Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

UFO pro Pocket PC

rk9 (78)|7.12.2005 21:54
[QUOTE="daww"]To RK9: na třetí straně tohoto fora je ke stažení podrobný návod jak hrát UFO. Myslím, že tam najdeš spoustu užitečných informací.[/QUOTE]

Ten navod jsem cetl, ale je to spise jen popis jednotlivych funkci, ale i tak pomohl :)
xkovi_ce4you (568)|8.12.2005 00:26
[QUOTE="CommanderZ"]Mesto se mi zatim podarilo dobyt jedno a to jsem prisel o vsechno krome jednoho cloveka. Ja totiz nemam ve zvyku ukladat behem mise - prijde mi to jako cheat a nechutny zjednodusovani hry :sarcastic: [/QUOTE]
Jo, jenze ono to ma smysl nejen kvuli tomu, ze nekdy staci vylezt ve meste z lode a behem jednoho skryteho pohybu prijdes o celou posadku, ale hlavne kvuli bugum, kterych je pri teroru mesta az az, takze jen diky mohutnemu ukladani jsem zatim udelal vsechna mesta, co sem dosud mel..kolikrat sem musel opakovane nahravat urcite savnute useky, abych misi zakoncil a nekousla se treba pri zabiti posledniho ufouna:sarcastic:
markjag (386)|8.12.2005 18:35
JJ, presne. Save je very important. Ja dokonca pravidelne si zalohujem vsetky SAVE subory do ineho adresara pre pripad mega bugu ako mi nastal minule ze som musel loadnut o tyzden SPET, viete co to bolo nervov a znechutenia to hrat? Ale to rychlo prejde stale :D
rk9 (78)|6.1.2006 10:27
Prosiiiiiim momozte, UFO se mi uplne zblaznilo... Priletlo mi ufo na zakladnu a ja jsem bojoval a po kazdem uspechu ukladam na 3 pozice pak mi ufoun zabil vojaka a dal jsem load, hra zamrla a nejsem schopen pokracovat z ani jedne ulozene pozice :( Rekl jsem si ze to tedy zkusim rozehrat z jine pozice (na operace se zakladnou a boj s ufo lodemi mam zase 4 pozice ukladani - 1 pozice jeden den), kdyz to rozjedu z jine very large ufo neprileti a hraji dal ale po dvou dnech mi vyskoci hlaska Incomming personal po odkliknuti prvini je druha hlaska a mam na vyber OK a OKsl a at dam jakoukoliv hlaska zustava a ja jsem opet skoncil :( po neustalem klikani hra zamrzne. Byl by schopen mi nekdo poradit? Zkusil jsem snad vsechno HR, nova instalace hry a furt stejne. Nechci hrat od zacatku, jsem ve 3 mesici (ne tehotenstvi :-D ale hry) a mam toho hodne nazkoumanem hromady zasob a penez.
markjag (386)|6.1.2006 13:32
ja som stratil save koli mojej blbosti a uz ufo nehram
cakam kym vyde new verzia a pojdem od zaciatku
nemate niekto info kedy ma new verzia vyjst?
Marlo (29)|10.1.2006 17:55
Mel bych jeden dotazek - nechtelo by se nekomu na tuto bezesporu SUPER hru udelat cestinu ?
Myslim si, ze pomoci tohoto nastroje, ktery k tomu vydali, by to pro nekoho kdo umi anglicky a tu hru uz nekdy hral a vi o co jde nemusel byt tak velky problem.
viz: http://www.smksoftware.ru/foreign/phpbb/viewtopic.php?t=103
Pedem Díky za všechny co nevládnou angličtinou a rádi by si to teké zahráli. ;)
CommanderZ (1798)|10.1.2006 19:59
Ja bych s tim nemel problem, ale nikdy jsem nehral original hru v cestine, takze bych nemohl vystihnout ty nazvy jako v originale. Ale jinak rikam, neni problem. :sarcastic:

EDIT: Tak jsem se do toho pustil. A k te desktopove verzi: ja nemam ani anglickou, ja hraju az pufo.

Tak jsem v 1/3 textu :sarcastic:
kubisz (1054)|10.1.2006 20:03
nekde mam desktop verzi v cestine, tak ji muzu poslat (teda jen ty jazykove soubory :-) )
Marlo (29)|10.1.2006 21:31
[QUOTE="CommanderZ"]
Tak jsem v 1/3 textu :sarcastic: [/QUOTE]

Tak to jsem tedy nadšen (a určitě nejen Já), že jsi se do toho tak rychle pustil :)
Už se těším, že budu moct konečně začít hrát a přesně vědět, co to vlastně dělám :D

p.s.- český návod na počeštění bude předpokládám asi taky co ? ;)
CommanderZ (1798)|10.1.2006 21:34
Novod se urcite nejakej ceskej najde ;)
kubisz (1054)|10.1.2006 21:46
manual, zatim na full verzi... tady
CommanderZ (1798)|10.1.2006 21:47
Tak jsem se dival na web SMK software a nejak se mi tam nelibi sekce buy. Doufejme, ze budou placene jejich jine produkty nez pufo :?
Marlo (29)|11.1.2006 21:14
Tak jen ze zvědavosti - jak pokračují práce na překladu ? :cool:
(hlavně to neber že bych tě chtěl nějak uhánět - na toto si rádi počkáme :) )
CommanderZ (1798)|12.1.2006 16:00
Vcera jsem se na to vybod, ale dneska zase jedu. Uz se blizim v polovine, ale ted jsem objevil jednu zavazny problem, ktery budu muset v casti textu zpetne opravit.

Nemel by jste nekdo k dispozici save z co nejpozdejsi faze hry, abyh to mohl poradne vyzkouset? Ja jsem vsecko svoje smazal.

EDIT: Tak je prelozeno 99% textu. Ted doladuji chybky. Dneska uz na to kaslu. Ale predem upozornuji, ze urcita cast textu nejde prelozit. Nebo alespon ne pomoci toho Localization Kitu.

EDIT: Prave jsem dokoncil texty. Uz muzu presne rict, co jsem nemohl prelozit (nebylo to v tom LK): Nadpisy kategorii u Ufopedii, Temer vsechny nazvy polozek v inventari a informace o fundingu zakladny. A asi se jeste najde neco. Ulozene pozice se zdaji, ze budou fungovat
Marlo (29)|12.1.2006 20:21
VOU - SUPER už se těším :)


EDIT: Tak jak to vypadá ? :)

Moderator: Pouzivejte funkci upravit zpusobem, jaky jsem naznaci v tomto prispevku, jo? Prosim :oops: ;)

O.K ;)
CommanderZ (1798)|14.1.2006 20:46
Uuuf, hotovo.

Část textů (prakticky všechny delší texty - tedy obsah ufopedie) je kopírován z jazykových souborů české verze UFO:Enemy Unknown (děkuji kubiszovi). To sice velmi urychlylo práce na překladu, ale tato čeština byla bez diakritiky, kdežto ta moje je seriózní a diakritiku má, takže prostě v ufopedii nejsou háčky a čárky.

Jak jsem již upozorňoval v předchozích přispěvcích, část textů se v lokalizčním kiu nevyskytovala, takže není přeložena. Konkrétně: Názvy předmětů v inventáři, názvy kategoríí v ufopedii, strana informace o základně a pak taky ještě popisky u tlačítek při souboji s UFem.

Grafické překlady jsem dělal velmi narychlo a nechtělo se mi s nimi ztrácet čas, takže tlačítka na mapě a tlačítko ALL v inventaří vypadají opravdu hodně amatérsky. Kdyby to někdo chtěl opravit, tak mu pošlu originální soubory.

Prosím hlašte mi jakékoliv překlepy. Snažil jsem se to několikrát kontrolovat, ale 1400 položek je 1400 položek. Navíc byla i hromada chyb v převzatých textech.

Doufám že se vám s tím i přes nedostatky v podobě nepřeložených textů bude hrát líp než v angličtine. Enjoy ;)
markjag (386)|14.1.2006 22:15
Da sa tam prelozit aby nepisalo dolare ale euro? :-D

Teda diky moc za preklad. Vlastne dakujem za ostatnych lebo ja budem pozuvat eng verziu koli jej zlepsovaniu..
Ale prosim mohol by si uverejnit nejaku eng verziu kde nebude $ ale bude tam € ? To by bolo PERFEKTNE!
Diky.
CommanderZ (1798)|14.1.2006 22:21
To bohuzel nejde...a ani me to nenapadlo :oops: Bud si jist, ze v tom kitu chybi i spousta dulezitejsich veci :(
Marlo (29)|15.1.2006 01:12
SUPÉÉÉR vřelé Dííííííky za češtinu :yes: :)
xkovi_ce4you (568)|15.1.2006 02:56
Anglicky sice umim, ale precijen materstina je materstina:D Kazdopadne ja byl zvyklej na trochu drsnejsi preklad od boku, teda hlavne z UFO 2, kde to nepsalo vetrelci, ale cizaci atd..byl to takovy spravnacky preklad nejakyho typka, co to prelozil ve stylu "ufouni jsou hnusny parchanti" a od toho se take odvijela celkova retorika tohoto prekladu..a musim uznat, ze to zvysilo pozitek ze hry..trocha ostrejsich vyrazu na adresu cizaku nikdy neuskodi:D
Ale klobouk dolu, zes to zvladl Commandere, ja bych na to asi nervy nemel;)
CommanderZ (1798)|15.1.2006 17:30
Kde se jeste vyskytuji vetrelci? Ja je pouzival puvodne, ale co jsem zacal kopirovat ty texty z original cestiny, tak jsem se to snazil opravit na cizaky. O veskerych neschodach mi prosim napiste. Ono obecne spousty nazvu jsem puvodne prekladal uplne jinak. Treba prekladani nazvu cizaku mi bylo hodne proti mysli. Z slova "hadom" se mi dela spatne jeste ted. :sarcastic:
MontyM (5)|16.1.2006 10:42
Nevim, jestli jste si vsimli, ale vysla new verze PUFO "v1.24". Pres vikend jsem zkousel: hra obcas spadne, ale daji se ukladat mize v bazi atd.
beecher (9270)|16.1.2006 11:18
Ja bych to prekladal, jako smejd z vesmiru... ;) :D
CommanderZ (1798)|16.1.2006 16:17
No dobre. A jak bys prekladal treba "UFO Food". "Zradlo pro smejdy z vesmiru" ? :D

1.24...vi se co prinasi noveho? Jestli ma cenu ji nejak resit. Dival jsem se do fora hry a tam o tom ani slovo:disgusted:
markjag (386)|16.1.2006 16:34
Jupii, je new verzia?
Idem hrat od zaciatku :) :) :yes:
beecher (9270)|16.1.2006 17:42
[QUOTE="CommanderZ"]No dobre. A jak bys prekladal treba "UFO Food". "Zradlo pro smejdy z vesmiru" ?[/QUOTE]Ctes mi myslenky... ;) :D
mc_ce4you (28)|17.1.2006 12:48
Tak to je bomba, uz jsem myslel ze se lepsi verze nedockam... Hned se na to jdu vrhnout! Jsem zvedav jestli uz tahle verze pujde dohrat..
xkovi_ce4you (568)|17.1.2006 14:26
[QUOTE="CommanderZ"]Kde se jeste vyskytuji vetrelci? Ja je pouzival puvodne, ale co jsem zacal kopirovat ty texty z original cestiny, tak jsem se to snazil opravit na cizaky. O veskerych neschodach mi prosim napiste. Ono obecne spousty nazvu jsem puvodne prekladal uplne jinak. Treba prekladani nazvu cizaku mi bylo hodne proti mysli. Z slova "hadom" se mi dela spatne jeste ted. :sarcastic: [/QUOTE]
No napr. vetrelci vidim na tom screenu, co si hodil na predchozi strance diskuze..ja si cestinu jeste nedaval, ted sem mel moc skoly, bylo by hazardem si tam nahrat tohle a misto uceni parit :D
Prekladani slova cizaku...? Co se ti nelibi na cizacich? Me to uplne prirostlo k srdci:D Cizacky slitiny, cizacky artefakty, cizacky...ja myslim, ze je to vystizny, jsou to proste cizaci, nemaj na nasi Zemi co delat!:D
xkovi_ce4you (568)|17.1.2006 14:34
Apropos uz nekdo testoval v nove verzi 1.24, zda uz KONECNE pujdou vyrabet fuzni koule a vznasedla s fuznimi koulemi??? Nepotrebuju ani tak ty palubni zbrane, ale to vznasedlo se mi bude hodit na cizacky teror a hlavne pak do Cydonie;)
Predpokladam, ze moznost utocit vice lodema najednou stale v nedohlednu, cili nas ceka vzdy dlouha oprava nasich Mstitelu..takze mit tak tri na zakladne a prehazovat si vojaky :(
CommanderZ (1798)|17.1.2006 14:55
[QUOTE="xkovi"]
No napr. vetrelci vidim na tom screenu, co si hodil na predchozi strance diskuze.. [/QUOTE]

A jo :oops: asap to opravim :dead:
wibra (72)|23.1.2006 20:50
mam HODNE BLBEJ dotaz. jak chytim UFOna?? hraju to asi 2 dny a na PC sem to vubec nehral... :oops:
ElSoft (1244)|23.1.2006 21:35
muzes k nemu prijit s elektrickym obuskem a majznout ho nekolikrat pres hlavu, nebo po nem muzes strilet ochromujici bombamby(nutno vyzkoumat), cas od casu se stane ze ti omdli sam.
Hlavne pak mit prone ubykace, jinak ti zdechnou a nic nereknou:D

ale myslim ze se tu uz na to nekdo ptal
wibra (72)|27.1.2006 13:14
aloha, ted jsem nasel od uzivatele Maaarty radu jak upravit save v UFU. pise tam ze se ma stahnou program PHED, ale ten jsem nikde nenasel. muze mi nekdo poradit kde ho sezenu? dik
CommanderZ (1798)|27.1.2006 16:50
Zde je nová verze mého překladu. Tentokrát je dělaná pro verzi 1.24. Vznikla v reakci na pikotovu připomínku, že ta stará nefungovala s 1.24 (mnohokrát děkuji). Tak jsem si stáhl nové pufo a lokalization kit a jen jsem koukal, co všechno tam přibylo - to co v té staré chybělo, tam nyní je. Tak jsem opravil kopec překlepů a menších bugů. A cizáci snad již kompletně vytlačili vetřelce.:D

Pro ty, co posledních pár měsíců spali:
Pocket UFO 1.24 - instalační setup
Pocket UFO 1.24 - verze na PC
Pocket UFO 1.24 - CAB pro instalaci rovnou z PPC
wibra (72)|27.1.2006 18:21
wow super, ted to teprve bude pozitek, kdyz budu strilet CIZAKY misto vetrelcu. :D
Beny_ce4you (53)|30.1.2006 21:53
Ja abych rek pravdu nikdy UFO na PC taky nehral (jen sem se koukal jak to hraje kamos), ale mel sem tu cest si zahrat XCOM Apocalypse.

Tohle UFO je na me ksarku prilis tezky,je suprovy jen tezky.

Tak abych uspokojil svoji touhu si to zahrat nekde na netu sem nasel XCOMa a zacal sem parit, reknu vam to se hned vratili krasne vzpominky :)

Ach jo proc je jen to UFO tak tezky, proc tam nemuze bejt pro blbce jako ja jina obtiznost
CommanderZ (1798)|30.1.2006 22:00
Ono si to parkrat zahrajes a a pak uz ti to jde na takovou uroven, aby jsi mohl pokracovat dale ve hre. Kdyztak...tady ti vzdycky nekdo pomuze ;)
rk9 (78)|30.1.2006 23:45
Ano, ja jsem UFO nikdy nehral a prislo mi velmi obtizne, parkrat jsem si uz myslel ze se na to vyprdnu, ale kdyz si prectes celou tuto konferenci o UFU zjistis co a jak a hned se bude hrat lepe. VAZNE! Jsou tu neocenitelne rady, na ktere by jsi sam tezko prisel. Tak cti a uvidis :-)
mc_ce4you (28)|31.1.2006 13:26
Tak docela bych se podelil o my novy zkusenosti s novou verzi. Momentalne za sebou mam tri mesice, a prilis nadsenej nejsem. Rozhodne je to stabilnejsi, cestina taky super, ale... Predevsim mi prijde ze klesla obtiznost na dost nizkou uroven, je malo uf, o hodne min nez jsem mel v predchozi verzi, alespon v mzm pripade. Taky se mi stala celkem zasadni vec, kdyz jsem vyzkoumal plasmovou pusku, tak mi to nabidlo zkoumat zasobnik, ale kdyz jsem dal vyzkoumat, tak nejen ze ho to zkoumat nezacalo, ale ani jsem ho nemel v nabidce vyzkumu, takze holt musim zit bez moznosti vyrabet tyhle zasobniky..Pritom tezkou plasmu uz zkoumat muzu. Bohuzel jsou tu opraveny chybky, jako ze uz se neda nakupovat alespon po jednom kusu kdyz nejsou sklady a podobne. Ale nejvic me mrzi ta obtiznost, sla hodne dolu. Doted jsem nemel problemy ani s penezi ani s nedostatkem neposkozenych stihacek a podobne, coz jsou veci, s kteryma by jsem se dle meho nazoru potykat mel...uf je moooc malo!
markjag (386)|31.1.2006 14:35
No ta obtiaznost...
Je opravenych vela chyb takze je to super. Ale som dlho nemal UFO tak som to dlho nehral a myslel som ze zacnem znova neikedy zasa le ako vidim ani ty nemas UFA. Takze bud klesla obtiaznost ako vravis alebo je to chyba ze je tam malilinko UFO.
CommanderZ (1798)|31.1.2006 15:21
Cituji z fora Pufa :

[QUOTE]
This situations happend becouse of few changes for radars are done. Main change is that radars can find UFOs with probabilities 10% (small radar) and 20%(big radar). In this case UFOs can be invisible but Terrors and Base Atacks could happend. [/QUOTE]

Tam se o tom take zive diskutuje

http://www.pdaground.com/forum/viewforum.php?f=8
xkovi_ce4you (568)|31.1.2006 17:16
A jdou vam vyrabet uz ty fuzni koule a vznasedla s fuznimi koulemi? Dokud to nepujde, odmitam to dal hrat, pac uz sem dost daleko a na tyhle zbrane sem se vzdy tesil..nechce se mi tahat dabelsky odpalovace vojakama..s nima radsi chodim a vznasedly si prosekavam cesticku :)
CommanderZ (1798)|31.1.2006 18:11
Mala informace pro ty, co ny to nedejboze chteli hrat na desktopu - klavesou Z zvetsite okno na 200%, takze je tam alespon neco videt. Prisel jsem na to nahodouu pri prekladani :D
markjag (386)|31.1.2006 21:13
Ano ide vyrabat fushion ball.
Len neviem ci musis zacat znova alebo staci porkacovat.
Ja som zacal koli errorom nejakym znova.
JUUUUUUUUUJ UFO UFO GO GO GO :>

mc_ce4you (28)|1.2.2006 09:36
Tak jestlize je to zpusobeny tema radarama, tak to je krok, kterej absolutne nechapu... A nedocetl jste se nekdo, jestli se alespon procentualni uspesnost odhaleni scita pri vice radarech? Nebo jestli nahodou nebude mozny v budoucnu uccinost radaru zvysit?
kubisz (1054)|1.2.2006 09:49
no v puvodnim ufu byl nejdriv radar maly, pak velky a pak byl nejakej, co detekuje myslenkovou aktivitu ufounu a ten mel mega dosah, stacily tak ctyri baze a byla pokryta cela zem...
Beny_ce4you (53)|1.2.2006 09:51
tak mi teda poradte, mam uz vyzkoumany i tezkej laser (jen nemam zadnej vyrobenej, protoze furt neco musim resit, nekam porad litam na mise), ale nemam zadny zbrane.Oni na me chodej s plasmou a na jednu ranu je jakejkoliv vojacek mrtvej, nemaj totiz zadny zbrane, takze mam celkem smulu.Uz se mi jich docela dost podari zabit (takovy litaci panove ve fialovych fracich) ale oni obcas frknou jakousi rakete ktera znici snad pulku mapy. Granatem je na poprvy nezabiju a z ty laserovy pusky je musim trefit alespon 3x.

A este sem se chtel zeptat zda je nutnost litat na kazdy misto kde se neco deje (kde je terror ci spadne ufo)? Je mi jasny ze nekam musim protoze kdyz nejdu tak si pro me zaletej az do zakladny :P
xkovi_ce4you (568)|1.2.2006 12:07
To CommanderZ:
Tak po informaci, ze jdou vyrabet fuzni koule, sem se po trimesicni pauze opet pustil do hry, aspon na chvili, a mel bych par navrhu na zmenu v prekladu, ktery ale jinak musim pochvalit;) :
Misto hovertank radeji vznasedlo, misto brneni, aspon dle PC verze bylo lepsi spis energeticky a letajici pancir, ale to jen navrhuji, nenutim:)
Jinak fuzni koule jdou vyrabet i bez zapoceti nove hry, aspon se mi to tak jevi..sem ted v misi a fuzni koule se vyrabeji, ale ty bugy, ze se to vyrabelo soubezne s nosici fuznich kouli, se uz nekonaji...
xkovi_ce4you (568)|5.2.2006 15:21
Mam dalsi dotaz, trochu sem zas popojel ve hre, uz mohu letet na finalni misi do Cydonie, uz mam vyzkoumanou a postavenou Psionickou laborator, PSI zbran (Psi Amp), jeste sem teda nemel moznost zadneho vojaka dat do cviceni, ale je tu problem! :sarcastic: V moznosti vyroba se nenachazi PSI zbran, ackoli je jiz vyzkoumana a v seznamu zbrani si ji mohu prohlednout a neco o ni precist.
Predpokladam, ze by se nachazela hned nad cteckou mysli (v menu vyroba), bohuzel misto toho tam mam dvakrat za sebou Medi Kit, tak se ptam, zda to je jen bug u me, ci ani dalsi z vas nemohou vyrabet PSI zbrane, pripadne zda pro prvni vyrobu je nutne nejprve mit nejake vojaky ve cviceni v psionickych dovednostech v psi laboratorich???
Pripominam, ze pro psionicke laboratore, zbrane a stity myslenek je nutne zajmout a vyslechnout Etherala vudce a Etherala velitele, jinak se k temto super zbranim nedostanete...tak prosim piste, jak jste na tom..
Aspon ze posledni betaverze uz opravila moznost vyrabet fuzni koule...ale bez Psi Ampu se mi do Cydonie nechce, jeste chci chvili UFO parit, nez ho zakoncim ;)
markjag (386)|5.2.2006 16:33
Este tak daleko nie som takze neviem ci ide vyrabat PSI weapon, ale co ak je to chyba ze si nezacal odznova? :> Ja som preto zacal odznova lebo tera budes mozno dost znechuteny ked budes muset zacat ...