Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

UFO pro Pocket PC

xkovi_ce4you (568)|4.11.2005 21:18
[QUOTE="daww"]To xkovi: 2 měsíce času v UFU ? Nemožné[/QUOTE]
Rikam, co vidim na svym PDA ;) Nevim,co je na tom nemozne?..nez ubehnou 2 mesice,to je hoodne dlouho..klidne vam poslu ulozeny hry..
blackchicken (28)|7.11.2005 14:09
cus chlapi, taky parim na Compactu jak drak...ale nejak jsem posral vyzkum..ale to dam dohromady, myslel jsem si ze laser je vic a na plasmu jsem se vysral. :) ..Ale to je cajk. Jinej problem..Pada mi to..A to kdyz pri posledni tahu se vracim na mapu zeme a nebo kdyz pristavam k ufu..netusim cim to je....Dalsi vec je ze jak jsem pochopil, zivim se tim ze mi poslou kazdej mesic dle mych vysledku prachy...to jsem mel dostat 2x po cca 6 melounech..ale nic jem nedostal..tabulka se objevi vse v poho..ale prachy se mi neprictou...to uz je kua 2 mesic...to kostuje 12 000 000,- ....nevite v cem to je? Musim se zivit prodejem... Dikec...Jo Jinak da se to dohrat do konce se vsim vsudy? dekec cao...BC...
markjag (386)|7.11.2005 15:19
No ma to par chybyciek a ci sa to da dohrat neviem. Par veci ma stve a tie napisem hned ale pred tym sa chcem nieco spytat. Na PC som mavaval ked som to hravavavavaval vela casu a tak pre mna SAVE nasledne vystrelenie na mimozemstana a ked som netrafil nebol problem dat LOAD. Tu ma to uz kedze som starsi a nemam tolko casu tak ma to nebavi a je to tazke :> . A na PC som dokonca HEX EDITOROM si pridal kazdeho panaka vykonnosti na MAXIMUM ale aj tak to bola brutalne tazka hra. Takze neda sa to aj tu nejak nastavit?
No a objavene chyby:
-Raz som mal asi 1 tyzden interceptor na missi (misia bola ze stal na stvorceku kde aj zakladna a nedalo sa ho oznacit a nepristaal spet v hangaru. jedneho dna sa zrazu spet objavil v zakladni a ja som si vydychol :> )
-dalej pocas misie sa mi stalo ze niektori panaci mali tolko zbrani ze ich mali aj na meistach kde sa dat nedali normalne a mali ich tolko ze som dokopy tolko nemal ani nahodou :) a neslo s nimi hybat potom...
-najviac ma stvu kese, na PC som si ich HEX Editol ale tu je chyba v tom ze po missii vypise ze som ziskal 10 UFO NAVIGATIOn a to sa da krasne predat ale na skald mi dopise na zakladni len o 2 viac nechapem preco. sak miesto v loci mam 96 a na zakladni tiez obrovske miesto...
CommanderZ (1798)|7.11.2005 16:10
[QUOTE="blackchicken"]cus chlapi, taky parim na Compactu jak drak...ale nejak jsem posral vyzkum..ale to dam dohromady, myslel jsem si ze laser je vic a na plasmu jsem se vysral. :) ..Ale to je cajk. Jinej problem..Pada mi to..A to kdyz pri posledni tahu se vracim na mapu zeme a nebo kdyz pristavam k ufu..netusim cim to je....Dalsi vec je ze jak jsem pochopil, zivim se tim ze mi poslou kazdej mesic dle mych vysledku prachy...to jsem mel dostat 2x po cca 6 melounech..ale nic jem nedostal..tabulka se objevi vse v poho..ale prachy se mi neprictou...to uz je kua 2 mesic...to kostuje 12 000 000,- ....nevite v cem to je? Musim se zivit prodejem... Dikec...Jo Jinak da se to dohrat do konce se vsim vsudy? dekec cao...BC...[/QUOTE]

Kazda stavba, lod nebo clovek ma sve naklady? Neni problem mit sedmimilonovy deficit. Zvlast pozdeji se uz na podporu z ustredi rozhodn nemuzes spolehat. Rozhodne je hovadina mit 50 vojaku nudicich se na zakladne nebo 100 inzenyru, kteri cas od casu vyrobi par zasobniku do plasma rifle :?
sep_ce4you (351)|8.11.2005 20:56
tak to parim a je to bozi :) ....

EDIT: tak mam prvni problem ... nejdenahratsave behem prepadeni base :((
MontyM (5)|15.11.2005 20:55
Potrzuji, v beta 121 nejde nahrat save pri akci v bazi :(
xkovi_ce4you (568)|15.11.2005 21:36
Ja osobne preferuji 25 vojaku,cca 200 vedcu a 200 inzenyru..protoze hra je postavena na systemu vyzkoumej,vyrob a znic..at mi tu veri/neveri kdokoli,faktem zustava,ze sem velice brzy vyzkoumal vsechny lode,nyni muj arzenal cita 2 mstitele,1blesk a 5 bouri..nemit tolik vedcu a inzenyru..tezko to ziskam..jedine co me stale trapi je nemoznost v dusledku chyby hry vyrabet fuzni koule(fusion balls) jak do palubni zbrane,tak vznasedla :mad: Stale jeste nikdo neni v podobne urovni?Potrebuju vedet,zda je to bug vsech verzi ci dusledek toho,ze hraju z ulozenych her jiz od prvni verze..cili zda ma smysl zacit novou hru v ramci posledni bety ci nikoli..
markjag (386)|16.11.2005 21:33
Mne to nejde tiez stavat. A kde sa da stiahnut najnvosia beta? Kedy bola vydana? Kedy sa chysta konecna verzia? Tu su fakt dost drsne bugy. Raz som sa vratil na bazu a 2 vojaci sa objavili na inej zakladne a boli priradeny aj tak na skyline 1 a nesli presunut tak som zo skylineom musel letet na tu bazu pre nich :>

btw ty mas kolko zakladni teraz?

btw a k tym kesom, dostavas od statov kese neboj len mas vydaje :>
xkovi_ce4you (568)|16.11.2005 23:29
[QUOTE="markjag"]Mne to nejde tiez stavat. A kde sa da stiahnut najnvosia beta? Kedy bola vydana? Kedy sa chysta konecna verzia? Tu su fakt dost drsne bugy. Raz som sa vratil na bazu a 2 vojaci sa objavili na inej zakladne a boli priradeny aj tak na skyline 1 a nesli presunut tak som zo skylineom musel letet na tu bazu pre nich :>

btw ty mas kolko zakladni teraz?

btw a k tym kesom, dostavas od statov kese neboj len mas vydaje :>[/QUOTE]
Nejdou ti taky vyrabet fusion balls??? Mam 2 zakladny, ale udelany tesne u sebe v Evrope, jedna je vicemene jen skladovaci prostor, pac mam silene moc Eleria a je mi ho lito vyhazovat, kdyz z nej tankujou lode a uziva se na spoustu veci..dale na druhe bazi mam vedce a hodne inzenyru..vlastne je to zasobovaci a podpurna baze pro tu moji hlavni..a transfery mezi sebou nic nestoji, kdyz jsou vlastne "na sobe"
MontyM (5)|16.11.2005 23:38
No je tam asi jeste dost chyb, protoze jsem se vratil z mise Baze (bez ukladani dost pruda) a vsichni vedci a inzenyri jsou fuc :D Taky skoro vsechny zasoby zmizly. Tak jsem sel znovu nakupovat . . .
markjag (386)|17.11.2005 11:44
Iba 2 bazy mas??? A aky mas datum?
ja mam 3 bazy a som na zaciatku len jedna v EUROPE (jasne ze ta hlavna prva:>)
Europska zakladna mi sluzi na uchovavanie zivich alienov, ne vyskum aj na vyrobu, sklady su to tiez ovsem, a jeto jedna z dvch vysadkovych zakladni. Dalisu bazu mam v afrike. Je to len cisto vojenska baza na strazenie teritoria s 2 bojovimi lodami. jednym skladom a jednym radarom, je tam minimum vsetkeho, len to co je nevyhnutne. Dalisa baza je v amerike. ta uz je od europy daleko takze ma svoju vysadkovu misiu, vsetky veci z misie posielam do EUROPY USA neskuma nic ani nevyraba

sak ked nemas Zakladne na vsetkych kontinentoch tak sa naserua nebudu ti plait ak ich nestrazis, ja robim aj casto PATROl, je to dolezite. Aspon na PC bolo :>
xkovi_ce4you (568)|17.11.2005 12:00
7.9.1999..ale od prazdnin sem to nehral, nejak sem nemel cas..ja nechci zatim vic bazi..vzhledem k tomu, ze mam nejrychlejsi lod, co muze byt, tak stiham vsechny ufa a plati mi slusne..ale stejne sestreluju very large ufa a z nich je tolik slitin, navigaci,zdroju a zbrani atd...ze sem v tezkym plusu, pres 50 milionu USD a s kazdym sestrelenym ufem to pribyva..takze me nijak netrapi, pokud mi nekdo snizi platbu..samotny 2 baze me stoji pres 16 milionu USD..zkoumam na vsech..zkoumani neni nikdy dost ;)
CommanderZ (1798)|17.11.2005 12:02
Ja si vystacim s jednou hlavni (oblast na sever od Himalaje - kolem nejsou zadne pralesy a skoro zadne osidleni, bojuje se hodne v poustich) a jednou na odkladani starych letadel :)
kubisz (1054)|17.11.2005 20:02
cauky, neznate sim nahodou cit na penizky? diky

kuba
markjag (386)|18.11.2005 00:11
[QUOTE="kubisz"]cauky, neznate sim nahodou cit na penizky? diky

kuba[/QUOTE]

nepotrebujes penizky :>
ale nezname
prestane ta to bavit
ja som mal cheat na PC hru a prestalo ma bavit
stacilo nieco hexeditovat
tuto radsej nechcem cheaty
je to delova hra!!!!!!!!!!
CommanderZ (1798)|18.11.2005 12:16
[QUOTE="kubisz"]cauky, neznate sim nahodou cit na penizky? diky

kuba[/QUOTE]

Plnit mise ;)
ElSoft (1244)|18.11.2005 16:56
a ja nevim co s penezma, je 29.4.1999 a mam pres 130M$, 8 bazi po celem svete (Evropa, Africa, Australie, S Amerika, J Amerika, dve v Asii a jednu na severnim polu), mesicni rozpocet bazi je necelich 30M$, na vsech jeden az dva Interceptory, nekdy i Boure a stavim Mstitele, bojove tymy mam tri(Evropa, Asie, S Amerika), 150 vedcu a 144 inzenyru a planuju zvisit oboje na 550:D
markjag (386)|19.11.2005 13:47
aj ja chcem nove lode
co mam vyskumat? :>
Maaarty (49)|19.11.2005 14:18
Takze ten cheat na prachy.Vlastne to neni cheat ale uprava v hexaeditoru.

1) Spusti te si hru a sejvne te ji.Pred tim se mrknete kolik mate celkem penez.

2)potom si z netu stahnete napriklad kalkulacku CALC98 a program PHED.

3)Ty penize co mate naklepete do kalkulacky a prevedete je do hexa formatu.
Napriklad cislo 4800000 je v hexa: 49 3E 00.

4)Spustite program PHED otevrete si vas *.sav soubor v adresari kde mate nainstalovane UFO a date vyhledavat cislo v hexa formatu. Ale pozor! Vyhledavane cislo je v opacnem poradi nez vam vyhodila kalkulacka. Takze ve skutecnosti je to cislo 00 3E 49. Jinak ten hexa editor se mi vzdycky kousl kdyz jsem dal vyhledavat vic cisel. takze bych doporucil vyhledat napriklad dvojici 3E a kontrolovat jestli je kolem ni zleva 00 a z prava 49. pokud ano tak toto cislo prepisete treba na AA 00 00 00 a mate najednou 2852126720 penizku.

Tak to muzete udelat s cim koliv.s eleriem se zbranema atd..

Ale nevim. stejne mi to moc nepomohlo postavil jsem si 5 zakladen a mam odehrany mesic (ve hre) a zautocilo na me uz 115 UFO. nestihacka
ElSoft (1244)|19.11.2005 16:20
[QUOTE="markjag"]aj ja chcem nove lode
co mam vyskumat? :>[/QUOTE]
Ted si nevzpominam presne, ale urcite elerium, slitiny, Navigaci, zdroj a pak by se melo dat zkoumat konstrukce ufa
markjag (386)|20.11.2005 14:19
JJ uz mam vyskumane akurat skumam UFO CONSTRUCTION.
Najviac ma nastvalo ze som neskoro vyskumal allien alloys. Ja som mylsle ze co je mrtvola toho mimozemstana az potom mi trtlo v hlave ze su to zliatiny :> .

ALE MAM TERAZ JEDEN VELKY PROBLEM!!!
Jednu SUPER MISIU kde mimozemstania napadli mesto v azii nemozem ukoncit. Napadlo ich velke UFO, brutalne dlho som hral misiu a trapil sa s tym a to len s tromi vojakmi.
Preco tromi? Totiz poslal som ako vzdy na misiu 4 vojakov. DOSLO TAM ALE 6. Isli aj ti co som ich nehal na zakaldni. Navyse 3 mali zo sebou HEAVY PAZMA zbrane co este ani nemam vyskumane a mali ich na kazdom stvroceku a nedalo sa spanakmi hybat, ak som pohol sekla hra. Podobna chyba sa mi raz stala ale tu misiu som preseil. ALE TU JE PROBLEM>!!!!!!!!!!!! Pri zabiti posledneho panaka mi hra SEKNE tak ze plazmovy paprsek sekne tesne pred narazom do panaka a hra sekne a nehal som to aj 5 minut bezat. NEPOHLO SA!!!
Poradte mi ako mam tuto misiu dokoncit? NECHCEM SA JEJ VZDAT. Tam budu obrovske suroviny a zdroje a PENIAZE tym padom.


POMOOOOOOOOOOC.

EDIT: tak som to vyriesil tak ze som dal load pred misiou a zacal som misiou znova. MISIA TRVALA AZ HODINU A POL!!!
A preto ma napada otazka. Aku ste mali najdlhsiu misiu?????????????

EDIT 2: Neviete ci je nutne ak som preseil z verzie 1.17 na verziu 1.21 zacat odznova alebo je mozne porkacovat v starcyh save?
markjag (386)|24.11.2005 17:25
Neviete nahodou ze ked mi UFO casto seka ze ci za to moze ze uzivam SAVE z predchadzaujecej verzie? Mam zacat hrat znova?

(prosim nepresuvajte mi tento prispevok, to dlhe nahore nikto nebude citat aj tak :) )
CommanderZ (1798)|25.11.2005 14:56
Mam ten problem taky a to hraju na novy verzi. JE to nejaky bug ve hre a deje se to az pozdeji ve hre. Za jakych podminek to je to nevim, ale je to hlavne na mape sveta.
Maaarty (49)|27.11.2005 14:38
s tim sekanim mate pravdu. ale prisel jsem na jednu vychytavku. kdykoliv vstupujete do mise z hlavni mapy, chvilicku pockejte a potom dejte ok. pripada mi ze kdyz na to tapnu rychle nestihne se neco nacist a vytuhne hra. to same plati i pri ukonceni mise a prechodu na hlavni mapu. timto jsem omezil vytuhnuti ufa temer na nulu.
jinak se mi zda ze pocet ulozeni hry je primo umerny poctu utocicich ufo. za jeden a pul mesice (herniho casu) zautocilo na me 173ufo. to je 3,84 na 1 den.:evil:
markjag (386)|1.12.2005 13:39
dajte nejake screeny vasich zakladni, aj ja dam keby som vedel ako :>
niekto mi raz radil aplikaciu kde sa da nastavit odscanovanie screenu casovanim.... alebo to urobim cez ten MS soft ktorym ovladam PDA cez PC...
a dodajte aj v ktorom ste mesiaci, to ma dost zaujima a iste aj inych
xkovi_ce4you (568)|2.12.2005 12:21
[QUOTE="ElSoft"]a ja nevim co s penezma, je 29.4.1999 a mam pres 130M$, 8 bazi po celem svete (Evropa, Africa, Australie, S Amerika, J Amerika, dve v Asii a jednu na severnim polu), mesicni rozpocet bazi je necelich 30M$, na vsech jeden az dva Interceptory, nekdy i Boure a stavim Mstitele, bojove tymy mam tri(Evropa, Asie, S Amerika), 150 vedcu a 144 inzenyru a planuju zvisit oboje na 550:D [/QUOTE]
No takze ty si aspon teoreticky blizko me urovne, kdyz uz aspon stavis Mstitele..a tobe jdou nebo nejdou vyrabet Fusion Balls? Jak do lode,tak pro vznasedla?
ElSoft (1244)|2.12.2005 13:07
ted jsem dlouho nemel cas, ale zkusil jsem to a vyrabet snad jdou, avsak pak ponich neni ani pamatka.
Behem vyroby ted nevim presne ceho, zrejme Fusion Balls, se mi jako by vyrabely i mosice, cimz najednou vidim dvojnasobek inzenyru, zrejme se tyto dve polozky v programu prekryvaji(Nejake ID ci tak neco) a dela to neplechu.
Tak strilim plazma kanonem a pak opravuji lode, mam jich celkem dost tak se to da
markjag (386)|2.12.2005 14:36
No tak sem davam screeny z mojej hry. Uvazujem ze zacnem odznova ale nechce sa mi :-D . Pliz hlavne si vsimnite ze este nemozem vyrabat lod MSTITEL po anglicky je to ako? Destroyer? A mne nejde LOAD ked utocim na nepriatelovu bazu. Save ide, len LOAD nejde :-( . Neviete kedy bude new verzia? :>

EDIT: Prosim vie mi niekto poradit ako obrazky co som sem vlozil dat prec? Totiz chcel som dat dve vedla seba len som ich zabudol spojit :(
CommanderZ (1798)|2.12.2005 14:50
Obrazky do textu muzes davat jen kdyz je tam vkladas pomoci BBtagu IMG a to musi byt umistene nekde mimo ce4you na netu.
markjag (386)|2.12.2005 18:50
Jj to viem, dik. Ale ja nechcem davat do texty ale chcem tie co som tam dal odstranit. Da sa to nejako?
CommanderZ (1798)|2.12.2005 19:27
To muze jen admin ;)

Co se ti na tech obrazcich takhle nelibi? Vzdyt jsou v pohode.

Ted me napadlo, ze tam vlastne mas tri uplne volny hangary. Mas pro to nejaky vysvetleni? Jestli ne tak za ne jen zbytecne platis provoz :?
markjag (386)|2.12.2005 19:38
Super, sak ty si admin nie? Tak my ich daj prec a ja tam dam vsetky co som chcel. Totiz chcem dat 3 vedla seba tak to srpavim tak ze proste spojim do jedneho obrazku 3 tie male a dam to tam aby to nezaberalo celu stranu :> .
A nemam 3 hangare free. 3 lode su na misii, teda mimo bazy. Jeden averenger ci co to je, jeden skylancer, a hmmmm, mozno interceptor.
xkovi_ce4you (568)|4.12.2005 14:36
[QUOTE="ElSoft"]ted jsem dlouho nemel cas, ale zkusil jsem to a vyrabet snad jdou, avsak pak ponich neni ani pamatka.
Behem vyroby ted nevim presne ceho, zrejme Fusion Balls, se mi jako by vyrabely i mosice, cimz najednou vidim dvojnasobek inzenyru, zrejme se tyto dve polozky v programu prekryvaji(Nejake ID ci tak neco) a dela to neplechu.
Tak strilim plazma kanonem a pak opravuji lode, mam jich celkem dost tak se to da[/QUOTE]
Jo, tak presne to same to dela i me, vyrabet samozrejme jdou, ale vyrabi se i nosice a ve finale mam jen samotne bomby, nikoli i nosice..stejne tak se vznasedlem..samozrejme ze se to da v pohode hrat i bez fusion balls, ale na PC sem na ne byl zvykly,dobre kosily na velkou vzdalenost..ale plazmovy svazek staci no..ale potom v misich jsou ty vznasedla s fusion balls dobry,nemusim tatah tolik vojaku s "dabelskymi odpalovaci"..a kor jestli v tyhle hre je dotazeno vse az do konce, tedy i k Cydonii, pak tam jsou vznasedla s temito zbranemi k nezaplaceni ;)
markjag (386)|4.12.2005 16:28
vy pouzivate ako zbran na lode plazmovy canon? Ved mne sa uz teraz zda slaby, moja LOD FIRESTORM ani AVENGER nema sancu s dvoma plazmovymi kanonmi na VERY LARGE LOD !!!!!!!!!!!!!!!!! Sak maju maly dosah a znicia ma :( a v misiach pouzivate co? ja plazma canon, ziadne lunchery som ani moc neskumal :)
rk9 (78)|4.12.2005 22:41
Prosim jak se hazi granaty? Nemohu na to prijit :sarcastic:
ElSoft (1244)|4.12.2005 22:46
nejdriv ho musis odjist, zadas dobu po jake ma bouchnout po odhozeni, spravidla 0(bouchne hned jak das skryty pohyb, samozrejme ho musis odhodit, jinak nebouchne(š)), pak ho muzes kdykoliv odhodit, pokud tedy mas na dostatek casu na odhozeni a dohodis na misto urceni
snad je to k pochopeni:sarcastic:
CommanderZ (1798)|5.12.2005 16:27
S granatama je sranda - zvlast s tema ufonskejma. S tema uz se daji docela pekne delat sebevrazdny utoky (kombo malo casu a hodne ufounu).

Ale kourovej jsem pouzil snad jednou a zableskovej ani jednou :disgusted:
markjag (386)|5.12.2005 19:40
ja som cisto bez granatou, uzivam len a len HEAVY PLAZMY

pecka :>, a samozrejme FLYING SUIT
rk9 (78)|5.12.2005 20:35
Ja prave tuto hru hraji prvne asi tak tyden, no a po cca mesici ve hre se mi obevovuji zeleni a ozanzovi ufouni, ale ty jsem s klasickymi zbranemi zabit nedokazal a s pomoci granatu uz to tak trochu jde. Jinak ostatni zbrane teprve zkoumam a mam zatim jen Heavy laser a palzmu zkoumam. Kdyz mi prepadnou mesto tak prakticky nemam sanci :(
CommanderZ (1798)|5.12.2005 21:01
Pokud myslis ty zeleny svalovce, tak na ne jsou nejlepsi Laserovy zbrane - cim tezsi, tim vic mu to ten jeho krunyr posramoti. A oranzovi hadi? Na ty staci treba i s samopal ve velkych skupinkach (treba 5 - pak ale si musis davat VELKYHO bacha na granty). Proti cemukoliv tezsimu se nechytaji - i gatling AP strelama je na ne uzasnej (ale jsou odolny proti ohni, takze HE je skoro k nicemu).

A dotaz pro vsechny: Pouzivate raketomet? Ja ani na zacatku. Uspesny jsem s nim snad jednou. To byl nahodou raketometci v okne na druhym konci mapi a snap shotem se trefil do hada, kterej mi ohrozoval tri lidi :?
markjag (386)|6.12.2005 10:02
[QUOTE="CommanderZ"]
A dotaz pro vsechny: Pouzivate raketomet? Ja ani na zacatku. Uspesny jsem s nim snad jednou. To byl nahodou raketometci v okne na druhym konci mapi a snap shotem se trefil do hada, kterej mi ohrozoval tri lidi :? [/QUOTE]

Ja raketomet nepouzivam. Ani miereny raketomet, teda ten ktoremu natukas kade ma strela letet. Najlepsia zbran zatial heavy plazma :> .

Ale mam problem po dokonceni jednej misiie ide stale na moju bazu jedno UFO a obsadi mi BAZU :( . Neda sa tomu nejak zabranit? Nemam to ufo ako zostrelit :( . A load 2 misie dozadu sa mi nechce :(
rk9 (78)|6.12.2005 23:48
Musim rici ze UFO je to dobra hra, ale je to strasne narocne. Hraji to uz po 4 a vzdy se dostanu tak akorat na konec druheho mesice, pote mi ustrihnou privod penez, protoze neletam do tetorizovanych mest (vzdy tam prijdu o celou posadku a jsem vite kde :? ) No a kdyz nemam penize nemohu nic vyrabet a pak i zbrane jsou o nicem max Heavy laser a tim koncim :((
Opravdu tam chybi moznost nastavit obtiznost to co je ted bych typoval tak na 4 stupen z 5.
Chybi mi manual k tomu co je treba zkoumat v jakem sledu abych docilil toho ci toho, jake zbrane jsou vhodne na toho ci toho ufouna, co k cemu je atd. Nektere veci jsou mi jasne uz ted diky tomuto foru i odehranemu casu. Mozna, ze je ucelem teto hry je aby clovek postupne prisel na to co a jak funguje, ale v tomto stupni obtiznosti je to na dlouhe lokty. Nevzdam se a pojedu dal, ale toho casu co to sezere :D, ale pravdou je ze me to pomalinku prestava bavit.
xkovi_ce4you (568)|7.12.2005 00:37
Problem je, ze si asi nehral tuto kultovni zalezitost na klasickem PC, pak bys jen mlsal a rad se aspon na pda vracel o nekolik let zpet, kdy jsme na starych 386kach tohle parili..pak bys vedel presne jak postupovat..
Pravda jest, ze obtiznost neni nejlehci, ale pokud si pred dulezitymi okamziky, kdy jdes strilet do nejakyho ufouna, kterej by te mohl ohrozit, budes vzdy hru ukladat a holt nektere sekce opakovat, da se to pomerne v kratke dobe uhrat na slusnou uroven..a ve chvili, kdy uz mas letajici skafandry a plazmove kulomety, je hra o mnoho lehci..uz jen proto, ze chodit po zemi je vopruz:D
Co zkoumat nejdrive? Tak s klidnym srdcem ti mohu oznamit, ze laserove zbrane muzes klidne preskocit..anebo jen do urovne plazmova puska, protoze brzy to bude slaba zbran a jedina vyhoda jest, ze do ni nejsou treba naboje..ja ji zkoumal ale az kdyz uz sem mel letajici skafandry a rikal si, ze by precijen bylo vhodne ten rest ze zacatku smazat;)
Takze ja radim, nejdrive plazmove zbrane a cizackej granat, dale cizacke slitiny, z nich nasledne zacnou byt energeticke a pak i letajici pancire, lepsi bitevni lode atd..(pro lode potrebujes mimojine znat elerium, ufo navigace,ufo konstrukce,zdroj energie)..
Na netu jiste narazis na nejake starsi navody pro PC verzi, takze se drz jich, pokud ti tento velice strucny a heslovity navod nestaci;)
xkovi_ce4you (568)|7.12.2005 00:47
[QUOTE="markjag"]vy pouzivate ako zbran na lode plazmovy canon? Ved mne sa uz teraz zda slaby, moja LOD FIRESTORM ani AVENGER nema sancu s dvoma plazmovymi kanonmi na VERY LARGE LOD !!!!!!!!!!!!!!!!! Sak maju maly dosah a znicia ma :( a v misiach pouzivate co? ja plazma canon, ziadne lunchery som ani moc neskumal :)[/QUOTE]
Nejsem si jist, zda mluvime o tom samem, pokud hovorime o zbrani, ktera se v ceskych prekladech objevovala jako "plazmovy svazek", pak ten je teda velice silny..sice je na kratkou vzdalenost, ale zato se s nim da sejmout v jednom letu napr. avengerem vic ufo najednou..je rychly a pritom ufo tolik neponici, vic z nej zbyde a to znamena prachy a material pro tebe..kdyz sem to hral na PC, tez sem si ho nemohl vynachvalit..problem jest, ze v PDA verzi je tenhle plazmovy svazek jedina moznost, kdyz zatim vyroba Fusion Balls permanentne nejde v dusledku nejakeho bugu..by me zajimalo, cim jinym bys ty velky ufa chtel sejmout? Me avenger s timhle sejme cokoli do max. 50% poskozeni..
Apropos v PC verzi chodilo utoceni na ufo vice lodmi (az 4) najednou, coz u very large ufo bylo skoro nutnosti, pokud sme nechteli prilis poskozenou lod..tady se mi ale nikdy nepodarilo utocit na jedno ufo najednou vice lodemi..pac dialogove okno kde volim zpusob utoku na ufo nelze minimalizovat..vymyslel nekdo, jak to vyresit?
markjag (386)|7.12.2005 05:08
No je to silne ale kratka vzialenost a kym som z FireStormom znicil s PlazmaBeam na oboch stranach Very Large znicili mi FireStorm na 50% a hrooooze dlho s aopravuje. Ma na to vliv aj pocet free engineerov?
CommanderZ (1798)|7.12.2005 12:54
[QUOTE="rk9"]Musim rici ze UFO je to dobra hra, ale je to strasne narocne. Hraji to uz po 4 a vzdy se dostanu tak akorat na konec druheho mesice, pote mi ustrihnou privod penez, protoze neletam do tetorizovanych mest (vzdy tam prijdu o celou posadku a jsem vite kde :? ) [/QUOTE]

Na penize z vyssich mist se nemuzes spolehat, musis letat co to da.

Mesto se mi zatim podarilo dobyt jedno a to jsem prisel o vsechno krome jednoho cloveka. Ja totiz nemam ve zvyku ukladat behem mise - prijde mi to jako cheat a nechutny zjednodusovani hry :sarcastic:
rk9 (78)|7.12.2005 20:03
To: xkovi
Ano na PC jsem to nikdy nehral, hraji to poprve v zivote a chytlo me to :)) a je to tezke, ale jak se rika bez prace nejsou kolace ;)

To: CommanderZ
Rikas ze na penize z dotaci se nemuzu spolehat, ale tak pak mam prijit k penezum? Jiste reknes prodavat material z misi, ale toho mnoho neni a jedine co je cenne je UFO navigace a UFO zdroje, ale ty budu pozdeji potrebovat na vyrobu ne? Je otazkou jake mnozstvi si mam nechat a kolik toho mohu prodat a co mohu prodat. A ostatni je za male penize. Zjistil jsem ze kdyz vyrobim nejakou vec napr.: Laser kanon za 145 000 tak jej pak prodam za 210 000, ale to je slaby vydelek a take narocne na cas. Takze jak pak prijit k penezum?
Zjistil jsem ze kdyz stoupnu na mrsinu ufouna, tak ze tam zustanou nejake ty zbrane, ale zatim to je slabota, takze z toho take moc penez neni.
Kdyz litat co to da a pritom nebudu schopen dobit mesto a prohraji misi, tak nac mi to bude? Prijdu tak akorat o vojaky ni?

POZOR: Tyto me zkusenosti jsou zatim ze tri mesicu ve hre!

A jeste jedna otazka: jak vymenim munici ve zbrani, kdyz je zbran plna munice jde-li to? Praznou zbran umim nabit.

Jinak dekuji vsem co mi poradili a budou jeste radit :D
ElSoft (1244)|7.12.2005 20:13
penize ziskas opravdu prevazne jen z misi.

Zbran prebijes tak ze musis vyndat stavajici zasobnik, tj mit druhou ruku prazdou, vzit zbran a kliknout sni na takovej ten zasobnik co je vedle postavy, pak mas v jedny ruce zbran a v druhy zasobnik a muzes tam vrazi novy.
CommanderZ (1798)|7.12.2005 21:09
[QUOTE="rk9"]To: xkovi
Ano na PC jsem to nikdy nehral, hraji to poprve v zivote a chytlo me to :)) a je to tezke, ale jak se rika bez prace nejsou kolace ;)

To: CommanderZ
Rikas ze na penize z dotaci se nemuzu spolehat, ale tak pak mam prijit k penezum? Jiste reknes prodavat material z misi, ale toho mnoho neni a jedine co je cenne je UFO navigace a UFO zdroje, ale ty budu pozdeji potrebovat na vyrobu ne? Je otazkou jake mnozstvi si mam nechat a kolik toho mohu prodat a co mohu prodat. A ostatni je za male penize. Zjistil jsem ze kdyz vyrobim nejakou vec napr.: Laser kanon za 145 000 tak jej pak prodam za 210 000, ale to je slaby vydelek a take narocne na cas. Takze jak pak prijit k penezum?
Zjistil jsem ze kdyz stoupnu na mrsinu ufouna, tak ze tam zustanou nejake ty zbrane, ale zatim to je slabota, takze z toho take moc penez neni.
Kdyz litat co to da a pritom nebudu schopen dobit mesto a prohraji misi, tak nac mi to bude? Prijdu tak akorat o vojaky ni?

POZOR: Tyto me zkusenosti jsou zatim ze tri mesicu ve hre!

A jeste jedna otazka: jak vymenim munici ve zbrani, kdyz je zbran plna munice jde-li to? Praznou zbran umim nabit.

Jinak dekuji vsem co mi poradili a budou jeste radit :D [/QUOTE]

Na vyrobu potrebujes tech navigaci par, nikdo nerika, ze musis mit avengeru plnou letadlovku :sarcastic:

A z lepsich uf ti jich vypadne treba deset - a to se vyplati. Ja alespon na zacatku prodavam vsecko krome eleria a alien alloys - i zbrane. Za ty jsou taky poradny sumicky. A cizacky granaty az na 20 taky prodavam (2 pro kazdyho vojaka). Kdyz mam tank tak si jich nechavam jeste min.
daww (687)|7.12.2005 21:41
To RK9: na třetí straně tohoto fora je ke stažení podrobný návod jak hrát UFO. Myslím, že tam najdeš spoustu užitečných informací.