o tom, co mame na today..)[/QUOTE]
No - ja teda pouzivam taky tuhle verzi, ale ze bych z ni byl az nejak extremne nadsenej... Jako stabilni to "celkem" je, ale furt by bylo co zlepsovat. Obcas mu po zapnuti chvilku trva, nez se rozjede, po SR mi nektere docky presune dozadu, obcas se samovolne vypne WAD (pricemz WA vali dal) a co je nejhorsi, tak ze mi obcas vytuhne pri prichozi SMS/hovoru. Nastesti se to co jsem popsal nestava moc casto, ale obcas se to stane.
okno (115)|29.10.2005 17:50
a mame tu prvni oficialni release http://www.lakeridgesoftware.com/wad/index.html
Brco_ce4you (447)|31.10.2005 13:04
Podarilo sa niekomu stiahnut TOTO? Ak hej dajte sem prosim ten subor. Mne to hlasi chybu so zip.
marty... (13)|1.11.2005 10:36
Chtěl bych se zeptat...včera jsem nainstaloval WAD release 6, vytvořil plochu...ale dnes ráno mě vypsalo hlášku o The beta period has expired. A vyhodí mě to z wadu..:-( Please check lakeridge software.....for update version. Co s tím, když to stáhnu znovu a přeinstaluju nezmizí mě všechna nastavení plochy které jsem tak pracně vytvořil?

Díky Marty
blackdot_ce4you (139)|1.11.2005 10:38
Tvoje plchy jsou ulozeny v /themes a tento adresar se neprepisuje.
Ja jsem pravidelne co vychazeli nove RC preinstalovaval puvodni verzi a nikdy jsem sve nastaveni neztratil
Red Dwarf_ce4you (187)|1.11.2005 11:16
[QUOTE="marty..."]Chtěl bych se zeptat...včera jsem nainstaloval WAD release 6, vytvořil plochu...ale dnes ráno mě vypsalo hlášku o The beta period has expired. A vyhodí mě to z wadu..:-( Please check lakeridge software.....for update version. Co s tím, když to stáhnu znovu a přeinstaluju nezmizí mě všechna nastavení plochy které jsem tak pracně vytvořil?

Díky Marty[/QUOTE]

WAD byl nějakou dobu zadarmo, protože to byl program ve vývoji. A všichni uživatelé byli vlastně beta testeři. Už pár dní je ale k dispozici oficiální release, takže teď už budeš muset zaplatit. Na omezenou dobu je to 6,95 USD. Jinak každá beta verze měla nastavenou expirační dobu na konec měsíce, takžes měl včera docela smůlu :no: Jinak i moje nastavení zůstala po reinstalaci zachována.
markjag (386)|1.11.2005 11:22
takze teraz ak chcem new verziu musim zaplatit 7 dolarov a to navyse na obmedzenu DOBU???
beecher (9270)|1.11.2005 11:36
Neomezenou... Red Dwarf se upsal... ;)
xkovi_ce4you (568)|1.11.2005 12:11
[QUOTE="beecher"]Neomezenou... Red Dwarf se upsal... ;)[/QUOTE]

Rekl bych, ze se neupsal, jedine, ze by se upsali sami na svych domacich stranckach..

Tohle je primo zkopirovano z Lakeridge:
Price: $6.95 (USD) For a limited time!!

Nejak mi tam to UNlimited chybi ;)
beecher (9270)|1.11.2005 12:14
Jo tak! Ale to je ve vyznamu, ze za tu cenu je WAD po omezeny cas... ;)
Az ten cas vyprsi, asi se cena zvedne...
Red Dwarf_ce4you (187)|1.11.2005 12:26
No já jsem to tedy pochopil tak, že cena 6.95 USD je zaváděcí, tedy na omezenou dobu. Myslel jsem, že je to z mého příspěvku jasné :sarcastic: (mimochodem tenhle smajlík jsem nevybral náhodou, nejčastěji se objevuje právě v tvých příspěvcích Beechere) :D
CommanderZ (1798)|1.11.2005 13:40
Zrovna jsem si to tak pekne nastavil a hnedmi to hodi expired :dead:

To me asi fakt budou nutit si to :$:

A to s tou cenou je stejne jen na nalakani ubohejch betatesteru, kteri se do programu stihli zamilovat :sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|1.11.2005 14:37
Jo taky me to nastvalo, jedu ted na 7mi denni trial te finalni verze a hodne vaham, zda to zakoupim, sice sem si s WAD vyhral a i udelal navod na muj milovany skin Vista Beta One, ale zas si rikam, ze jeste pred 2 tydny sem WAD nemel a taky sem to prezil..fakt nevim:sarcastic:

To Beecher:
No tak to se omlouvam, ja sem to tak do detailu nezkoumal, a tohle me na prvni dojem ani nenapadlo, ze za WAD budou jako chtit v budoucnu jeste vic :O Vzhledem k tomu, ze vyzaduje WA2, tak to uz je docela dost, jen proto, abych mel hezci design, v praxi WA ani WAD nic jineho nenabizi, nez skin na today :(
Kdyz to porovnam s SPB P+, tak je to pekny nepomer..
rk9 (78)|2.11.2005 00:11
Osobne pouzivam jen WA2, vyzkousel jsem si i WAD, protoze mit x virtualnich obrazovek a na nich vse prehnedne, by bylo super, ale jakmile jsem si s WAD zacal hrat, odradila me jedna jedina vec a to ze kazdou polozku (program, soubor) musim pridat postupne a vzhledem k tomu kolik mam softu v PDA bych si s tim hral alespon tyden. To je jedina vec, ktera mi ohromne vadi. Kdyby to bylo udelano tak jako v SPB Plus, ze si vyberu programy a najednou je vsechny pridam, bylo by super.

P.S.:
Neni to od Lakeridge, trochu nefer prodavat neco na omezenou dobu a pritom nedat vedet jak dlouha ta doba bude? Treba to bude take jako s beta verzemi, na konci mesice expired a ty plat znovu....
beecher (9270)|2.11.2005 05:53
:D

Tak jeste jednou pro ty, co nepochopili:

Price: $6.95 (USD) For a limited time!

Toto je nabidka moznosti koupit si WAD za 6.95 USD, ktera (ta NABIDKA) trva urcity cas (limited time). Po uplynuti teto doby se bude cena zvedne, zustane nebo snizi.
Tedy jinak receno, nikomu neni prodavan software s casove omezenou platnosti!!!
lukike (278)|2.11.2005 06:03
Chcen sa opytat,cez aky program vytvarate plocny???:cool:
Na vytvorenie mojho skinu potrebujem pc,alebo sa to da vytvorit aj cez PDA?:D
beecher (9270)|2.11.2005 07:01
Vytvarime co? Sorry, ale slovo plocny vazne neznam...

Jinak sice nejake kreslici programy pro PDA jiste jsou, ale preci jenom v tomhle smeru PC je PC...
CommanderZ (1798)|2.11.2005 08:18
Treba pocket artist docela jde - v tom by neco takovyho mozna i delat slo. Ale na moc vysoky urovni to asi nebude
Red Dwarf_ce4you (187)|2.11.2005 08:48
[QUOTE="beecher"]:D

Tak jeste jednou pro ty, co nepochopili:

Price: $6.95 (USD) For a limited time!

Toto je nabidka moznosti koupit si WAD za 6.95 USD, ktera (ta NABIDKA) trva urcity cas (limited time). Po uplynuti teto doby se bude cena zvedne, zustane nebo snizi.
Tedy jinak receno, nikomu neni prodavan software s casove omezenou platnosti!!![/QUOTE]

Po několikerém přečtení svého příspěvku z předchozí strany sebekriticky uznávám, že mohl být tento pro někoho nejasný a omlouvám se všem uživatelům, které jsem uvedl v omyl. Zároveň se tedy omlouvám Beecherovi, že jsem si do něj na předchozí stránce tak trochu rýpnul!

To lukike: Plocny mají být asi plochy, že? No pokud myslíš Wallpapery (tedy pozadí), tak WAD umožňuje použití "jakéhokoliv" obrázku (ty uvozovky proto, že je třeba ho patřičně velikostně upravit). Co já vím, nebudou ti jako wallpaper fungovat tzv. Themes (na tomto serveru v sekci Témátka), tedy soubory s příponou *.tsk.

Pokud chceš vytvářet komplet Skiny (změní vzhled horní lišty, ikony...), je možné si nastahovat více skinů a ten svůj si složit. Tvorba vlastního skinu je pracnější a vyžaduje dost ťukání do klávesnice, takže je asi lepší tvořit na PC. Ale v zásadě je možné tvořit i přímo v PPC.
rk9 (78)|2.11.2005 09:21
To CommanderZ: musim se zastat programu Pocket Artist, je to snad nejlepsi program pro PDA co se tyce uprav bitmap a da se s troskou nadsazky rici je je to odlehcena verze Photoshopu. Sam jsem v nem delal jedno tematko pro WA2 a nebyl problem. Jen ovladani je trosinku krkolomnejsi.

To beecher: omluvam se opravdu jsem to nepochopil, ma hloupost. :(

To lukike: sve plocny :) muzes upravovat/vytvaret, prakticky v jakemkoliv bitmapovem editoru, (Photoshop, Zoner, Corel Photopaint, Paint Shop Pro, Binuscan photoretouch, Gimp ci dalsi) a to nejem plochy, ale cokoliv co se obrazku tyce.
lukike (278)|2.11.2005 16:35
No jo jo myslel som plochy...zle som tukol do klavesnice :D :D :D
Chcem si zmenit ikonky v hornej liste,pridat par ikon na plochu atd.......
CommanderZ (1798)|2.11.2005 16:49
[QUOTE="rk9"]To CommanderZ: musim se zastat programu Pocket Artist, je to snad nejlepsi program pro PDA co se tyce uprav bitmap a da se s troskou nadsazky rici je je to odlehcena verze Photoshopu. Sam jsem v nem delal jedno tematko pro WA2 a nebyl problem. Jen ovladani je trosinku krkolomnejsi.

[/QUOTE]

To RK9: Ja ti to neberu, nakreslil jsem v nem spousty obrazku. Zakladni moznosti jsou dost podobne treba PS nebo Gimpu. Kvuli male obrazovce je logika ovladani trochu jina, ale je to v pohode. Zasadni problemy jsou hlavne prace stylusem a (i kdyz se to nezda) neuveritelna pomalost PPC - upravovat obrazek 1024*768 je utrpeni. Ani pri praci s QVGA obrazky to neni zrovna formule. Ale na modifikace par pixelu u nejakeho tlacitka to vpoho staci.

To Lukkie: Na vyriznuti vhodne plocny z vetsiho obrazku to taky staci ;) Ale vubec to neni free - je to jeden z tech drazsich programu (50 USD). To mi opravdu prijde lepsi si zadara stahnout gimp na PC a udelat to na PC. Dystak vyzkousej trial. LINK
lukike (278)|2.11.2005 17:02
No mam PDA cca 3 tyzdne takze som este zaciatocnik..ked ten program nieje free tak ani ho nestahujem,pokial pridem Na to co a ako tak bude aj po triali...:D
PC nemam,,,takze vsetko cez acerik.
rk9 (78)|2.11.2005 17:40
To CommanderZ: Jisteze stolni masina je neco jineho, ale musim rici ze nemam problem v Pocket Artistu pracovat ani s obrazkem 1240 x 1140 ve trech vrstvach (nejvetsi ktery jsem zkousel). Ono to bude nejspise take tim na jake masince to bezi.

To lukike: jestli chces s necim helfnout, tak me kontaktuj treba pres ICQ a ja ti rad pomohu. V Photoshopu delam kazdy den, cely den :)
empiK (137)|2.11.2005 18:09
Da se koupit Wisbare advance i na handango? Nejak se mi tam nezadarilo :-(
Mam tam roky ucet, tak bych to chtel vyuzit.
beecher (9270)|2.11.2005 18:20
Bohuzel to nelze...
empiK (137)|2.11.2005 18:31
Diky.
Takze jen pres paypal? Tak to mam pak asi smulu... :?
beecher (9270)|2.11.2005 18:35
PayPal uz funguje i u nas... ;)
empiK (137)|2.11.2005 19:53
No tak tahle informace me minula :oops:
beecher (9270)|3.11.2005 09:46
Uz je to mozne koupit i na Handangu.
Kato_ce4you (970)|3.11.2005 11:53
Tak PayPal sice u nas je, ale imho v nejake dost orezane verzi (bud nemuzeme platit nebo prijimat).
Jinak kdy vlastne prestane platit ta beta? Ja myslel, ze 1.11. ale zatim se chova mravne :cool:
freeman_ce4you (428)|3.11.2005 18:43
Prosim pomoc
Mam problém s WD mam nainštalovaný wisbar 2 nainštalujem WD spustim a hlási mi to že to nevie nájsť exe
xkovi_ce4you (568)|3.11.2005 19:32
[QUOTE="Kato"]Jinak kdy vlastne prestane platit ta beta? Ja myslel, ze 1.11. ale zatim se chova mravne :cool: [/QUOTE]
Kterou betu pouzivas? RC6? To bys me velmi potesil, ja si ji za 5 minut 12 pred 1.11. preinstaloval jejich finalni verzi (trial na 7 dni)..a jak sem tu tak cetl, tak ostatni museli udelat totez, pac jim to psalo, ze trial verze vyprsela..
Takova blba otazka, mas tam spravne datum?:D Tim by se to totiz vysvetlovalo:))
Kato_ce4you (970)|3.11.2005 20:15
[QUOTE="xkovi"]Kterou betu pouzivas? RC6? To bys me velmi potesil, ja si ji za 5 minut 12 pred 1.11. preinstaloval jejich finalni verzi (trial na 7 dni)..a jak sem tu tak cetl, tak ostatni museli udelat totez, pac jim to psalo, ze trial verze vyprsela..
Takova blba otazka, mas tam spravne datum?:D Tim by se to totiz vysvetlovalo:)) [/QUOTE]
Presne tak - mam tam RC6 a zatim funguje v pohode ;) Jako nechci to zakriknout - takhle mi to celkem vyhovuje :D:cool: Datum samozrejme spravne mam - teda za predpokladu, ze je 3.11.2005 20:15 CET - ostatne cas se automaticky nastavuje pri synchronizaci s pocitacem ;)
Magua (98)|4.11.2005 16:52
prosím dejt tu RC6ku sem, zkusíme ji aby sis byl jistý! :-))))
Kato_ce4you (970)|4.11.2005 20:17
[QUOTE="Magua"]prosím dejt tu RC6ku sem, zkusíme ji aby sis byl jistý! :-))))[/QUOTE]
Nevim teda, k cemu je to dobre a hlavne proc bych si mel byt jisty zrovna ja - ja jsem spokojenej, aspon tak muzu pouzivat WAD dale.. Ostatne predpokladam, ze te "bete" skonci platnost. Akorat jsem si myslel, ze to bude 1.11.2005 a kde nic, tu nic. Takze to asi bude jindy - dle meho - cim pozdeji, tim lepe :cool:
Kato_ce4you (970)|4.11.2005 20:24
[QUOTE="freeman"]Prosim pomoc
Mam problém s WD mam nainštalovaný wisbar 2 nainštalujem WD spustim a hlási mi to že to nevie nájsť exe[/QUOTE]
Ehm - zajimave - ale zajimalo by me, jak vlastne WAD spoustis. Imho davas prepinani stylu, v nabidce Start-->Programy-->WAD(nebo tak nejak) - to mi taky haze error :cool: Musis pres nastaveni Wisbaru Advance (Start-->Programy-->WisBar Advance-->WisBar Advance 2 Settings) vybrat zalozku Zásuvné moduly a tam zaskrtnout Desktop. Potvrdit a melo by byt hotovo. Jestli to takhle mas a presto to nefunguje, tak je to nejaky divny - asi te nemine HR (jestli ti za to WAD stoji)
Magua (98)|4.11.2005 20:38
Díky Kato, zkusím třeba mi to měsíc vydží :)
xkovi_ce4you (568)|7.11.2005 12:16
Tak nevim, zda to je tim, ze pokud dobre pocitam, dnes je posledni den, kdy mi vyprsi trial verze WAD (a asi zpet vratim RC6, snad se stejnym stestim jako Kato:D ), ci se mi proste nejak porouchalo vnitrni nastaveni casu..kdo vi, kazdopadne muj text object s prikazem %Week%, ktery by mel ukazovat cislo tydne mi ted ukazuje cislo 44, ackoli by mel ukazovat cislo 45. Nevim, zda na to muze mit vliv nove PB5, ktere sem vcera nainstaloval a k memu prekvapeni (screen najdete v diskuzi o PB5) take ukazuje spatne cislo tydne, pro zmenu zas o 1 tyden napred:((
00100314_screen2_UvpP.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|7.11.2005 13:15
Tak mě to taky ukazuje o týden méně! Mám zaplacenou verzi 1.0.0.1 .
xkovi_ce4you (568)|7.11.2005 13:37
[QUOTE="Red Dwarf"]Tak mě to taky ukazuje o týden méně! Mám zaplacenou verzi 1.0.0.1 .[/QUOTE]
tak bud ty, nebo ja (ale az nekdy k veceru, ted musim znova do skoly) budem muset napsat na lakeridge o tomhle bugu...to je docela neprijemna vec, mam to u agendy a na sudym/lichym tydnu zavisi muj rozvrh, takze mi to docela vadi
Red Dwarf_ce4you (187)|7.11.2005 14:33
Tak jsem to dal na jejich fórum a uvidíme, co nám Chris napíše. BTW, co znamená, že tenhle Text object "using ISO calculations"?
freeman_ce4you (428)|7.11.2005 18:52
To KATO

Diki to som nemal zaškrtnuté ale som sa na to vyprd lebo wisbar advance 2 mi fut tuhol a musel som SR. Napr išiel som do setings podsvícení vyšiel som a stuhol musel som dať SR.