OziExplorerCE - rady, tipy, zkušenosti
Ahoj,
to jsem zatim nevidel, pouze OZI PC muze pri nacteni tracku urcit MIN MAX /mozna AVG/ rychlost a delku-ty rychlosti jsou nekdy trochu "nepresne", ale ONLINE :-(
[QUOTE="bebe814"]Zdravim,
otazka je do oziho nejaky plugin ktory by zobrazoval pri trase aj okamzitu, priemernu, maximalnu rychlost a cas trasy ? Nasiel som len moznost zobrazit okamzitu rychlost. :(
Bebe[/QUOTE]
Používám Fortuna clip-on,ipaQ3715 a Ozice. Hledal jsem cash a poloha mi skákala +-150m a to při dobré viditelnosti :-(( Zajímavé, že v autě mi ale poloha sedi přesně. Trasa je pěkně vykreslená na mapě přímo na vozovce.
Taky na kole jsem se vracel stejnou trasou a v lese na polni cestě se trasy dosti lišily. Dělá vám to taky?
Taky na kole jsem se vracel stejnou trasou a v lese na polni cestě se trasy dosti lišily. Dělá vám to taky?
Mozna bude problem, ze ta GPS spatne pracuje pri nizkych rychlostech, dejme tomu pod 4 km/h. To by odpovidalo tomu "hezkemu" autu a na kole asi taky.
Jinak se mi libi vyraz " v lese na polni ceste" :-) .
V lese muze byt problem se stromy, chtelo by to videt EPE, nebo podobnou ficurku pro zjisteni "vypocitane" presnosti. nekdy staci pri dobre viditelnosti spatna "geometrie" druzic na obloze.
Ivan
[QUOTE="simonik2"]Používám Fortuna clip-on,ipaQ3715 a Ozice. Hledal jsem cash a poloha mi skákala +-150m a to při dobré viditelnosti :-(( Zajímavé, že v autě mi ale poloha sedi přesně. Trasa je pěkně vykreslená na mapě přímo na vozovce.
Taky na kole jsem se vracel stejnou trasou a v lese na polni cestě se trasy dosti lišily. Dělá vám to taky?
[/QUOTE]
Jinak se mi libi vyraz " v lese na polni ceste" :-) .
V lese muze byt problem se stromy, chtelo by to videt EPE, nebo podobnou ficurku pro zjisteni "vypocitane" presnosti. nekdy staci pri dobre viditelnosti spatna "geometrie" druzic na obloze.
Ivan
[QUOTE="simonik2"]Používám Fortuna clip-on,ipaQ3715 a Ozice. Hledal jsem cash a poloha mi skákala +-150m a to při dobré viditelnosti :-(( Zajímavé, že v autě mi ale poloha sedi přesně. Trasa je pěkně vykreslená na mapě přímo na vozovce.
Taky na kole jsem se vracel stejnou trasou a v lese na polni cestě se trasy dosti lišily. Dělá vám to taky?
[/QUOTE]
[QUOTE="Ivanm"]Mozna bude problem, ze ta GPS spatne pracuje pri nizkych rychlostech, dejme tomu pod 4 km/h. To by odpovidalo tomu "hezkemu" autu a na kole asi taky.[/QUOTE]
Hmmm, ale co s tím?
Hmmm, ale co s tím?
Jsem trochu vice zmateny :-))
Uložím waypoint na konkrétní mapě např. souřadnice 1942. Natáhnu novou mapu WGS 84 a hle souřadnice bodu jsou jiné - přepočítají se. Asi je to logické. Ale když mám někde uvedené souřadnice, tak jak poznám pro jaký mapový podklad jsou určené? Já přece musím napřed natáhnou mapu a pak udělat waypoint. A bude rozdíl když mám mapu 1942 nebo WG84.
A zrovna tak když někomu chci sdělit svoji polohu.
Uložím waypoint na konkrétní mapě např. souřadnice 1942. Natáhnu novou mapu WGS 84 a hle souřadnice bodu jsou jiné - přepočítají se. Asi je to logické. Ale když mám někde uvedené souřadnice, tak jak poznám pro jaký mapový podklad jsou určené? Já přece musím napřed natáhnou mapu a pak udělat waypoint. A bude rozdíl když mám mapu 1942 nebo WG84.
A zrovna tak když někomu chci sdělit svoji polohu.
Hlavne: netrvrdim, ze je to tim.
POdobnou zkusenost jsem mel s moji M315 /rucni/, ktera velmi divne ukazovala pri normalni chuzi, az updatem firmwaru od vyrobce se hranice posunula asi ke 2 km/h.
Ale skakani o 150m je moc, to je jako zapnuta SA. Mozna vlivy pocasi /Ionosfery. Zkusit to jindy, jestli to nebylo nahodne, nebo opravdu vliv spatne geometrie druzic. Pokud jsou hezky videt, ale treba jen v jednou kvadrantu, je to nekdy bida. Ale za posledni dobu jsem mel nejhorsi EPE 54m pouze na 4 druzice a vyhled pouze Sever -Jih.
Ivan
[QUOTE="simonik2"][QUOTE="Ivanm"]Mozna bude problem, ze ta GPS spatne pracuje pri nizkych rychlostech, dejme tomu pod 4 km/h. To by odpovidalo tomu "hezkemu" autu a na kole asi taky.[/QUOTE]
Hmmm, ale co s tím?[/QUOTE]
POdobnou zkusenost jsem mel s moji M315 /rucni/, ktera velmi divne ukazovala pri normalni chuzi, az updatem firmwaru od vyrobce se hranice posunula asi ke 2 km/h.
Ale skakani o 150m je moc, to je jako zapnuta SA. Mozna vlivy pocasi /Ionosfery. Zkusit to jindy, jestli to nebylo nahodne, nebo opravdu vliv spatne geometrie druzic. Pokud jsou hezky videt, ale treba jen v jednou kvadrantu, je to nekdy bida. Ale za posledni dobu jsem mel nejhorsi EPE 54m pouze na 4 druzice a vyhled pouze Sever -Jih.
Ivan
[QUOTE="simonik2"][QUOTE="Ivanm"]Mozna bude problem, ze ta GPS spatne pracuje pri nizkych rychlostech, dejme tomu pod 4 km/h. To by odpovidalo tomu "hezkemu" autu a na kole asi taky.[/QUOTE]
Hmmm, ale co s tím?[/QUOTE]
Jo, mapove datumy delaji divy.
Ani tak "nezalezi", ze ty WPT maji jina cisilka, ale hlavne, aby v te mape ukazovaly na stejne misto. POkud ano, neni co resit. GPS stejne vsechno vnitrne pouzivaji ve WGS84, vcetne datoveho prenosu.
Jinak rozdil WGS84 a S42 je zhruba 120m/50m /ted se mi to nechce hledat presne. Cili poloha je jina zhruba 120 m na vychod a 50m na sever.
Cisla bez zaruky a z hlavy nevim, co ukazuje vic na ten vychod. Ale pokud se v mape objevi tento rozdil, je mapovy podklad a kalibrace provedeno kazde v jinem datumu.
ALE: pokud naklikam WPT v dobre zkalibrovane S42, ulozim , natahnu WGS84 a nactu WPT, musi byt zhruba na stejnem miste /nepocitam s nepresnostmi pri kalibraci/.
POkud nekdo pise nejake souradnice, je potreba psat treba takto:
50.458965 14.145879 WGS84
ufff Ivan
[QUOTE="simonik2"]Jsem trochu vice zmateny :-))
Uložím waypoint na konkrétní mapě např. souřadnice 1942. Natáhnu novou mapu WGS 84 a hle souřadnice bodu jsou jiné - přepočítají se. Asi je to logické. Ale když mám někde uvedené souřadnice, tak jak poznám pro jaký mapový podklad jsou určené? Já přece musím napřed natáhnou mapu a pak udělat waypoint. A bude rozdíl když mám mapu 1942 nebo WG84.
A zrovna tak když někomu chci sdělit svoji polohu.[/QUOTE]
Ani tak "nezalezi", ze ty WPT maji jina cisilka, ale hlavne, aby v te mape ukazovaly na stejne misto. POkud ano, neni co resit. GPS stejne vsechno vnitrne pouzivaji ve WGS84, vcetne datoveho prenosu.
Jinak rozdil WGS84 a S42 je zhruba 120m/50m /ted se mi to nechce hledat presne. Cili poloha je jina zhruba 120 m na vychod a 50m na sever.
Cisla bez zaruky a z hlavy nevim, co ukazuje vic na ten vychod. Ale pokud se v mape objevi tento rozdil, je mapovy podklad a kalibrace provedeno kazde v jinem datumu.
ALE: pokud naklikam WPT v dobre zkalibrovane S42, ulozim , natahnu WGS84 a nactu WPT, musi byt zhruba na stejnem miste /nepocitam s nepresnostmi pri kalibraci/.
POkud nekdo pise nejake souradnice, je potreba psat treba takto:
50.458965 14.145879 WGS84
ufff Ivan
[QUOTE="simonik2"]Jsem trochu vice zmateny :-))
Uložím waypoint na konkrétní mapě např. souřadnice 1942. Natáhnu novou mapu WGS 84 a hle souřadnice bodu jsou jiné - přepočítají se. Asi je to logické. Ale když mám někde uvedené souřadnice, tak jak poznám pro jaký mapový podklad jsou určené? Já přece musím napřed natáhnou mapu a pak udělat waypoint. A bude rozdíl když mám mapu 1942 nebo WG84.
A zrovna tak když někomu chci sdělit svoji polohu.[/QUOTE]
Teď už to chápu, všechno má řád ... :-)))
Ještě ale cituji :
Ale za posledni dobu jsem mel nejhorsi EPE 54m pouze na 4 druzice a vyhled pouze Sever -Jih.
Kde zjišťuješ ty EPE atd. Je to někde popsáno v češtině?
Co v OzimCe v pravém rohu - jak se zobrazují údaje o družicích?
Díky
Již mírně poučený uživatel GPS a Ozi, který jezdí v lese po polních cestách :-))
Ještě ale cituji :
Ale za posledni dobu jsem mel nejhorsi EPE 54m pouze na 4 druzice a vyhled pouze Sever -Jih.
Kde zjišťuješ ty EPE atd. Je to někde popsáno v češtině?
Co v OzimCe v pravém rohu - jak se zobrazují údaje o družicích?
Díky
Již mírně poučený uživatel GPS a Ozi, který jezdí v lese po polních cestách :-))
Cauky,
po precteni meho "podpisu" modri uz vedi.
V OZI se EPE neukazuje, ale na me GPS Magellan 315.
EPE Estimated position error
Jak to chapu ja: je to predpokladana chyba zobrazeni polohy, pouzivaji se na to nejake hrozitanske statisticke funkce a rika to, ze ta poloha by "mohla byt" zobrazena zhruba s touto chybou.
Takze je to asi tak, ze mas nejake souradnice. Potom mas EPE treba 10m, takze je "pravdepodobne", ze se nachazis nekde v kruhu 10m okolo tech souradnic. Treba 10 cm od stredu, nebo i tech 10 m.
Jinak je EPE vysvetleno treba tady:
http://www.factsfacts.com/epe.htm -anglicky.
Problem s EPE a nepresnosti se ale muze i zdvojnasobit.
Predstav si, ze si ulozis WPT a EPE v te dobe byla treba tech 10 m. Pak ten WPT nekomu posles "tady jsem zakopal poklad". On ma WPT s nepresnosti 10m a jde ho hledat. A na sve GPS bude mit zase EPE 10m. Pokud se to secte /20m/, tak ti muze hezky prekopat cele pole, a o to preci od zacatku slo, ne ? :-)))
A NEJ na zaver -vsechno je to stylem " by mohlo", nebo "je pravdepodobne". Myslim, ze s e to bere nejak tak, ze " 95 % casu to ukazuje s touhle chybou". Ale skutecnost nekdy predci vsechna ocekavani...
A to zanedbavame fakt, ze pokud pouzijes zobrazeni stupne minuty vteriny , tak to pocita ne omezeny pocet desetinnych mist, coz samo o sobe muze byt rozdil i v metrech. Z tohoto hlediska je presnejsi pouzivat USER GRID, to jsou potom souradnice vlastne v metrech:
3458526 5549592 -posledni 3 cislice jsou metry.
jejky, grafomanek je mezi Vami :-)
cau Ivan
po precteni meho "podpisu" modri uz vedi.
V OZI se EPE neukazuje, ale na me GPS Magellan 315.
EPE Estimated position error
Jak to chapu ja: je to predpokladana chyba zobrazeni polohy, pouzivaji se na to nejake hrozitanske statisticke funkce a rika to, ze ta poloha by "mohla byt" zobrazena zhruba s touto chybou.
Takze je to asi tak, ze mas nejake souradnice. Potom mas EPE treba 10m, takze je "pravdepodobne", ze se nachazis nekde v kruhu 10m okolo tech souradnic. Treba 10 cm od stredu, nebo i tech 10 m.
Jinak je EPE vysvetleno treba tady:
http://www.factsfacts.com/epe.htm -anglicky.
Problem s EPE a nepresnosti se ale muze i zdvojnasobit.
Predstav si, ze si ulozis WPT a EPE v te dobe byla treba tech 10 m. Pak ten WPT nekomu posles "tady jsem zakopal poklad". On ma WPT s nepresnosti 10m a jde ho hledat. A na sve GPS bude mit zase EPE 10m. Pokud se to secte /20m/, tak ti muze hezky prekopat cele pole, a o to preci od zacatku slo, ne ? :-)))
A NEJ na zaver -vsechno je to stylem " by mohlo", nebo "je pravdepodobne". Myslim, ze s e to bere nejak tak, ze " 95 % casu to ukazuje s touhle chybou". Ale skutecnost nekdy predci vsechna ocekavani...
A to zanedbavame fakt, ze pokud pouzijes zobrazeni stupne minuty vteriny , tak to pocita ne omezeny pocet desetinnych mist, coz samo o sobe muze byt rozdil i v metrech. Z tohoto hlediska je presnejsi pouzivat USER GRID, to jsou potom souradnice vlastne v metrech:
3458526 5549592 -posledni 3 cislice jsou metry.
jejky, grafomanek je mezi Vami :-)
cau Ivan
[QUOTE="Ivanm"]
V OZI se EPE neukazuje, ale na me GPS Magellan 315.
EPE Estimated position error
[/QUOTE]
...v Ozim je "HDOP - Horizontal Dilution of precision" -- nie je to to iste?
V OZI se EPE neukazuje, ale na me GPS Magellan 315.
EPE Estimated position error
[/QUOTE]
...v Ozim je "HDOP - Horizontal Dilution of precision" -- nie je to to iste?
Teoreticky to je neco jineho, ale prakticky vyznam je obdobny.
Zjednodusene a po mem:
EPE ma vliv i na 3d mereni
HDOP uz z nazvu 2d
HDOP je presnejsi, pracuje uz s konkretnim merenim a to potom zpracovava. Cim vic vzorku, tim lepe. HDOP se da krasne vykreslovat do mapy, pak jsou videt hezke skoky.
Fukce AVERAGING ma podobny vysledek, akorat vidis jen tu 1 vypocitanou pozici.
[QUOTE="OLE"]
...v Ozim je "HDOP - Horizontal Dilution of precision" -- nie je to to iste?[/QUOTE]
Zjednodusene a po mem:
EPE ma vliv i na 3d mereni
HDOP uz z nazvu 2d
HDOP je presnejsi, pracuje uz s konkretnim merenim a to potom zpracovava. Cim vic vzorku, tim lepe. HDOP se da krasne vykreslovat do mapy, pak jsou videt hezke skoky.
Fukce AVERAGING ma podobny vysledek, akorat vidis jen tu 1 vypocitanou pozici.
[QUOTE="OLE"]
...v Ozim je "HDOP - Horizontal Dilution of precision" -- nie je to to iste?[/QUOTE]
HDOP je presnejsi, pracuje uz s konkretnim merenim a to potom zpracovava. Cim vic vzorku, tim lepe. HDOP se da krasne vykreslovat do mapy, pak jsou videt hezke skoky.
Fukce AVERAGING ma podobny vysledek, akorat vidis jen tu 1 vypocitanou pozici.
--------------------------------------------------------------------------------------
Je to i v OzimCe? Jakto že GPS tuner umí pozici krásně zpřesňovat, ukazuje ihned pohyb a OziCe to nedokáže.
Fukce AVERAGING ma podobny vysledek, akorat vidis jen tu 1 vypocitanou pozici.
--------------------------------------------------------------------------------------
Je to i v OzimCe? Jakto že GPS tuner umí pozici krásně zpřesňovat, ukazuje ihned pohyb a OziCe to nedokáže.
Zasadni rozdil asi bude v tom, co vsechno je "zpracovatelem" zobrazovano.
Protoze ta moje GPS ma i dsplay, muze mi to vsechno pekne ukazovat.
viz treba: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivan
EDIT.
takze vyguglovano. Ten softik je VisualGPS
A tady je verze, pro PDA :
VisualGPSce
Protoze ta moje GPS ma i dsplay, muze mi to vsechno pekne ukazovat.
viz treba: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivan
EDIT.
takze vyguglovano. Ten softik je VisualGPS
A tady je verze, pro PDA :
VisualGPSce
Jinak se musim priznat, ze jsem tady cekal trosku zivejsi diskuzi, nebo i nejaky figl, ktery neznam. To same plati i o threadu o kalibraci map do OZIho.
Teda, pravda, jsem malinko OFF-TOPIC, ale zase...
Kolik lidi to tu vlastne cte?
Ivan
Teda, pravda, jsem malinko OFF-TOPIC, ale zase...
Kolik lidi to tu vlastne cte?
Ivan
To chces cele Krkonose, nebo jen nejake uzemi?
Jestli cele, tak 1:25 000 bude doste velika.
Prodavaji se zakladni mapy /papirove/ i 1:10 000 a 1:5 000.
BTW: asi by to mela byt nova diskuze...
Jestli cele, tak 1:25 000 bude doste velika.
Prodavaji se zakladni mapy /papirove/ i 1:10 000 a 1:5 000.
BTW: asi by to mela byt nova diskuze...
[QUOTE="Ivanm"]To chces cele Krkonose, nebo jen nejake uzemi?[/QUOTE]
Potřebuji prosím Harrachov a okolí v rádiusu 20km. Máte někdo? Můžete někde šérnout? Předem dík ;)
Potřebuji prosím Harrachov a okolí v rádiusu 20km. Máte někdo? Můžete někde šérnout? Předem dík ;)
Tohle by ti nestacilo?
http://mapy.centrum.cz/harrachov
Mam pocit, ze je to o kousek lepsi, nez padesatka
Ivan
http://mapy.centrum.cz/harrachov
Mam pocit, ze je to o kousek lepsi, nez padesatka
Ivan
Nejste mi nekdo schopen nakalibrovat pro Osziho padesatkove elektronicke mapy Shocart? Nejak mi to nejde. Na odmene se domluvime. Pokud by jste byli z okoli Olomouce, jsem schopen pujcit i prislusne papirove mapy ke kalibraci. Vice pres SZ.
kabel PDA Ipaq / GPS eTrex ...
tu
(zapojenie, konektory) .
tu
(zapojenie, konektory) .
Nasel jsem ten ImgOZF pro prevod do .ozf, je to docela jednoduchy. Jen nevim, je tam nejaky nastaveni na pocet barev a velikost, mam to nechat na puvodni velikost 100% a barvy na 48, tak jak to mam prednastaveny?
Snazim se vnutit malymu Ozzimu, aby mi tam nechal mapu, kterou si vyberu. Ale on me porad prepina na jinou. Podle ceho vybira jakou mapu stejneho mista zobrazit a jak tam zafixovat tu kterou tam chci mit ja?
S tim mozna souvisi - muze mi nekdo popsat vyznam tech 4-5 tlacitek nahore na main toolbaru, myslim tim ty napravo vedle 100% a full.
Diky
S tim mozna souvisi - muze mi nekdo popsat vyznam tech 4-5 tlacitek nahore na main toolbaru, myslim tim ty napravo vedle 100% a full.
Diky
Takze, co se tyka toho toolbaru, je to mozna prekvapive, ale na strankach OZIho to jde celkem snadno najit. Trvalo to asi 20s. Protoze ale nevim, jak jsi pripojeny, tak tady mas:
http://64.71.184.220/ozice/help/ozice_d_toolbar_main.html
Jinak OZI sam prepina na podrobnejsi mapu, tohle muze byt tvuj problem.
Tohle je link na offline verzi helpu.
http://64.71.184.220/ozice/help/ozice_d_toolbar_main.html
Jinak OZI sam prepina na podrobnejsi mapu, tohle muze byt tvuj problem.
Tohle je link na offline verzi helpu.
Jinak, nevim, jestli si tedy sam vyresis to neustale nacitani jine mapy, ale v tvem pripade to dela funkce:
Search for More Detailed Map
Zapina se na tom toolbaru, 2. z prava /cervene plus/.
Jinak- male rypnuti:
RTFM /modri uz vedi :-)/by bylo casto opodstatnene. :-))) Nic ve zlem.
Ivan
Search for More Detailed Map
Zapina se na tom toolbaru, 2. z prava /cervene plus/.
Jinak- male rypnuti:
RTFM /modri uz vedi :-)/by bylo casto opodstatnene. :-))) Nic ve zlem.
Ivan
Jo, uz mi vynadal predevcirem Seba:-) Mozna zaslouzim, ale delam soubezne dve VS a praci a vubec nic mimo to od prosince nestiham. Ted jeste navic jednu z nich koncim statnicema, takze nestiham je slabe slovo. Mejte prosim tedy slitovani a dekuji moc jak tobe, tak Sebovi a Karlicovi za pomoc!
Včera jsem poprvé zkusil Oziho a musím říct, že dobrý. Poctivě jsem pročetl diskusi a rád bych se zeptal, zda někdo nemáte mapu České švýcarsko - Pravčická brána a okolí. Díky za info. Honza
[QUOTE="petr22"]Tohle misto mas v demoverzi SMartMaps turisticka mapa[/QUOTE]
díky za odpověď. Bohužel ne. Koukal jsem na to a je tam jenm výřez a zrovna mimo oblast kam jedu. Zdá se mi to posunuté hodně doprava. Nebo se pletu?
díky za odpověď. Bohužel ne. Koukal jsem na to a je tam jenm výřez a zrovna mimo oblast kam jedu. Zdá se mi to posunuté hodně doprava. Nebo se pletu?
Ahoj, zdravím,
nevíte náhodou někdo, jestli se dají z uloženého tracku získat data o výškovém profilu trasy? (vzájemné vzdálenosti bodů a jejich nadm. výška) ? Pročetl jsem diskuzi a nic o tomhle tématu nenašel. Možná je to někde v Ozi pro PC, ale jelikož dělám 99% času na PPC tuhle funkci jsem nenašel. Dopředu se omlouvám za nedostatečnou znalost programu a děkuju za rady.
berg...
nevíte náhodou někdo, jestli se dají z uloženého tracku získat data o výškovém profilu trasy? (vzájemné vzdálenosti bodů a jejich nadm. výška) ? Pročetl jsem diskuzi a nic o tomhle tématu nenašel. Možná je to někde v Ozi pro PC, ale jelikož dělám 99% času na PPC tuhle funkci jsem nenašel. Dopředu se omlouvám za nedostatečnou znalost programu a děkuju za rady.
berg...
Predem se omlouvam za off toppic, ale desne me to s.. :-(
Mam takovy problem. Asi pred mesicem jsem potreboval jet do Gratzu a chtel jsem vyzkouset Tom Toma. Moji GPS Fortunu jsem zapomnel na druhem konci republiky, tak jsem sem hodil vyzvu, jestli by mi nekdo nepujcil svou. Ozval se mi Radek (zde Merlin) a pujcil mi cca rok starou taky Fortunu Clip on proti zaloze 6.000 Kc (cca cena nove s DPH). Na zpatecni ceste tehoz dne jsem ji mel vratit vymenou za zalohu. Bohuzel vecer jsem se mu uz nedovolal - no a jak asi tusite... mam ted 2 Fortuny, protoze pry penize utratil za opravu auta.... Poradite mi, co mam delat? Pesti pouzivat nechci:-), nenapadlo mne, ze se mam nejak jistit taky. Uz jsem si rekl, co mi zbyva, ze bych ji i prodal za 4 500 Kc, snad bych na ni byl schopen vyrobit i danovy doklad. Nemate nekdo zajem?
Mam takovy problem. Asi pred mesicem jsem potreboval jet do Gratzu a chtel jsem vyzkouset Tom Toma. Moji GPS Fortunu jsem zapomnel na druhem konci republiky, tak jsem sem hodil vyzvu, jestli by mi nekdo nepujcil svou. Ozval se mi Radek (zde Merlin) a pujcil mi cca rok starou taky Fortunu Clip on proti zaloze 6.000 Kc (cca cena nove s DPH). Na zpatecni ceste tehoz dne jsem ji mel vratit vymenou za zalohu. Bohuzel vecer jsem se mu uz nedovolal - no a jak asi tusite... mam ted 2 Fortuny, protoze pry penize utratil za opravu auta.... Poradite mi, co mam delat? Pesti pouzivat nechci:-), nenapadlo mne, ze se mam nejak jistit taky. Uz jsem si rekl, co mi zbyva, ze bych ji i prodal za 4 500 Kc, snad bych na ni byl schopen vyrobit i danovy doklad. Nemate nekdo zajem?
[QUOTE="bergmann"]jestli se dají z uloženého tracku získat data o výškovém profilu trasy? (vzájemné vzdálenosti bodů a jejich nadm. výška)[/QUOTE]
Track je 'obycajny' textovy subor, takze sa to da v pohode v Exceli pri troche hrania sa.
Track je 'obycajny' textovy subor, takze sa to da v pohode v Exceli pri troche hrania sa.
[QUOTE="Ivanm"]Pokud staci pouze "nahled" na profil tracku, tak ten OZI PC to ma udelane hezky.[/QUOTE]
Tuhle funkci jsem nenašel - anebo mám starou verzi Oziho. Můžu poprosit o krátký návod, kde hledat?
Tuhle funkci jsem nenašel - anebo mám starou verzi Oziho. Můžu poprosit o krátký návod, kde hledat?
Cha, nesedim u sveho Pc a tady OZI neni. Bude to zajimave.
Natahnes track - track control- kliknes na ten radek s trackem a pouzijes 4. tlacitko zprava v 2. rade -to s tim PLUS a cernym trojuhelnikem.
Podivej se sem
Ivan
Natahnes track - track control- kliknes na ten radek s trackem a pouzijes 4. tlacitko zprava v 2. rade -to s tim PLUS a cernym trojuhelnikem.
Podivej se sem
Ivan
Kolik casu zhruba zabere vytvoreni hlasove navigace pro OZI CE?
Dejme tomu trasa Praha-Liberec? Zatim jsem to v PDA zkousel jen s tou DEMO predpripravenou navigaci a ta jela hezky.
Udelal jsem si WPT, pripojil k nemu zvuk i obraz a po priblizeni na nastavenou Proximity mi to udelalo"Vubec nic".
Ze by to slo jen pro Routovani?
Budu muset jeste hodne testovat.
Ivan
EDIT: Problem byl v tom, ze jsem to spoustel pres tu Ozice_dev.exe, ktera sidli jinde, nez orig nainstalovany OZI. I kdyz jsem vsechny cesty nastavil /vcetne zvuku a ps symbolu/. Pokud dam tu ..DEV k puvodnimu Ozi, pri potkani toho "ozvuceneho" WPT to uz pracuje. Jeste jsem ale neslysel hlasku " GPS FIX..."
Dejme tomu trasa Praha-Liberec? Zatim jsem to v PDA zkousel jen s tou DEMO predpripravenou navigaci a ta jela hezky.
Udelal jsem si WPT, pripojil k nemu zvuk i obraz a po priblizeni na nastavenou Proximity mi to udelalo"Vubec nic".
Ze by to slo jen pro Routovani?
Budu muset jeste hodne testovat.
Ivan
EDIT: Problem byl v tom, ze jsem to spoustel pres tu Ozice_dev.exe, ktera sidli jinde, nez orig nainstalovany OZI. I kdyz jsem vsechny cesty nastavil /vcetne zvuku a ps symbolu/. Pokud dam tu ..DEV k puvodnimu Ozi, pri potkani toho "ozvuceneho" WPT to uz pracuje. Jeste jsem ale neslysel hlasku " GPS FIX..."
Nevím, jestli jste tu o tom někdo psal, ale zkoušel jsem ten českej překlad Ozi a je skvělej a chtěl jsem si ho nechat, ale pak jsem zkusil novou verzi Ozi 1.11.6g která je sice v angličtině, ale smála se na mě ve VGA (teda alespoň ikonky se mi tak zdály)
Jestli je to stará informace, tak se omlouvám :cool:
Radek
Jestli je to stará informace, tak se omlouvám :cool:
Radek
Zdravím OZIáky.
Zatím dělám s 1.11.4 registrovanou na MDA II. Spokojenost. Problémy s mapami nemám-trochu jsem do této oblasti dělal, takže S-42xWGSxJTSK mi problém nedělá. Při kalibraci je nutné vycházet z toho, že většina našich map vychází ze základu S-42, takže pokud má rovinné souřadnice (kilometrovou síť), jsou tyto v S-42, i když zeměpisné (stupně, minuty,..) jsou WGS. Posun WGS x S-42 je na západě rep. asi těch již uvedených 100m na východě to dělá skoro kilometr opačným směrem. Jinak pro načtení do formátu OZI je dobré využít tzv. geotiff. Je to texťák s uvedením rov. souř. levého dolného rohu mapy a počtem pixlů hor. a vert. OZI si s tím pak poradí a kalibruje.
Jdu si bourat PDA s 1.11.6...:))
Zatím dělám s 1.11.4 registrovanou na MDA II. Spokojenost. Problémy s mapami nemám-trochu jsem do této oblasti dělal, takže S-42xWGSxJTSK mi problém nedělá. Při kalibraci je nutné vycházet z toho, že většina našich map vychází ze základu S-42, takže pokud má rovinné souřadnice (kilometrovou síť), jsou tyto v S-42, i když zeměpisné (stupně, minuty,..) jsou WGS. Posun WGS x S-42 je na západě rep. asi těch již uvedených 100m na východě to dělá skoro kilometr opačným směrem. Jinak pro načtení do formátu OZI je dobré využít tzv. geotiff. Je to texťák s uvedením rov. souř. levého dolného rohu mapy a počtem pixlů hor. a vert. OZI si s tím pak poradí a kalibruje.
Jdu si bourat PDA s 1.11.6...:))
Mám nově Ozi explorer demo verzi. Po kalibraci mapy nejsem spokojen s přesností. Myslím, že je problém právě v S-42 x WGS84 (sedělo by to na těch asi 150-200m). jaké musí být nastavení v OziCE -Configuration-NMEA (nebo jinde ??) aby jsem se přiblížil realitě. Mapy mám kalibrované na S-42, v Ozi Win. Prosím o pomoc někoho zkušenějšího.
Kalibrace se dělá v OZI na PC. Pokud je chyba, jak uvádíš, bude to v záměně WGS a S-42. Zkus mi poslat 1 list a popis kalibrace na zministr@volny.cz něco s tím provedem.
Pozor, zjistil jsem, ze nektere me mapy kalibrovane v s-42 a "dobre padnouci" mi v nove verzi ozipc, ani ozice nesedi. Bylo to nutno prekalibrovat na "pulkovo 1942". nebo proste zmenit tohle v *.map.
S-42 User,WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
zmenit na :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
Idealne se kalibruje, pokud ta mapa ma nejakou souradnou sit vytistenu.
Posun o 1km na vychod nebude zpusobeny zamenou WGS a s-42, ten rozdil neni tak velky. Ted jsem se podival do 1 publikace a je to 120m na vychod.
S-42 User,WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
zmenit na :
Pulkovo 1942 (1),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
Idealne se kalibruje, pokud ta mapa ma nejakou souradnou sit vytistenu.
Posun o 1km na vychod nebude zpusobeny zamenou WGS a s-42, ten rozdil neni tak velky. Ted jsem se podival do 1 publikace a je to 120m na vychod.